Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19
  1. #1

    Domyślnie funkcje aparatu - wpływ na jakość zdjęcia

    Witam ponownie od paru dni jestem szczęśliwym posiadaczem nikona D5100 no i jak to na początku dopiero się go uczę a pytanie mam następujące do fachowców z tej dziedziny. Jaki wpływ na ostrość zdjęcia, szczegóły, odwzorowanie kolorów, jego naturalność maja ustawienia w aparacie takie jak, picture control - jak ustawić, D-Lighting, redukcja szumów, wielokrotna ekspozycja, krok EV zmiany ekspozycji - jak bedzie najlepiej, sposób realizacji breketingu. Jakie wprowadzić zmiany w tych opcjach menu aby nie tracić na jakości zdjęcia wiem ze te parametry są indywidualne dla każdego i zależnie jaki efekt chcemy uzyskać, ale jak to ustawić dla żółtodzioba na początek a później będę eksperymentował. Góry dziękuje za pomoc

  2. #2

    Domyślnie

    Cześć
    poczytaj instrukcję i przeczytaj która funkcja do czego służy.

    kroki EV niewiele mają do jakości zdjęcia...

  3. #3

    Domyślnie

    Jak na żółtodzioba to niepotrzebnie zajmujesz się zbyt zaawansowanymi sprawami. Proponuje na początek po prostu robić zdjęcia, nawet na standardowych ustawieniach.

  4. #4

    Domyślnie

    ale ja mniej więcej znam działanie tych funkcji ale na przykład zwieszenie czytelności szczegółów dać wysokie czy umiarkowane redukcja szumów dać maksymalna czy umiarkowana itp. wiadomo ze każdy z tych bajerów jest przydatny w jakimś stopniu i każdy chce mieć jak najmniej szumów i żeby wszystko było ostre i szczegóły widoczne. to pewnie było by włącz i wyłącz a tu jest kilka opcji od bardzo wysoki po umiarkowane itp wiec jak się do tego odnosić

  5. #5

    Domyślnie

    zapewne w JPG robisz, więc redukcję szumów możesz ustawić na umiarkowaną, D-Lighting możesz włączyć bo jak jesteś początkujący to zapewne nie wiele ingerujesz parametry i skupiasz się na kadrowaniu.
    Jak przejdziesz na RAWy to wyłącz wszystko bo w komputerze się wszystko powyciąga podczas wywoływania

  6. #6

    Domyślnie

    a jaki zrobić krok EV zmiany ekspozycji i raczej używam trybu A i S

  7. #7

    Domyślnie

    Jak Ci wygodnie. Jak chcesz szybciej wybierać między skrajnymi wartościami to trzaśnij 1/2 jak chcesz dokładniej to 1/3. Na zdjęcie to nie ma żadnego wpływu.

  8. #8

    Domyślnie

    Kolega blackone troche zle mowi odnosnie Rawow, ten plik jest surowy i ustawienia w puszcze nie maja na niego wplywu chyba ze wywolujemy je potem w Nikonowskim NXie. Jezeli nie korzystasz z bardzo dlugich czasow naswietlania to opcje redukcji szumow lepiej wylaczyc, bo aparat na sile bedzie szukal tych szumow i w rzeczywistosci moze wyjsc gorzej jak bez zaznaczonej tej opcji. Najlepszych odpowiedzi da Ci metoda prob i bledow. Ja kiedy zaczynalem pstkrykc jakies 2,5 roku temu to nie korzystalem z zadnych trybow automatycznych od poczatku M i tak zostalo do dzisiaj. Nie zawsze bylo latwo ale tak sie najszybciej i najwiecej nauczysz.

  9. #9

    Domyślnie

    @bahuone, co źle powiedziałem? Bo troszkę nie zrozumiałem

  10. #10

    Domyślnie

    Plik NEF to taki "negatyw" tylko ze cyfrowy. Na niego nie maja wplywu takie ustawienia w aparacie jak ostrosc, kontrast czy wyostrzanie. Jest tylko jeden wyjatek od reguly, tylko soft nikona czyli np NX2 zczytuje te informacje odnoscnie ostrosc kontrastu etc. i stosuje je do pliku NEF. Inne wywolywarki Rawow nie maja takiej opcji i one widza tylko surowe zdjecie jak np Lightroom. Ustawienia wyrzej wymienione maja wplyw na fotki w formacie JPG.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •