Close

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 51
  1. #1

    Domyślnie Samodzielna naprawa 70-300 VR

    70-300 mi się lekko uszkodził, stuka przy włączaniu aparatu i VR przestał działać. Postanowiłem go sobie sam naprawić, ale doszedłem do tej obudowy, która się wysuwa do przodu przy zoomowaniu (pod spodem jest ta, która się kręci i ma wycięte prowadnice grup soczewek) i nie wiem co dalej . Wolałbym go sobie nie rozkalibrować, niestety tę część trzeba rozebrać, żeby dostać się do modułu VR. Srebrne śrubki nie dają się przekręcić (w zasadzie dają, ale bardzo ciężko), może one się nie odkręcają?

    Jeśli ktoś ma instrukcję serwisową do tego obiektywu, lub doświadczenie z jego naprawy, to byłbym wdzięczny za pomoc.

    Kazimierz Król
    Oznaczenia obiektywów

  2. #2

    Domyślnie

    Sorki za OT, ale jaką masz pewność, że nie będziesz potrzebował części zamiennych? Ja sam bym tego nie robił.
    Pozdr.
    Jakieś ciałko, szkiełko i światełko, no i jeszcze nosidełko

  3. #3

    Domyślnie

    Mnie nawaliło to samo
    stuka przy włączaniu aparatu i VR przestał działać
    . Leży, kupiłem drugi.

    Jak byś coś wyczaił, to się pochwal.

    Pzdr.
    D700 + N24-70 + N80-200D ED + N70-300VR, SB-900

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stachumuszel Zobacz posta
    Sorki za OT, ale jaką masz pewność, że nie będziesz potrzebował części zamiennych? Ja sam bym tego nie robił.
    Pozdr.
    Jeśli będę potrzebował i nie uda mi się ich zdobyć, to złożę z powrotem i wyślę do serwisu pewnie. Ale przynajmniej będę miał satysfakcję, że spróbowałem sam .

    wasilewk, jeśli uda mi się naprawić, to pogadamy

    Miałem jeszcze inny problem: fokus się zacinał, ręcznie nie dało się dojechać do skrajnych położeń, a swm chodził skokowo i "szalał". To akurat było bardzo proste - elementy silnika SWM przesunęły się względem siebie. Jeśli ktoś ma taki problem, to jest to bardzo proste do naprawy. Trzeba tylko zdjąć tylną część obudowy i wycentrować pierścienie.
    Kazimierz Król
    Oznaczenia obiektywów

  5. #5

    Domyślnie

    Miałem jeszcze inny problem: fokus się zacinał, ręcznie nie dało się dojechać do skrajnych położeń, a swm chodził skokowo i "szalał". To akurat było bardzo proste - elementy silnika SWM przesunęły się względem siebie. Jeśli ktoś ma taki problem, to jest to bardzo proste do naprawy. Trzeba tylko zdjąć tylną część obudowy i wycentrować pierścienie.
    No, kurczę ! Muszę spróbować. Dzięki.

    Pzdr.
    D700 + N24-70 + N80-200D ED + N70-300VR, SB-900

  6. #6

    Domyślnie

    Szukaj tu: Jest do 70-300 ale nie wiem czy VR. http://chomikuj.pl/ABC2589/Dokumenty...,777215908.pdf (druga strona)

  7. #7

    Domyślnie

    Dziwne... Mam ten sam problem, tyle że u mnie VR łapie tylko raz po włączeniu aparatu. Mimo to dalej trzymam to szkiełko i nim focę, chociaż czasem takie włączanie i wyłączanie aparatu mnie delikatnie mówiąc wkurza...

  8. #8

    Domyślnie

    Już nieaktualne - udało mi się odkręcić (te srebrne śrubki się odkręca, tylko trzeba mieć bardzo cienki płaski śrubokręt, żeby ich nie uszkodzić) . Dostałem się do VR-a i ciekawa sprawa: nic nie jest uszkodzone. Wydaje mi się, że ta część, która blokuje soczewki w spoczynku, ustawiła się jakoś dziwnie i elektromagnes nie mógł jej przekręcić na właściwą pozycję. Podłączyłem to "na krótko" i wygląda na to, że działa. Teraz jeszcze tylko złożyć (niestety nie mam wazeliny do nasmarowania prowadnic (będę musiał chyba użyć takiej malinowej do ust ).

    Kazimierz Król
    Oznaczenia obiektywów

  9. #9

    Domyślnie

    Pięknie było i się skończyło.

    Po częściowym złożeniu aparat nie widzi obiektywu. Chyba upaliłem elektronikę w obiektywie.
    Kazimierz Król
    Oznaczenia obiektywów

  10. #10

    Domyślnie

    A jednak nie upaliłem . W czasie przykręcania którejś śrubki śrubokręt mi się ześliznął i przejechał lekko po płytce (moja głupota, że w ogóle płytkę miałem założoną, bo do przykręcania nie była ona potrzebna). Nie widać było żadnych szkód, więc nie przejąłem się tym, ale teraz spojrzałem dokładniej i okazało się, że została zgięta jedna noga scalaka i zwierała się z sąsiednią. Wystarczyło odgiąć we właściwe położenie i płytka działa . Obiektyw ostrzy, VR stabilizuje, tylko tej wazeliny nadal nie mam. Ale to jutro kupię i złożę do końca. Jak testy optyczne przejdą pomyślnie, to zakładam własny serwis .

    A poważnie: wasilewk, jeśli chcesz, to mogę się podjąć naprawy VR-a. Jeśli u ciebie jest ten sam problem, co u mnie, to może nie trzeba będzie nawet ruszać bloku soczewek. Zauważyłem, że jak się odkręci tylną soczewkę, to pod nią jest mała szpara, przez którą prawdopodobnie można wsunąć śrubokręt i popchnąć ten element, który jest źle ustawiony.

    Z tym autofokusem trochę przesadziłem. Miałem na myśli, że to jest bardzo proste dla mnie . Jeśli nie czujesz się pewnie w takich rozbiórkach, lub nie masz odpowiednich narzędzi, to odradzam. Ale jeśli chcesz spróbować, to mogę ci napisać mały tutorial .
    Kazimierz Król
    Oznaczenia obiektywów

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •