Close

Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: D80 nie ostrzy

  1. #1

    Domyślnie D80 nie ostrzy

    Witam,
    Mam D80 która nie ostrzy. Najpierw jest problem ze złapaniem ostrości, nawet w kontrastowych, dobrze oświetlonych miejscach. Później nawet jak "złapie" ostrość, to zdjęcie jest nieostre, takie mydełko. Przy ostrzeniu manualnym podobnie. Wyostrzę idealnie, a zdjęcie mydełko, ew., w najlepszym przypadku ostrość jest trochę za. Wina na pewno ze strony body a nie obiektywu, bo obiektywy sprawdzałam w innej D80 i w D90 i działały bez zarzutu.
    Czy macie pomysł co się stało?
    Gdzie mogłabym to naprawić w miarę szybko, dobrze i nie za drogo w Warszawie?
    Z góry wielkie dzięki za poradę i pomoc
    Pozdrawiam
    Szatanek

  2. #2

    Domyślnie

    Może zapytaj p. Bieńka w Al. Jerozolimskich 113 - na antresoli.
    D700 + N24-70 + N80-200D ED + N70-300VR, SB-900

  3. #3

    Domyślnie

    A spróbuj jeszcze poruszać takim kółeczkiem przy wizjerze. Od korekcji dioptrii.

    A jeżeli nie pomoże, to widzisz co innego niż rejestruje matryca. Czyli najprawdopodobniej czeka Cię drobna regulacja przy pomocy takich małych śrubek w komorze lustra. Powinien to zweryfikować i zapewne załatwić każdy serwis, między innymi ten wymieniony.
    Na upartego na sieci jest trochę informacji jak to samemu można wykonać - ale to zabawy dla majsterkowiczów.

  4. #4

    Domyślnie

    Spróbuj z innym szkłem ale to prawdopodobnie back focus. Pobierz planszę stąd Klik i zdjęcie testowe wrzuć tutaj to coś uradzimy. Zdjęcie rób pod kątem 45 stopni od płaszczyzny położenia kartki i stój idealnie na wprost niej.
    FX MIKKA GOTUJE ZDJECIA !
    skinny nigga pretty flacko, niggas rippin that choppers

  5. #5

    Domyślnie

    tak jak napisał pewex, sprobuj z karta BF/FF. a tak juz z czystej ciekawosci, podpinalas jeszcze jakies inne szklo do swojej puszki, tak zeby sprawdzic jak bangla ?
    D700 | D200 | D80 | F80 | N14-24 f/2.8 | N24-70 f/2.8 | N70-200 f/2.8 VR I | N50 f/1.8 D | T 17-50 f/2.8 | Sigma ART 35 f/1.4 | 2x SB-800 | Metz 36 C2 | kilka szkieł m42 PAST: D300 | D50
    FOTO KONCERTOWE

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •