Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 25
  1. #1

    Domyślnie X-Rite ColorChecker Passport - aż tak marne rezultaty??

    Witam,

    Wierzyć mi się nie chce, że efekty jakie uzyskuje po zbudowaniu profilów kolorów są takie jak zakładał producent ColorChecker Passport. Kolory na razie mogę ocenić tylko subiektywnie ale poza tym widzę utratę szczegułów w cieniach i światłach plus zwiększony szum ...

    Kożysta może ktoś z tego, efekty uzyskuje porównywalne czy raczej ja robię coś źle? Postępuję wedłóg instrukcji, kożystając z pluginu do lightrooma jak i wersji stand alone. Zamiast poprawy znaczne pogorszenie jak widać na zdjęciach poniżej. Zbudowany profil nazwałem sobie "bowen".

    1.

    2.

    3.

    4.

    5.

    6.

  2. #2

    Domyślnie

    Przepraszam, nie pomogę w temacie, ale jeśli masz kłopoty z ortografią, to może przed zatwierdzeniem wiadomości sprawdź ją w edytorze tekstu, lub pisz w FF. Strasznie się czyta tekst z takimi błędami: szczegułów, wedłóg, kożysta litości
    myślę co piszę

  3. #3

    Domyślnie

    Według mnie to nie wina CCP a ogólnie profili adobe. Weź to zdjęcie i popatrz się jak zmienia się histogram na profilach ( tych niby nikonowski ) i profil Adobe Standard.
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!
    Blog

  4. #4

    Domyślnie

    Sorry za błędy, to dysortografia - nie ten tekst co należało wkleiłem

    mancini zgadza się. Tylko profile takie jak "camera standard", "camera landscape", "camera vivid" etc nie psują zakresu tonalnego. ACR 4.6 i wszelkie profile zbudowane przez CCP już tak. Producent twierdzi że profile CCP są lepsze od tych nikonowskich ponieważ są budowane pod konkretny aparat (nawet nie model) więc tutaj moje zaskoczenie odnośnie spadku jakości.

    To jest normalne czy mam może sprzęt bądź software źle skonfigurowany?

  5. #5

    Domyślnie

    Niestety coś masz z samym zdjęciem Passporta. Na cropie widać jakby soft X-rite musiał podnieść ekspozycję co jest ewidentnym błędem zdjęcia DNG czy JPG co zrobiłeś...

  6. #6

    Domyślnie

    Naturalnie robiłem NEF'y a potem za pomocą plugina CCP w lightroomie budowałem profil. Próbowałem robić to też w ACR. Najpierw konwersja do DNG a potem profil w CCP stand alone. Żadnych jpg'ów. Nie budowałem tylko profilu poprzez lightrooma z pliku DNG ale to nie powinno mieć znaczenia (profil z DNG był robiony z ACR i programu CCP w wersji stand alone).

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Sapphiron Zobacz posta
    Niestety coś masz z samym zdjęciem Passporta. Na cropie widać jakby soft X-rite musiał podnieść ekspozycję co jest ewidentnym błędem zdjęcia DNG czy JPG co zrobiłeś...
    Popieram. CCP miałem i choć używałem go sporadycznie, nigdy LR nie podnosił EV ani szumu. Czy powtórzyłeś wygenerowanie profilu i te same spostrzeżenia miałeś?
    D700, N24D, N35D, N85D, S150

  8. #8

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o kolory to jest duża poprawa.

    Z tego za zauważyłem to wszystkie profile wygenerowane przez CCP bazują na profilach adobe. Profil z CCP zmienia tylko kolorystykę, resztę zostawiając ( zobacz kontrast, jasność ). Taki urok puszek i softu w nich użytego ze prawidłowo czyta go NX ( było już kiedyś o tym ), nawet profile ( nikonowskie ) w LR czy PS nie są takie same jak w NX.

    LR używam tylko do masowej obróbki fot z meczów gdzie liczy się czas ( tez używam profilów wygenerowanych przez CCP ) reszta to NX
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!
    Blog

  9. #9

    Domyślnie

    tak, robiłem to wiele razy i na wiele sposobów. Samo zdjęcie jest wykonane poprawnie jeśli chodzi o ekspozycje i umieszczenie na nim tablicy kolorów CCP. W lightroomie klikam prawym przyciskiem na zdjęcie RAW potem EXPORT - ColorChecker Passport. Próbowałem też z zakładki "library" - EXPORT - Export to - X-rite presets. W ACR plik NEF zapisywałem jako DNG i potem przecigałem go do wersji stand alone CCP, potem "Create Profile" ... Jakiś czas temu próbowałem też nawet w innych warunkach oświetleniowych i było to samo ...

  10. #10

    Domyślnie

    A zrób zdjęcie samego passporta w poprawnej ekspozycji i konwertuj do DNG w programie Adobe DNG Converter. Nie będzie wtedy przetworzone przez algorytmy Lajtruma...

    Zobacz czy wtedy będzie różnica.

    Ja np robiąc zdjęcie do sesji albo cóś to Passport jest w przynajmniej 60% ujęcia.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •