Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 40
  1. #1

    Domyślnie Szukam godnego nastepcy D100

    Dzisiaj dostalem odpowiedz od znajomego z serwisu o smierci kliicznej mojego zasluzonego w bojach D100 Prosil bym droich forumowiczow o pomoc w znalezieniu czegos co bedzie pasowac pod moje oko Mam kilka dobrych szkielek, ktore pracowaly z d100 i wolal bym je zostawic N AF-S 14-24mm f/2.8G ED, N AF-S 24-70mm f/2.8G ED, N AF-S 70-200mm f/2.8G ED VR, w planie jeszcze sa jasniejsze stalki ale w tym wypadku wstrzymuje sie z zakupem. Teraz powiem co miej wiecej szukam. Idealem by byl aparat z matryca, ktora daje sporo szczeglow z duzym zakresem tonalnym i sporymi szumami przy ISO-640/800 zwyzsz, ktore sa powtarzalne przy takich samych waronkach oswietleniowych nawet przy mocnym doswietleniu. Reszta praktycznie nie istotna, no moze matryca powyzej 4MP Cena nie jest wieksza przeszkoda, ten aparat ma służyć do zabawy fotografia czarno biala

  2. #2

    Domyślnie

    Masz takie szkła, więc chciałem napisać ... D700. Ale przeczytałem:

    "Idealem by byl aparat z matryca, ktora daje sporo szczeglow z duzym zakresem tonalnym i sporymi szumami przy ISO-640/800 zwyzsz, ktore sa powtarzalne przy takich samych waronkach oswietleniowych nawet przy mocnym doswietleniu"

    pomyślałem o Fuji S5pro lub D200.

    Pozdr.
    Jakieś ciałko, szkiełko i światełko, no i jeszcze nosidełko

  3. #3

    Domyślnie

    D200 lub od biedy D80.

    ps. Z tym, że D200 będzie szumiał bardziej

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez puciek Zobacz posta
    D200 lub od biedy D80.

    ps. Z tym, że D200 będzie szumiał bardziej
    W jpg tak jak piszesz, D200 bardziej. W NEF będą szumieć podobnie.
    Jakieś ciałko, szkiełko i światełko, no i jeszcze nosidełko

  5. #5

    Domyślnie

    strzel sobie D2xs (a co sie bedziesz

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez qciek Zobacz posta
    strzel sobie D2xs (a co sie bedziesz
    Nie bardzo...CMOS nie chce tak latwo szumiec i jest troche ograniczony przez to. Przez rok korzystalem z tego aparatu w pracy. Teraz mam sluzbowe D3x, ktore moge gwizdnac zawsze Tak, ze cisnienia na dobry aparat nie mam , bo mam poprostu na codzien.

    Czytam o D200 i S5pro, cos z tego wybiore. Chyba, ze jeszcze ktos cos ciekawego podsunie

  7. #7

    Domyślnie

    jak zakres tonalny i ładne szumy to s5pro proponuję.
    Trochę tego...trochę tamtego...

  8. #8

    Domyślnie

    Z bardziej aktualnych D200 ujdzie, a D80 to gorsza ergonomia, ale szumieć powinien podobnie. Fuji chyba mało szumi, a w dodatku kocha światło podobno i wówczas już w ogóle szumieć chyba nie zechce.
    Można też poszukać (i kupić za bezcen) D70 lub D70s - szumy tylko ciut mniejsze niż w D100 chyba. Za to o wiele większe niż w D80/D200. ISO640 to było maks co dało się oglądać w wielu wypadkach. No i CCD.
    A czemu nie kolejne D100?
    Tu porównanie D70 do D100: http://www.dpreview.com/reviews/nikond70/page25.asp

  9. #9

    Domyślnie

    Fuji szumu jak każdy aparat tylko, że nie na 640/800. Powyżej szum powiedziałbym nawet ładniejszy od nikonów. Mówi się, że matryca s5 ma szumy podobne do analogów, inna jakość.
    Trochę tego...trochę tamtego...

  10. #10

    Domyślnie

    A czemu nie kolejne D100? Skoro Ci pasował, to może warto poszukać tego modelu.
    D200 na pewno będzie dużo łatwiejszy do znalezienia.

    Edit: widzę, że mOSAd mnie ubiegł

    Edit2: A nie myślałeś o analogowej puszce, jeśli interesuje cię fotografia czarno-biała i szumy? Bez problemu znajdziesz body, do których podepniesz swoje szkła, ot choćby F80 czy F100.
    Ostatnio edytowane przez drdln ; 24-11-2011 o 19:05
    to be a rock and not to roll

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •