Close

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 32
  1. #11

    Domyślnie

    wiesz 1000zł za szeroki kąt to chyba nie dużo? nie wiem czy znajdziesz coś lepszego za tą kasę, warto chyba poszukać odpowiedniego egzemplarza sam nad tym myślę.
    D700+50mm f1.8G+Di866

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez adrian3202 Zobacz posta
    wiesz 1000zł za szeroki kąt to chyba nie dużo? nie wiem czy znajdziesz coś lepszego za tą kasę, warto chyba poszukać odpowiedniego egzemplarza sam nad tym myślę.
    Moje dywagacje do tego właśnie zmierzają - to fajny obiektyw. Poza bardzo trudną dostępną Tokiną 17/3.5 bez konkurencji, chyba że ktoś nie boi się braku AF (Voigtlander).

    Ja kupiłem go do analoga, jako wsparcie dla 35-70. Nie sądzę, żebym często używał go z D700 - mam 24-70, który, jak to mówią, rządzi na szerokim kącie.

    Jeżeli kogoś by intresowo: wczoraj testowałem filtry do zastosowań landszaftowych. Poniżej z polarem, f11, 1/60s, iso 900. Wniosek: używane nawet grubooprawkowce (połówki i polary), aby nie przesadzić.


    Link do wersji do druku 15x10 http://img254.imageshack.us/img254/9859/15x10.jpg
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 16-07-2012 o 19:20

    posiadam plecaczek a w nim kliszaczek, tudzież teczkę a w niej cyfróweczkę | moje 500px

  3. #13

    Domyślnie

    Czołem,

    20/2.8 nie miałem. Ale blisko leży 24/2.8, które na D700 sprawuje się zacnie. Ba bardzo zacnie i w moim przypadku jest na korpusie przez 70% czasu. Przez chwile zwątpiłem i posiadłem 18-35/3.5-4.5, ale nawróciłem się dosyć szybko. Ten niby był poprawny i niby wygodniejszy (zoom), ale do obrazka z 24 brakowało mu. Poszedł do dobrych ludzi. Owszem 16-35/4 pewnie bym przygarnął. Jest natomiast wielki, ciężki i drogi i wielki i drogi. Wracając do 24/2.8 natomiast, to jest to malutki ostry jasny i ładnie rysujący słoik. Moim zdaniem wart polecenia.
    Galeria wspinaczkowa
    Sony A5100 | SEL1650 | Kiedyś: Nikon FX | N24/2.8 | N85/1.8D

  4. #14

    Domyślnie

    Wybaczcie, ale ciągle zbaczacie z tematu. 20mm to nie 24mm i kropka. Ja także rozważam kupno jakiejś 20-ki (a nie 24-ki!) i widzę, że ten Nikkor spokojnie się nada, tylko... trzeba go dobrze przebrać. Bo kupno nowego to niestety ciut drogo.

  5. #15
    GL
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MariuszJ Zobacz posta
    Moje dywagacje do tego właśnie zmierzają - to fajny obiektyw. Poza bardzo trudną dostępną Tokiną 17/3.5 bez konkurencji, chyba że ktoś nie boi się braku AF (Voigtlander).

    Ja kupiłem go do analoga, jako wsparcie dla 35-70. Nie sądzę, żebym często używał go z D700 - mam 24-70, który, jak to mówią, rządzi na szerokim kącie.
    Jest jeszcze Sigma 18/3.5 z AF.

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Łukasz Gniadek Zobacz posta
    Jest jeszcze Sigma 18/3.5 z AF.
    Ale to chyba jeszcze większy rarytas niż Tokina. Nawet nie wiedziałem, że coś takiego istnieje

    posiadam plecaczek a w nim kliszaczek, tudzież teczkę a w niej cyfróweczkę | moje 500px

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MariuszJ Zobacz posta
    Moje dywagacje do tego właśnie zmierzają - to fajny obiektyw..... - mam 24-70, który, jak to mówią, rządzi na szerokim kącie.
    No włąśnie (chyba słabiej rządzi niż N20/2.8 ): wycieczka do Jerozolimy --> chciałem 20/2.8 -> to z kolei się tu na Forum naczytałem, że stracę na jakości zdjęć. No i bądź tu mądry !
    D700 + N24-70 + N80-200D ED + N70-300VR, SB-900

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wasilewk Zobacz posta
    No włąśnie (chyba słabiej rządzi niż N20/2.8 ): wycieczka do Jerozolimy --> chciałem 20/2.8 -> to z kolei się tu na Forum naczytałem, że stracę na jakości zdjęć. No i bądź tu mądry !
    Mądrzy czytają fora internetowe tylko z nudów i żeby pracę symulować

    posiadam plecaczek a w nim kliszaczek, tudzież teczkę a w niej cyfróweczkę | moje 500px

  9. #19
    GL
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MariuszJ Zobacz posta
    Ale to chyba jeszcze większy rarytas niż Tokina. Nawet nie wiedziałem, że coś takiego istnieje
    Też nie wiedziałem, natknąłem się na nią przypadkiem na warszawskiej giełdzie, kosztowała 400 zł. Niestety sprzedawca nie zgodził się żebym przetestował na zewnątrz, a ze zdjęć w ciemnej hali nie wynikało za wiele więc dałem sobie spokój.

  10. #20

    Domyślnie

    Obiektyw z tytułu wątku ma śmieszny bokeh na pełnym otwarciu - oczywiście o ile ktokolwiek analizuje takie sprawy z UWA.

    Crop 1:1, nie ma w tym kawałku niczego "in-focus".


    posiadam plecaczek a w nim kliszaczek, tudzież teczkę a w niej cyfróweczkę | moje 500px

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •