Close

Strona 49 z 50 PierwszyPierwszy ... 3947484950 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 481 do 490 z 499
  1. #481

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez docxxx Zobacz posta
    Koledzy, jak to w końcu jest z tą umową? Która jest najbardziej aktualna? Ta z pierwszego wątku?
    Skoro w umowie jest mowa o prawach autorskich to weź poprawkę, żeby płaczu nie było:
    Prawo autorskie
    Art. 55.
    [Usterki i wady prawne dostarczonego utworu]

    1. Jeżeli zamówiony utwór ma usterki, zamawiający może wyznaczyć twórcy odpowiedni termin do ich usunięcia, a po jego bezskutecznym upływie może od umowy odstąpić lub żądać odpowiedniego obniżenia umówionego wynagrodzenia, chyba że usterki są wynikiem okoliczności, za które twórca nie ponosi odpowiedzialności. Twórca zachowuje w każdym razie prawo do otrzymanej części wynagrodzenia, nie wyższej niż 25 % wynagrodzenia umownego.

  2. #482

    Domyślnie

    Czy ktoś z szanownych kolegów może podesłać na priv. wzór umowy, jaką stosuje? przyznam, że przeglądałem wiele na necie i nie mogę z tego sklecić, takiej co by mi najbardziej pasowała
    Z6II, Z6, D750; N24-70/2.8ed; N35 1.8S, N50 1.8S, N58 1.4, S135 1.8, S150-600C

  3. #483

    Domyślnie

    Witam, poszukuję odpowiedzi na pytanie: czy normalnym zapisem w umowie foto jest adnotacja o zapłaceniu w całości wynagrodzenia za usługę foto w dniu ślubu? Dodam, że przy umowie wymagany jest zadatek w wysokości 30%, natomiast reszta zaraz po wykonaniu usługi- zanim materiał końcowy trafi do Młodych...? Taką umowę dostała koleżanka do podpisania i trochę mnie ona zaskoczyła ponieważ sama zajmuję się fotografowaniem i niezrozumiałe jest dla mnie rozliczanie się z Młodymi jeszcze przed uzyskaniem efektu finalnego jakim jest produkt w postaci zdjęć, albumu, fotoksiążki etc... proszę o opinie, bo być może ja jestem niedzisiejsza....)))

  4. #484

    Domyślnie

    a dlaczego nie?
    Taki zapis ogranicza "bujanie się z klientami" którzy zapominają zapłacić
    Nikon d700+Mb-d10/D800 + MB-d12|Zenitar 16 2.8|N16-35 4 vr|Sigma 70-200 F2.8 II EX DG MACRO HSM|2xSB-800|YN 560|Samyang 85 1.4 AE UMC|Naneu Urban Gear u120

  5. #485

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mateo912 Zobacz posta
    a dlaczego nie?
    Taki zapis ogranicza "bujanie się z klientami" którzy zapominają zapłacić
    yhym, a bujanie się z nierzetelnymi fotografami po opłaceniu usługi jest ok? chciałbym poznać obiektywne powody takiego zapisu. ten argument uważam za nietrafiony... fotograf to też człowiek i chyba z dorosłymi ludźmi ma do czynienia... jeśli z góry zakłada, że go Młodzi "wyrobią" to po co się tym zajmuje... najprościej jest wziąć pieniądze a potem oddać materiał na "odwal się"... Młodzi też nigdy pewności nie mają czy mogą zaufać fotografowi biorąc go na swój ślub a jednak nie wymagają dodatkowych umów ze swojej strony- co w wypadku "wypadków" fotografa przed czy na czy po weselu....
    chyba zbyt łatwowierna jestem, albo mój staż jako fotografa nie jest wystarczająco długi żeby tak postępować....
    w każdym razie dziękuję za odzew...

  6. #486

    Domyślnie

    Młodzi przecież mogą nie zgodzić się na taki warunek i wziąć innego fotografa. Znam kilka przypadków, kiedy młodzi po wszystkim, nie chcieli zapłacić za zdjęcia albo twierdzili, że wezmą za pół ceny itp. Z drugiej strony zdarza się też, że młodzi są oszukiwani. Umowa musi być więc precyzyjna, a czy młodzi zgadzają sie na zawarte w niej warunki, to już ich decyzja. Ten rynek jest chyba dość obszerny.
    - Stary człowiek czytał dziecku Odyseję i ono w ogóle przestało mrugać oczami. A ty co opowiesz?
    - Przechodząca kobieta, która w deszczu złożyła parasol i zupełnie przemokła...

  7. #487

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez !AGresT Zobacz posta
    Młodzi przecież mogą nie zgodzić się na taki warunek i wziąć innego fotografa. Znam kilka przypadków, kiedy młodzi po wszystkim, nie chcieli zapłacić za zdjęcia albo twierdzili, że wezmą za pół ceny itp. Z drugiej strony zdarza się też, że młodzi są oszukiwani. Umowa musi być więc precyzyjna, a czy młodzi zgadzają sie na zawarte w niej warunki, to już ich decyzja. Ten rynek jest chyba dość obszerny.
    jasne, że mogą z tym że to już drugi fotograf który ma taki zapis w umowie... poprzedniemu podziękowali ponieważ miał ten sam zapis, którego nie chciał negocjować... dlatego zaczęłam się zastanawiać czy to jakieś nowe standardy...

  8. #488

    Domyślnie

    Coraz częściej jest to spotykane właśnie z powodów o których wspomniał !AGresT Nie jest to żaden straszny zapis i nie ma się czego obawiać - jeśli portfolio fotografa się podoba a młodzi są uczciwi i nie chcą fotografa wyrolować na $ to nie mają się czego obawiać, jeśli fotograf dba o swój wizerunek i jakość materiału nie zrobi nic na odwal. W tej branży o reputację dbać jednak trzeba bo znaczna część zleceń jest właśnie z poleceń byłych klientów znajomym itd i jeśli taki zapis w umowie jest - nawet trzeba się cieszyć bo w pewnym sensie świadczy to też o poważnym podejściu do tematu, że ze swojej strony fotograf dołoży wszelkich starań żeby młodym materiał się podobał.
    D750 || D610 || N85 f/1.8G || N35 f/1.8G ED || SB-700 + torba innych mniej lub bardziej potrzebnych wynalazków

  9. #489

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kkepka84 Zobacz posta
    jasne, że mogą z tym że to już drugi fotograf który ma taki zapis w umowie... .
    To trzeba wziąć trzeciego. Przecież nikt pistoletu do głowy nikomu nie przykłada.
    Ostatnio edytowane przez Kolekcjoner ; 26-10-2016 o 12:36
    Pozdrawiam
    Marcin

  10. #490

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kkepka84 Zobacz posta
    yhym, a bujanie się z nierzetelnymi fotografami po opłaceniu usługi jest ok? chciałbym poznać obiektywne powody takiego zapisu. ten argument uważam za nietrafiony... fotograf to też człowiek i chyba z dorosłymi ludźmi ma do czynienia... jeśli z góry zakłada, że go Młodzi "wyrobią" to po co się tym zajmuje... najprościej jest wziąć pieniądze a potem oddać materiał na "odwal się"... Młodzi też nigdy pewności nie mają czy mogą zaufać fotografowi biorąc go na swój ślub a jednak nie wymagają dodatkowych umów ze swojej strony- co w wypadku "wypadków" fotografa przed czy na czy po weselu....
    chyba zbyt łatwowierna jestem, albo mój staż jako fotografa nie jest wystarczająco długi żeby tak postępować....
    w każdym razie dziękuję za odzew...
    problem w tym że fotograf ma o wiele więcej do stracenia przy próbie zrobienia "wałków" niż PM. Młodzi ślub zazwyczaj biorą raz więc im jest wszystko jedno co będzie gadane jeśli postanowią nie zapłacić
    A fotograf jak zrobi coś nie tak to wieść się szybko rozniesie.
    Nikon d700+Mb-d10/D800 + MB-d12|Zenitar 16 2.8|N16-35 4 vr|Sigma 70-200 F2.8 II EX DG MACRO HSM|2xSB-800|YN 560|Samyang 85 1.4 AE UMC|Naneu Urban Gear u120

Strona 49 z 50 PierwszyPierwszy ... 3947484950 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •