Close

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 44
  1. #1
    Oszczędny w słowach Awatar Kwiatus
    Dołączył
    06 2005
    Miasto
    Warszawa / Bridgwater
    Posty
    106

    Domyślnie Stałka Nikkor 50mm f1.4 czy 1.8?

    Witam wszystkich, na początku przepraszam jeśli już gdzieś był poruszany ten temat ale nie mogę znaleźć.

    Planuję zakup obiektywu stałoogniskowego i mam pytanie do znawców tematu, do wyboru mam 50mm f1.4 D za około 800 PLN i 50mm f1.8 D za około 300 pln. Czy warto dopłacać ponad 2 razy tyle za 0,4 więcej światła? Poza tym więcej znaczących różnic w wymienionych obiektywach nie znalazłem.

  2. #2

    Domyślnie

    zalezy do czego, ale po tresci pytania wnioskuje, ze 1,8 bedzie w zupelnosci wystarczajacy - tak jak 99% uzyszkodnikow (wlacznie ze mna )


  3. #3

    Domyślnie

    Bramka nr 3 - 50/1,8 bez "D"
    pozdrawiam Krzysiaczek
    _________________
    lasciate ogni speranza, voi ch'entrate

  4. #4

    Domyślnie

    Sam pod wplywem opinii w internecie uwazalem ze zupelnie nie ma sensu kupowac drozszego nikkora 50 1.4 Az do chwili kiedy wlasnie taki obiektyw wpadl w moje rece. Wtedy zmienilem zdanie, ten obiektyw ma zupelnie inna plastyke. Po prostu rysuje duzo ladniej, podoba mi sie zwlaszcza jego bokeh. Jesli tylko Cie stac to polecam wersje 1.4
    Pozdrawiam Karol

  5. #5

    Domyślnie

    Aboslutnie i koniecznie kup 1,4!!! Obiektyw ten ma dużo wieksze szkło przez co dużo ładniej i efektowniej wygląda na korpusie! Wg mnie 1,8 po prostu oszpeca piekne body Nikona, nie mówiąc o tym, że wygląda totalnie nieprofesjonalnie i modelki bedą sie z ciebie śmiały! Polecam Ci również gorąco 85mm światło 1.4 - tam jest jeszcze wieksze szkło, niesłychanie trendy w tym sezonie, natomiast odradzałbym 200 mm światło 2, bo tam jest już za duże, co wygląda komediancko i snobistycznie!

    1,4 dodaje uroku:

    nie wiem jak Phil Askley mógł założyć toto na D2x!

  6. #6
    Oszczędny w słowach Awatar Kwiatus
    Dołączył
    06 2005
    Miasto
    Warszawa / Bridgwater
    Posty
    106

    Domyślnie

    Dzięki wszystkim za rady, sprawa jasna, kupuję f1.4.

    Tak naprawdę dopiero za miesiąc kupuję Nikona ale już robię rozeznanie w obiektywach i osprzęcie. Akurat znajomy leci za miesiąc do Nowego Yorku i tam takie szkiełko kosztuje 230 $ a więc sporo taniej niż u nas, dlatego muszę wiedzieć co ma mi kupić i przywieźć (acha dodam że aparat kupuję w Polsce ze względu na polską gwarancję)

  7. #7

    Domyślnie

    Bodajże po raz pierwszy zdarza mi się odnieść wprost do postu napisanego przez innego uzytkownika. Czornyj, czytałem większość Twoich postów i muszę stwierdzić, że ten jest poniżej Twojego poziomu. Kwiatus prosił o merytoryczną wypowiedź, a Ty piszesz o wielkości szkła jakby to było najważniejsze w obiektywie. Można na tym forum znaleźć co najmniej kilka rzeczowych wypowiedzi na temat tych szkieł, więc może najprościej było odesłać człowieka do archiwum?

  8. #8

    Domyślnie

    mam 50 1.8D i jestem (a raczej byłem) z niej zadowolony (byłem, bo odkąd mam afs17-55 to 50tylko leży w plecaku). Ale widziałem pare zdjęć z 50 1.4 i są zdecydowanie bardziej plastyczne, mają fajniejsze kolory.
    Poza tym, 1.4 a 1.8 to niby niewiele, ale przy słabym świetle to ISO 400 albo 640 ( 800 albo 1250 ) a to da się zauważyć w kontraście, kolorach i szumach.

    Jeśli kasa nie robi różnicy, to 1.4 górą
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez aldus
    Można na tym forum znaleźć co najmniej kilka rzeczowych wypowiedzi na temat tych szkieł, więc może najprościej było odesłać człowieka do archiwum?
    W moim zamyśle cały post miał być konsekwentnie i dobitnie napisany w konwencji ŻARTU - poprzedzające go, rzeczowe posty wyczerpały temat: który z w/w obiektywów warto kupić, pozwoliłem sobie zatem na koniec napisać coś (w moim zamiarze) dowcipnego. Oczywiście, treść mojego postu odczytana dosłownie może sie jawić jako stek kardynalnych bzdur napisanych przez kogoś zdebilałego do reszty - absolutnie zatem nie należy go brać na poważnie. Przepraszam wszystkich, których moim niewinnym (w zamierzeniu) żarcikiem w jakikolwiek sposób uraziłem, nie było to moim zamiarem!

  10. #10

    Domyślnie

    A tak wogole gdzie mozna kupic 1.4 za 800zl ?

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •