Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 18 z 18

Wątek: NEC p221w

  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez BialyBST Zobacz posta
    Jestem zdecydowany na ten model i tak juz przekroczylem planowany budżet. Tak sobie mysle ze jakbym zamowil przez net i cos by bylo nie tak to mam 10 dni na zwrot no nie? ale z drugiej strony nie bardzo mam ochote odsylac i wyadawac kase na przesylke nie wiadomo ile razy.
    Lepiej zapobiegać niż leczyć. Zwroty są kłopotliwe zarówno dla nabywcy jak i sprzedawcy, który przecież nie ma wpływu na normy fabryczne. Stąd najsensowniej upewnić się przed zakupem co w sytuacji jeśli trafi się Panu wadliwy a jeszcze lepiej zlecić, jeśli jest możliwość, sprawdzenie monitora przed wysyłką. Trzeba też pamiętać, że wady pikseli najczęściej występują po około kilkudziesięciu godzinach pracy, więc wskazane jest wygrzanie ekranu przed weryfikacją.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  2. #12

  3. #13
    Zbanowany
    Dołączył
    01 2010
    Miasto
    Piaseczno
    Posty
    904

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez BialyBST Zobacz posta
    Napisałem zobaczymy co odpiszą.
    Moze modlitwa przed zakupem ? Albo szczodry datek na tace ? Nie trzeba bylo by sie wtedy bylo trzeba bac wad ukrytych

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tomwidlak Zobacz posta
    Moze modlitwa przed zakupem ? Albo szczodry datek na tace ? Nie trzeba bylo by sie wtedy bylo trzeba bac wad ukrytych

  5. #15

    Domyślnie

    "Trochę" odkopię temat tego monitora.
    Czy do kalibracji wystarczy Spyder, i1 lub colormunki i załączone do nich oprogramowanie czy trzeba mieć jednak dodatkowe oprogramowanie żeby wgrać coś do bebechów monitora?

  6. #16

    Domyślnie

    I1 Display Pro z softem SVII. Niczym innym nie warto dotykać.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  7. #17

    Domyślnie

    Będę mógł niedługo podłączyć mojego p221w do i1 i SVII.
    Mój monitor był kalibrowany 100 lat temu i to nie przeze mnie.
    Mam w związku z tym kilka pytań.

    1. Aktualnie jasność jest u mnie ustawiona na 30%, a kontrast na 50. Black Level na 50%.
    Czy przy kalibracji mam te ustawienia zmieniać czy nie oprogramowanie samo sobie poradzi?

    2. Od jakiegoś czasu jadę na profilu ustawionym w monitorze na sRGB. Możliwe są jeszcze ręczne opcje 1, 2, 3, 5. Opcja Native oraz Programmable, OP1, OP2. Czy to co jest tu ustawione ma znaczenie czy SVII i tak przestawi na odpowiednią opcję?

    3. Przy monitorze pracuję zarówno w dzień jak i wieczorem. W dzień światło zastane, a wieczorem w 99% przypadków włączona jest lampka ze zwykłą żarówką.
    Powinienem wykonać 2 kalibracje i zmieniać je w zależności od pory dnia?

    4. Jakiś czas temu dorwałem programik F.lux, który miał redukować niebieskie światło wieczorem co miało lepiej wpływać na sen. Nie wiem czy działa, ale monitor mniej razi w oczy
    Czy po kalibracji powinienem programik wywalić czy może sobie działać kiedy nie edytuję zdjęć/grafiki?

    Co do samego SVII
    Przeglądam teraz manual żeby później nie marnować czasu.
    5. Zakładam, że white point ustawiam na D65 (ma być pod foto)
    6. Jak ustawić intensity?
    7. Contrast ratio na domyślną wartość czy inaczej?

  8. #18

    Domyślnie

    Ad.1 Oczywiście, że nie. Jasność obrazu ma być taka jak jasność tła. Trudno powiedzieć jak trzeba ustawić dynamikę.
    Ad.2 SVII sam przestawi monitor z tryb programowany. Nawiasem, P221W nie ma możliwości modyfikacji gamutu. Ustawienie sRGB nie jest sRGB.
    Ad.3 Najlepiej tak manipulować oświetleniem, aby nie dokonywać zmian między dniem a nocą.
    Ad.4 Absolutnie wywalić! Jeśli monitor zachowuje się agresywnie, to znaczy że jest źle wyregulowany. Żadnych dodatków do niego nie trzeba.

    Reasumując: Poprawna kalibracja to nie jest kilka razy "next" w programie. Z poziomu pytań wnioskuję, że nie ma Pan zielonego pojęcia co chce zrobić. Proponuję wynająć technika który ma pojęcie o ustawianiu takich monitorów, najlepiej wizytę połączoną z przeszkoleniem. Wówczas będzie Pan przynajmniej miał przygotowane scenariusze działania i rekalibracje będzie Pan mógł robić sam.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •