Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie konwersja panoramy sferycznej na zdjęcie architektoniczne

    witam, czy ktoś może spotkał się z programem lub sposobem konwersji fragmentu panoramy sferycznej na zdjęcie architektoniczne? chodzi mi o taki sposób transformacji obrazu panoramicznego aby w rezultacie otrzymać efekt identyczny ze zdjęciem wykonanym obiektywem tilt/shift ( brak zbiegów, brak dystorsji - zdjęcie przykładowe poniżej). będę wdzięczny za wszelkie informacje.


  2. #2

    Domyślnie

    Chodzi Ci o Transform>Perspective w PS?

  3. #3

    Domyślnie

    transformacja perspektywy niestety nie daje oczekiwanego efektu

  4. #4

    Domyślnie

    dokładnie chodzi mi o to by połączyć zdjęcia wykonane przy pomocy głowicy panoramicznej w taki sposób aby uzyskać obraz możliwie zbliżony do zdjęcia wykonanego obiektywem z tilt'em. myslę, że łatwiej można by uzyskać ten efekt już na etapie sklejania zdjęć niż poźniej "prostować" sklejoną już panoramę sferyczną. pytanie właśnie jak to zrobić?
    Ostatnio edytowane przez Tomek - Rybnik ; 21-10-2011 o 03:59

  5. #5

    Domyślnie

    poniżej zamieszczam obraz wykonany z 9 pionowych ujęć i złożony za pomocą programu Autopano Giga. jak widać na pierwszy rzut oka geometria budynku jest zniekształcona. istnieją programy jak "krpano viewer", ktore umożliwiają prezentację pełnej panoramy sferycznej w trybie "normal (architectural) projection". jest to jednak droga "na około" gdyż jedyną możliwościa uzyskania zdjęcia było by wykonanie najpierw mnóstwa zdjęć aby uzyskać pełne zdjęcie panoramiczne a następnie wykonanie "printscreen" interesującego mnie obszaru. dodatkowym minusem jest to, że zrzut ekranu oczywiście dramatycznie pogarsza jakość otrzymanego obrazu. może ktoś jednak ma jakiś pomysł?

  6. #6

    Domyślnie

    czy ja dobrze rozumien ze Ty potrzebujesz normalne zdjecie tego budynku? tylko po co w takim razie robiles panorame sferyczna? mozna bylo obiektywem o dluzszej sfotografowac budynek i zlozyc na zasadzie gigapanoramy.
    wrzuc gdzies zdjecia tego fragmentu ktory Cie interesuje (najlepiej spakuj zipem), sprobuje to zlozyc i zobazyc czy da sie jakos skorygowac

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •