Close

Zobacz wyniki ankiety: W tym tygodniu glosuje na zdjecie numer:

Głosujących
203. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • 1. Jasiu102

    10 4,93%
  • 2. III miejsce

    36 17,73%
  • 3. II miejsce

    48 23,65%
  • 4. I miejsce

    67 33,00%
  • 5. mariusz_k

    11 5,42%
  • 6. admin

    25 12,32%
  • 7. Jakubs

    6 2,96%
Strona 7 z 7 PierwszyPierwszy ... 567
Pokaż wyniki od 61 do 66 z 66
  1. #61

    Domyślnie

    A ja tam wcale nie uważam, żeby jakieś zdjęcie, czy jakiekolwiek inne dzieło, było najlepsze dlatego, że wygrało w publicznym plebiscycie. . . Wygrywa po prostu w tym plebiscycie, ... i dopiero otwiera się płaszczyzna do dyskusji (w każdym razie wg mnie) i wymiany zdań. Oczywiście nie jest też najlepsze zdjęcie, które sam za takie uważam, jest po prostu zdjęciem, które bardziej niż inne do mnie przemawia i mogę bronić mojej opinii na jego temat.

    Teraz przechodząc do zdjęć
    Na pierwszym zdjęciu panuje bardzo przyjemny klimat, czytam akurat dzieciom Zimę Muminków i klimat takiego opuszczonego i uśpionego miejsca zabaw bardzo mi się podoba, ładne światło, kępa drzew wynurzająca się zza horyzontu
    Przyznam, ze trzecie, a właściwie sposób kadrowania, jest zupełnie nie w moim guście, taki kadr wskazywałby na to, że tematem zdjęcia jest kostka brukowa, strzelam że wrocławska, a przypuszczam, iż tematem miał być cień, ew postać.
    Zwycięskie zdjęcie... pewnie nie jest to taka sobie laska, bo żeby kąpać się w tym mroźnym morzu trzeba mieć w sobie coś fajnego . Miły kadr, parawan kropelek z rozbijającej się o ciało fali układa się w odrębny i jednocześnie dynamiczny kształt. Kolorów nie komentuję, bo się podobają, a o to chodzi
    Kozy mają fajne kolory, ale kadr jest dla mnie zbyt skansenowy, autor chciałby pokazać wszystko jasno i klarownie, a dla mnie fajniejsze byłoby lekkie rozmycie tła, kompozycyjnie bliższa koza obciąża bardzo zdjęcie, ale i tak szacunek za odwagę
    O moim zdjęciu juz napisał wszystko andrzej_laskowski, nie będę go bronił bo jest to zdjęcie, które albo komuś sie spodoba, albo nie; a wiadomo, iż mistrzem techniki nie jestem.
    Amen

  2. #62

    Domyślnie

    gratuluje wszystkim autorom zdjęć a w szczególności I,II i III miejscu
    jak zwykle głosowałem na zdjęcie z pierwszej dwójki, ale tym razem zajęło pierwsze miejsce
    prorokiem jestem i już
    .:[nikon][nikkor][tamron][m42][cokin][lowepro][manfrotto][gimp][ps4][ubuntu][7]:.
    .:KORAB:.

  3. #63
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    komentarz cotygodniowy:
    tydzień słabszy, jak juz zauwazyli poprzednicy.
    tez sie zastanawiam na oglądaniu czego sa wychowani niektórzy forumowicze, bo ich typy są dziwne. Może w tym tygodniu az tak tego nie podnosiłbym, bo bywały dziwniejsze głosowania, ale cos w tym jest - jak wczesniej spostrzegł andrzej_laskowski.
    1 - takie sobie. Ma tę zaletę, że śnieg jest dobrze wypracowany.
    2 - nie wiem dlaczego jest nr 3. ale moze dlatego, że słabszy tydzień. ten montaż mnie nie przekonuje, bo jak juz to idzie zrobić lepsze fekty. Jak dla mnie to zdjęcie jest nr 5 -7 tego tygodnia
    3 - dla mnie nr 1 tego tygodnia, zostało nr 2, więc OK. Typowa fajna fotografia nie pokazująca niczego konkretnego (to nie zarzut absolutnie) i przynajmniej bardzo ładnie pokazane. Tak jak dwa kurki tydzień temu, albo teraz papieros.
    4 - wygrało - u mnie nr 2. Woda fajnie zamrożona - ale to zasługa krótkiego czasu i dobrego światła. Tylko modelka (w końcu główny temat zdjęcia) nie jest niestety pokazana jakoś najlepiej. Moze bardzo wykadrować - zostawic tak 1/2 zdjęcia - lewą stronę - prawie samą postać? Tak jak teraz za mało ją widać.
    5 - u mnie by było w pierwszej trójce tygodnia i przeszło dalej - zamiast nr 2. Dośc fajne, dobrze że sepia,
    6 - zdj nr 4 tego tygodnia. Ładny obrazek, pokazuje sprawność techniczną autora. kompozycja OK. Nie wiem czemu jednak sie nie zachwycam. Może przez kursy w Łodzi jest za duzo na forum zdjęc z dymkami, papierosami i mam przesyt?
    7 - autor brawo za wytrwałośc i za to, że ciagle chcesz. Specyficzne podejście do tematu i juz idzie prawie zawsze co tydzień rozpoznać autora. Tylko - wybierasz sobie ciężki temat - portret i to robiony zawsze w fatalnych warunkach oświetleniowych. To jest robota dla mistrzów i nie zaczynaj od tego, bo to za ciężkie. Ćwicz sie na łatwiejszych tematach, albo przy lepszym swietle - szybciej złapiesz, a potem jak to opanujesz to rób trudniejsze rzeczy. Jak ci się takie zdjęcie podobają to wrócisz do tego. Ja osobiście tez lubię taki temat. Ale dla mnie ciemno to gdy trzeba dac 200-400 ISO i przysłona z 2,8-4 i 1/60. Czyli całkiem jasno, tylko, że światło jest lepsze, zdjęcie jest lepsze tonalnie.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 24-02-2007 o 21:19
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  4. #64

    Domyślnie

    Jacek_Z dzięki za Twoje słowa, chyba faktycznie na najbliższe dni jestem zmęczony tą konwencją, a jako wyraz zmęczenia kupiłem sobie lampkę błyskową i potrenuję trochę z nią
    dziękuję

  5. #65

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Karolina Zobacz posta
    Pierwszy raz miałam problem z wyborem - ale w sumie minimalny. Założę się, że wybrałam inaczej niż wybierze większośc.

    no jestem w szoku.... myślałam, że bedę jedną z nielicznych głosujących na to foto.... a stało się odwrotnie... - zawsze mój typ był w pierwszej trójcy no ale teraz jest numero uno!

    PS cała egzegeza na temat tego jak głosują forumowicze i z czego to wynika i na jakiej fotografii się wychowali itp itd - jest moim zdaniem bez sensu...
    "Nie istnieje takie zdjęcie, którego nie można było zrobić lepiej" - ja
    Mój niekomercyjny link

  6. #66

    Domyślnie

    zagosowałem emocjonalnie i proszę - nie tylko ja i git
    Pozdrawiam - Zbycho

    d700 / d200 | waliza gratów | kompletny brak czasu na robienie zdjęć http://zbychoo.blogspot.com/

Strona 7 z 7 PierwszyPierwszy ... 567

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •