Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14
  1. #1

    Domyślnie Jedna łąka, jedna kobieta czy cos w tym jest?

    Witam zdjęcia bez błysków z dość widoczną obróbką i tu pytanie czy niezbyt nachalną? i czy na obiektyw 18-105 jakość jest zadowalająca? Domyślam się że niektórzy zrobili dużo lepsze fotki tym kitem ale czy ma on potencjał? Może czas by dokupić stałke (przepadam za portretami) czy ciągnąć edukację na 18-105. I jeszcze pytanie do początkujących czy odczuły wielki booom po zmianie kitu na stałkę ?

    1.


    2.


    3.


    4.
    Nikon D90 + N 18-105mm + N 35mm + SB 900 + RF-603, doprawione chińszczyzną......ogólnie kształtujący się

  2. #2

    Domyślnie

    Kolory na nie. Napisalem kolory bo na kazdym inne.
    A cos Ty z oczami na 4 zrobil?
    D4,D700+grip,N14-24&24-70&70-200/2.8,50/1.4g,85/1.4g,sb-900

  3. #3

    Domyślnie

    Witam.
    Ogólne niezbyt porywające. Kolorki niestety na nie. 1 mocno przeostrzona w całości (już ząbki powyłaziły).
    Na 4 nie wiem co robiłeś z oczami ale jakieś mazie są po obróbce ?? ale kadrowo najciekawsza.
    Jak bawisz się typowo w portretówkę to ja polecam w inwestycję w stałkę 85mm, da ci nowe możliwości
    Pozdrawiam

  4. #4

    Domyślnie

    nie rozpisując się na pojedyncze zdjęcia powiem że obróbka na wszystkich paskudna brzydka i nieestetyczna

  5. #5

    Domyślnie

    Niestety za poprzednikami, ponadto na 3 modelka wyszła w tych krzakach jakby wiadomo co robiła
    Trochę tego...trochę tamtego...

  6. #6

    Domyślnie

    Ojjjjjjjj zdecydowanie nie!!! Przede wszystkim popatrz na kolory i zadaj sobie pytanie czy tak wyglada naturalny kolor skory???? Do tego na 3 masz straszne przepaly na policzkach, nosie i czole.
    Zanim zaczniesz kombinowac z obrobka postaraj sie robic portrety jak najbardziej naturalne (kolory odpowiadajace rzeczywistosci) a na zabawe z krzywymi przyjdzie czas Taka moja rada

    Co do obiektywu to 85mm to bardzo fajne szkielko ale jak szukasz czegos tanszego to polecam 50mm 1.4

  7. #7

    Domyślnie

    Kadr, obróbka i kolory na NIE. Co do szkiełka to przyznam Ci się że mam 80-200 f2.8 ale ostanio tak mi się dobrze pracuje 85 f1.8 że nie zamieniłbym go na żadne inne ( no może z wyjątkiem 70-200 f2.8 VRII ). Jak szukasz super stałki do portretu to serdecznie go polecam. Super szkło za rozsądną cenę. A co do pracy po przesiadce - przyzwyczaisz się. Na początku tylko trochę nogi bolą
    D700/ S5Pro / N 80-200 f2.8 / N 85 f1.8 / S 8 f3.5 / T28-75 f2.8 / SB 900 / iMac27" / iMac 20" / iPad3

  8. #8

    Domyślnie

    Poczułam. Lubię moją 50/1.4 ale teraz zachorowałam na Pentaxa 50/1.7 . Czym się to różni od siebie zapytasz? Ano ma taki fajny krejzi bokeh

  9. #9

    Domyślnie

    ostra krytyka....no ale przyda się bo ostatnio miałem takie wrażenie że przesadzam z obróbką na szczęście ten post powinien mnie wybić z tych torów postaram się posłuchać rady Matteo i skupie się na kadrze, opanowaniu światła a nie po bandzie z obróbką jak miało miejsce tutaj. Wniosek drugi chyba to taki że set powinien być w jednym klimacie
    Jeszcze jedna sprawa....kilka osób napisało że kadr nie za bardzo. Czy naprawdę jest totalna klapa? Bo wydaje mi się że nie jest strzelane gdzie popadnie i coś tam próbowałem dobrze wcisnąć Podziękować wam za poradę odnośnie obiektywów przyjdzie na niego czas chyba że Mikołaj czyta nasze forum
    Nikon D90 + N 18-105mm + N 35mm + SB 900 + RF-603, doprawione chińszczyzną......ogólnie kształtujący się

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zwireq Zobacz posta
    .......... Podziękować wam za poradę odnośnie obiektywów przyjdzie na niego czas chyba że Mikołaj czyta nasze forum
    Pchnij Mikołajowi link do sampli z tego szkiełka i powiedz że mu taki portrecik zrobisz że z butów wyskoczy Na pewno
    cię wtedy wysłucha
    Pozdrawiam

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •