Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Reset licznika po wymianie migawki

    Temat był już poruszany, ale nie znalazlem wiarygodnej informacji uzyskanej od serwisu. Czy po wymianie migawki (D700) resetowany jest licznik klapnięć? Wysłałem maila na Postępu w tej sprawie, ale póki co nie uzyskałem odpowiedzi. Może ktoś z forumowiczów ma taką wiedzę?

  2. #2

    Domyślnie

    Jak wymieniałem swoją migawkę w d700, to pani z Serwisu stwierdziła:
    "Nie resetujemy licznika, przy ewentualnej sprzedaży przez Pana, można sprawdzić wszystko w serwisie - przy jakim przebiegu była wymieniana itp."
    Ostatnio edytowane przez ekonet ; 23-02-2013 o 16:58 Powód: pis. (Pani--->pani)

  3. #3

    Domyślnie

    Serwis zasadniczo nie praktykuje resetowania licznika, aczkolwiek jest to do zrobienia (dane zapisane w chipie typu eROM) i są od tego wyjątki( np wymiana płyty głównej).

  4. #4

    Domyślnie

    A z ciekawości - co po wymianie pokazuje Opanda?
    to be a rock and not to roll

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez drdln Zobacz posta
    A z ciekawości - co po wymianie pokazuje Opanda?
    Pokazuje tyle, ile było przed wymianą.

  6. #6

    Domyślnie

    Sprawa jest już wyjaśniona. Zadzwonił przed chwilą do mnie pan z serwisu Nikona i wyjaśnił, że licznik po wymianie migawki nie jest kasowany. Ze względu na to, że jego stan jest informacją dla dowolnego serwisu na świecie o całym aparacie, a nie tylko o przebiegu migawki. Natomiast w wypadku sprzedaży na przykład, można do serwisu dostarczyć sprzęt i wszystkie dane zostaną bezpłatnie odczytane i można je uzyskać w formie pisemnej.
    Po raz pierwszy korzystam z serwisu Nikona (pierwszym moim Nikonem był F4 zakupiony w 1995 roku) i od razu mile zaskoczony jestem. A czytalem przedtem niepochlebne opinie, skąd się one brały?
    Ostatnio edytowane przez ekonet ; 23-02-2013 o 16:59 Powód: lit. ("świeciu")

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez leon001 Zobacz posta
    ....... Natomiast w wypadku sprzedaży na przykład, można do serwisu dostarczyć sprzęt i wszystkie dane zostaną bezpłatnie odczytane i można je uzyskać w formie pisemnej......
    to tak bezpłatnie to z przymrużeniem oka chyba mam przyjąć
    Ostatnio edytowane przez ekonet ; 23-02-2013 o 16:59 Powód: pis. ("bez płatnie")

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kenwood Zobacz posta
    to tak bez płatnie to z przymrużeniem oka chyba mam przyjąć
    Przytoczyłem jedynie to, co usłyszałem od pana z serwisu.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez leon001 Zobacz posta
    Natomiast w wypadku sprzedaży na przykład, można do serwisu dostarczyć sprzęt i wszystkie dane zostaną bezpłatnie odczytane i można je uzyskać w formie pisemnej.
    to niech to zrobią teraz i wydrukują i będzie jak znalazł jakbyś sprzedawał - w czym problem, że trzeba czekać, aż do momentu sprzedaży?
    Ostatnio edytowane przez ekonet ; 23-02-2013 o 17:00 Powód: pis.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •