Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18
  1. #1

    Domyślnie Wyblakłe kolory po "Save for Web" w Ps.

    Szukałem na forum, nie wiem czy złe, czy też nie ma takowego tematu. Ostatnimi czasy zauważyłem sobie pewną przypadłość.

    Zdjęcie wykonane w sRGB , otwieram w PS gdzie pracuję na sRGB - kolory są ładne, nasycone. Obrabiam to i owo, efekt zaczyna być akceptowalny. Następnie zapis dla web'a. Podgląd jest taki jakiego oczekuję. Plik się zapisuje, otwieram i... i kolory sa delikatniej mniej nasycone. Ostatnie 3 dni szukałem po forach - coś znalazłem, coś poustawiałem, raz tak raz inaczej, no i niestety dalej mam rozjazd w kolorach.

    Ma ktoś jakieś wskazówki - co poustawiać by kolory w PS były przenoszone do jpg.

    Dodam, że export 100% jakości i zarówno z konwersja jak i bez sRGB mam to samo.
    N

  2. #2

    Domyślnie

    Usuń profil monitora z systemu.

  3. #3

    Domyślnie

    Podziękował. Tyle grzebania a taka pierdoła...
    N

  4. #4

    Domyślnie

    podepne sie..

    u mnie jak otwieram RAWa w ACR, przerabiam na JPG, potem obrabiam w PS i zapisuję to też w PS czy w przeglądarce zdjęć zdjęcie wygląda ok, ale np jak wrzucę je na stronę to są blade, jak otworzę FastStone'm też są blade.. Czy tu też powodem jest profil monitora w systemie? Muszę zdjęcia zapisywać jeszcze raz w Lr albo w Picasa żeby informacje o kolorach były zapisane i poprawnie otwierane wszędzie bo jak potraktuję RAWa tylko PS'em to w wielu miejscach są blade...
    ;]

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Aeon88 Zobacz posta
    Czy tu też powodem jest profil monitora w systemie?
    To jest z moich obserwacji przyczyna 90% problemów z poprawnym wyświetlaniem kolorów.
    Jeśli twój monitor nie jest kalibrowany/oprofilowany, to nie nie ma sensu instalowanie profili, nawet tych dostarczonych na płytce przez producenta.

  6. #6

    Domyślnie

    Mam taki sam problem ale ja używam Capture One 6 Express, usunięcie profilu monitora nic nie daje. Macie jakieś pomysły aby to naprawić?
    Ostatnio edytowane przez Girdian ; 10-11-2011 o 21:26

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Merde Zobacz posta
    Usuń profil monitora z systemu.
    Że co!?

    Cytat Zamieszczone przez Merde Zobacz posta
    To jest z moich obserwacji przyczyna 90% problemów z poprawnym wyświetlaniem kolorów. Jeśli twój monitor nie jest kalibrowany/oprofilowany, to nie nie ma sensu instalowanie profili, nawet tych dostarczonych na płytce przez producenta.
    To nie jest rozwiązanie! Usunięcie profilu monitora powoduje traktowanie monitora przez moduł zarządzania barwą jako sRGB. Znacznie lepszy jest profil fabryczny.

    Cytat Zamieszczone przez Girdian Zobacz posta
    Macie jakieś pomysły aby to naprawić?
    Oczywiście. To proste, trzeba opanować tylko podstawy zarządzania kolorem. Monitor ma być oprofilowany, aplikacje maja mieć moduły CM i zdjęcia mają mieć dopięte profile zgodne z ich przestrzeniami. Wszystko "samo" zacznie działać.
    Ostatnio edytowane przez Tom01 ; 12-11-2011 o 11:27
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  8. #8

    Domyślnie

    Przede wszystkim sprawdźcie w jakiej przestrzeni kolorów robicie zdjęcia - chodzi o ustawienie w puszcze i w wywoływarce raw. Bo jeśli pracujecie w AdobeRGB to wyświetlanie w przeglądarkach nie uwzględniających przestrzeni przypisanej do pliku będzie słabo zbliżone do rzeczywistych kolorów. A poza tym na forum ten temat był już wałkowany z takim natężeniem, że pytanie o to po raz nty trąci brakiem znajomości regulaminu...

  9. #9

    Domyślnie

    W aparacie mam ustawiony profil sRGB. Robię w RAW. Takiego RAWa wrzucam na kompa do ACR, i niezależnie czy w Profilu Aparatu w ACR ustawię ACR 4.6 czy Adobe Standard czy Camera coś tam to po zapisaniu zdjęcia różnie się ono podczas wyświetlania w taki sposób (po lewej w operze po prawej w systemowej przeglądarce):


    Ustawiłem próbę kolorów Monitor RGB w PS i wtedy widzę właśnie takie wyblakłe zdjęcie. Problem jest teraz taki że za chiny nie mogę znaleść profilu ICC do Benq G2220HD :/

    PS. A w preferencjach ogólnych jaki próbnik kolorów ustawić? Windows czy Adobe? Przypominam że w aparacie robię sRGB.
    ;]

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Aeon88 Zobacz posta
    (po lewej w operze po prawej w systemowej przeglądarce):
    Ani Opera ani przeglądarka systemowa Windows nie ma zarządzania kolorem. Proponuję korzystać z Firefoxa, przełączonego w tryb 1.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •