Close

Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Współwłaściciel samochodu a OC

    Mam taki problem. Otóż żona zrobiła prawo jazdy i kupiłem jej i sobie samochód. Jesteśmy współwłaścicielami. Ja jestem głównym wpisanym do dowodu, a żona tym 'mniej ważnym' .

    Jak powinno wyglądać OC, abym ja je opłacił i wykorzystał swoje zniżki, ale żona chciałaby, aby już jej się zaczął naliczać staż za, miejmy nadzieję, bezszkodową jazdę.

    Jedne firmy np.Allianz mają tylko rubrykę na jednego właściciela i co wtedy? Wpiszę siebie, to żona nie będzie mogła rozpocząć bezszkodowego stażu? Wpiszę żonę, to ubezpieczyciel się wnerwi sąd u niej 60% zniżek? No jak to ma być?

    Inne firmy mają rubrykę na współwłaściciela, ale też nie wiem, czy kolejność jest istotna. Jak ją wpiszę pierwszą a siebie jako drugiego, to obowiązują moje zniżki? A jak zrobię na odwrót, to żonie będzie się wliczał staż?

  2. #2
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    Kupowałem kiedyś auto na tej samej zasadzie co Ty. Przy ubezpieczaniu brane były pod uwagę tylko moje zniżki. Żona niedługo potem kupiła następny pojazd zarejestrowany tylko na nią, przy ubezpieczaniu od razu miała naliczone zniżki, wzięła tylko zaświadczenie z ubezpieczalni.

    Ja w sumie tego nie rozumiem, bo trochę musiałem się najeździć na te 60%, co ma to tego współwłasność?
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  3. #3

    Domyślnie

    No tak, ale właśnie jak zrobić, żeby mi się ubezpieczyciel nie 'wypiął' na moje zniżki podczas, gdy na przykład OC będzie tylko na moją żonę, a ja przecież jestem współwłaścicielem i również korzystam z samochodu.

  4. #4

    Domyślnie

    Kolejność nie jest ważna - ja mam 20% zniżek w PZU, ojciec 60%. Jest wpisany jaki 2-gi właściciel a płacimy i tak z jego zniżkami.
    Żona jest w (przynajmniej w PZU) uprzywilejowana - ma od razu zniżki męża bez ich zbierania latami.
    5D, 28 1.8, 17-35 2.8-4, 50 1.4, 85 1.8

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez till Zobacz posta
    Kolejność nie jest ważna - ja mam 20% zniżek w PZU, ojciec 60%. Jest wpisany jaki 2-gi właściciel a płacimy i tak z jego zniżkami.
    Żona jest w (przynajmniej w PZU) uprzywilejowana - ma od razu zniżki męża bez ich zbierania latami.
    Dokładnie. Tak jest w wielu firmach.

    BTW w niektórych firmach krótki staż posiadania prawka też jest punktowany, tyle że w górę.
    Dziwnym nie jest

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •