Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: AF Nikona D7000

  1. #1

    Domyślnie AF Nikona D7000

    Witam,
    Od paru dni przeglądam tematy związane z Nikonem D7000 (oraz d300s) gdyż jestem zaineresowany kupnem jedno z nich, z czego bardziej d7k gdyż z tego co wyczytałem bardziej trafia w me gusta.

    Pytanie jest jedynie takie, czy problem z focusem d7000 został juz rozwiazany, czy dalej jest to jedna wielka loteria?
    Ostatnio edytowane przez karwil ; 02-10-2011 o 21:59

  2. #2

    Domyślnie

    Lepiej sprawdzić tę puszkę przed zakupem...
    D300s, mojego znajomego trafiło na Podstępu na kalibrację AF, zdjęcia z gali boksu wszystkie poszły do kosza, a robione były 24-70...
    Ostatnio edytowane przez mycza ; 02-10-2011 o 22:51

  3. #3

    Domyślnie

    Mam wrażenie, że problem dotyczył starszych egzemplarzy. Ja swój kupiłem dwa tygodnie temu i trafia w punkt. Znajoma ma D7K od miesiąca i też nie ma problemu z ostrością.

  4. #4

    Domyślnie

    Problem dotyczy też innych modeli. Kupiłem rok temu dwa D90 - jeden trafiał idealnie z moimi sprawdzonymi szkłami (stałki) - drugi na wszystkich szkłach miał BF gigant, więc poszedł na gwarancyjną kalibrację. Jednak po dwóch "kalibracjach" problem nie znikł ani trochę więc wymienili mi puszkę na nowego D90. Jak się okazało nowy - trzeci D90 miał z kolei delikatny FF - o ile do 4-5m po przymknięciu do 2.8-3.5 jakoś szło patrzeć na zdjęcia to ani jeden z obiektywów nie potrafił doostrzyć do nieskończoności, w zasadzie już przy 20m ostrość padała sporo wcześniej...

    Także rozrzut jakościowy to jakaś masakra i trzeba przebierać ...
    lovestorymakers.com

  5. #5

    Domyślnie

    I kolejny temat o tym samym, nie mozna bylo zapytac w tamcie juz istniejacym ?
    .
    | D700 + MB-D10 | + | Samyang 85/1.4 + Tamron 24-70VC | + | Nissin Di866 II | + | 3x YN-RF603 |

  6. #6

    Domyślnie

    Dokładnie.

    Zamykam.
    Jacek

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •