Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: F100 - problem

  1. #1
    mictar
    Gość

    Domyślnie F100 - problem

    Witam serdecznie!
    Jakiś czas temu (3 miesiące) kupiłem sobie używanego f100 w komisie interfoto.com.pl. Aparat działa sprawnie wszystko jest ok oprócz jednego szczegółu który pojawił się parę dni temu. Kupiłem nowe baterie(alkaiczne panasonici, wczesniej pracował nma duracellach) i zauważyłem następującą usterkę: po przekręceniu włącznika na pozycję off aparat często pozostaje nadal włączony, czasami potrafi włączać się sam, rozumiecie o co mi chodzi? Jak go włączam to wszystko działa, dopiero jak chce wyłączyć to on się mnie "nie słucha" wyświetlacz dalej pracuje aparat wciąż działa. Momentami wygląda to, jakby to było jaieś zwarcie albo coś... Spotkaliście się już z czymś takim? Bardzo proszę o pomoc. Może to wina baterii(na poprzednich działał bez zarzutu)
    Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.
    Michał

  2. #2

    Domyślnie

    Cześć!
    Jesli dostałeś gwarancję to wal odrazu do Interfoto! Niestety - kupując używany sprzęt zawsze istnieje ryzyko jakiejś wady ukrytej, która 'nie wyjdzie' podczas kupowana. Według mnie w Twoim F100 zużył się włącznik zasilania. Jeśli jednak nie masz gwarancji to wyślij do serwisu Nikona w Warszawie :
    http://www.nikon.pl/news_room/news.h...2&type_index=2
    Emery Reel F100 Red Sparowes 28-70/2,8 The Potomac Accord 180/2,8
    Bardo Pond SB-800 Neurosis Tamrac Mogwai

  3. #3
    mictar
    Gość

    Domyślnie

    a wiesz moze ile by taka naprawa w serwisie kosztowała? bo coś mi się wydaje ze w interfoto już mi się gwarancja skończyła...

  4. #4
    Zbanowany
    Dołączył
    03 2006
    Miasto
    Pogranicze
    Posty
    1 402

    Domyślnie

    Teraz to tylko wróżenie z fusów

    Pozdrawiam

  5. #5

    Domyślnie

    Najlepiej zadzwonić, wszystko powiedzą.
    Emery Reel F100 Red Sparowes 28-70/2,8 The Potomac Accord 180/2,8
    Bardo Pond SB-800 Neurosis Tamrac Mogwai

  6. #6
    mictar
    Gość

    Domyślnie

    Vadim - nie bardzo rozumiem co miałes na myśli. Mógłbyś jaśniej?

  7. #7
    Zbanowany
    Dołączył
    03 2006
    Miasto
    Pogranicze
    Posty
    1 402

    Domyślnie

    Mógłbym. Chcesz, aby podać Ci kwotę naprawy, podczas gdy tak naprawdę nie wiadomo co szwankuje. To jak wróżenie z fusów.
    Wiem, że to nieprzyjemna i ogólnie wkurzająca sytuacja, ale nie oczekuj prawidłowej diagnozy i wyceny naprawy od osób, które nie specjalnie wiedzą o co chodzi. Ktoś w dobrych intencjach coś podpowie, nastawisz się na to, a okaże się, że to zupełnie nie to i za inną kasę.
    Niestety, musisz pofatygować się do serwisu, nie koniecznie tego firmowego. Napisz skąd jesteś, może ktoś poleci dobrego*fachmana z Twojej okolicy.

    Pozdrawiam

  8. #8
    mictar
    Gość

    Domyślnie

    jestem z Białegostoku - idąc za radą Vadima - jeśli znacioe kopgoś z tych okolic, jakiegoś "fachmana" , to proszę, podajcie namiary
    Pozdrawiam

  9. #9

    Domyślnie

    Najslynniejszy fachman w podlaskim jest w czarnej białostockiej tylko chwilowo mi wypadlo z glowy jak sie nazywa idz do zakladu kodaka przy cristalu tam maja jego wizytowki

    edit znalazlem maila (nie wiem czy dziala)" filipowicz <małpa> o2 <kropka> pl "

    J. Filipowicz
    Ostatnio edytowane przez tymin3 ; 04-03-2007 o 17:55

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •