Close

Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345
Pokaż wyniki od 41 do 45 z 45
  1. #41

    Domyślnie

    Witajcie. Temat stary, ale odkopię, bo może się coś w przepisach pozmieniało przez ten czas. Czy orientujecie się, czy przy zawieszonej DG można wykupować płatne reklamy w internecie, np. jakichś portalach ogłoszeniowych? Do tej pory gdy zawieszałem DG normalnie prowadziłem stronę, dodawałem ogłoszenia (nie płatne). Oczywiście było to konsultowane z moim US i zakazu oficjalnie nie ma. Ciekawi mnie jednak jak to jest właśnie gdy działalność jest zawieszona a chcę wykupić płatną reklamę. Np. na takim facebooku. Próbował ktoś?

  2. #42

    Domyślnie

    możesz wszystko, prawie, ale nie możesz sobie takiej opłaty zakwalifikować jako koszt ani odliczyć VATu.
    "Prywatnie" możesz wykupić reklamę
    Koniecznie odwiedź Podkarpacką Grupę Fotograficzną na Nikoniarzach : Forum Grupy PODKARPACKIEJ
    Informacja jak się z nami spotkać : Czwartkowe P I W K O (czyli jak się z nami spotkać)
    Jesteś z Podkarpacia : Jak do nas dołączyć

  3. #43

    Domyślnie

    No właśnie na FB zauważyłem, że można wykupić reklamę do celów prywatnych. To byłoby wyjście przy zawieszonej działalności, ale chyba będę musiał się jeszcze skonsultować z jakimś specem od prawa podatkowego.

  4. #44

    Domyślnie

    I to jest dowód na to, jak debilnymi przepisami można skomplikować prostą sprawę...albo inaczej: sprawić, że obywatel najpierw pyta na forum, czy w ogóle może coś kupić.... Ale paranoja...
    Skoro nie będziesz tego wrzucał w koszt, to co komu do tego co kupujesz? Z firmowego konta płacisz?
    Object error. Unable to run this script. Program terminated!

  5. #45

    Domyślnie

    Kiedyś o to pytałem księgową i powiedziała: przy zawieszonej działalności możesz wykonywać działania mające na celu zapewnienie ciągłości zleceń po odwieszeniu działalności. Nie wrzucisz tego w koszty, ale reklamować się możesz. Reklama nie generuje przychodu, przychód będzie dopiero po odwieszeniu. Jeśli nie jesteś vatowcem i nie masz kasy fiskalnej to nawet umowy możesz spisywać i pobierać zadatki/zaliczki, dlatego że nie są księgowane w momencie ich pobrania, a dopiero przy wystawieniu faktury za wykonaną usługę na całą kwotę (a wtedy masz odwieszoną DG). Co innego jak masz kasę - wtedy jak ktoś Ci da zaliczkę musisz wybic paragon, więc nie możesz mieć zawieszonej DG.

    Ale np w necie piszą: artykuł ustawy wymienia prawa przedsiębiorcy, m.in prawo wykonywania wszelkich czynności niezbędnych do zachowania lub zabezpieczenia źródła przychodów. Nie ma wymienionego katalogu tych czynności. Stanowiska w tej kwestii są różne. Eksperci podatkowi powołują się na przepisy ustawy o podatku dochodowym wskazując na związek wydatku z działalnością gospodarczą, przełożenie wydatku na przychody powstałe po wznowieniu firmy. W praktyce poprzez wszelkie czynności niezbędne do zachowania lub zabezpieczenia źródła przychodów w okresie "uśpionej" działalności organy ewidencyjne wymieniają tylko czynności powstałe jeszcze przed zawieszeniem działalności gospodarczej (dodam od siebie: np opłacenie domeny, serwera, czy faktury za pozycjonowanie na które umowę spisałeś podczas trwania działalności, a jej nieopłacenie odbiło by się na pozycji strony). Wobec powyższego, stosując się do zaleceń organu ewidencyjnego, jeżeli obecnie chciałaby Pani ponieść wydatek w postaci reklamy swojej firmy, należałoby wznowić działalność gospodarczą już we wrześniu.

    http://forum.gazeta.pl/forum/w,1152,...a_reklama.html

    Jak CI w US powiedzieli że możesz to tak zrób, każdy US w PL rządzi się niestety innymi prawami (czyt. interpretacjami).
    Ostatnio edytowane przez Aeon88 ; 25-01-2017 o 12:07
    ;]

Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •