Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13
  1. #1

    Domyślnie ligtroom , d700 auto obracanie zdjęć

    witam, czy jest jakiś magiczny sposób którego nie odkryłem aby przeglądać zdjecia z d700 na lightroom tak aby automatycznie obracały się zdjecia pionowe?
    Chodzi mi o ustawienia programu lightroom lub body d700.
    dzięki

  2. #2

  3. #3

    Domyślnie

    Poszukaj w menu opcji automatyczny obrót zdjęć - i jeśli masz problemy z takimi detalami polecam przeczytanie instrukcji - może być nawet w trakcie siedzenia w ubikatorze.

  4. #4

    Domyślnie

    heh, gdyby było to takie łatwe nie zadałbym tego pytania. W d700 oczywiście mam odznaczone obrót zdjęć, jednak dziala to tylko chyba przy przeglądaniu zdjęć w aparacie. w ligtroom nie moge znaleść takiej opcji.

  5. #5

    Domyślnie

    Musisz zwrócić uwagę, co zaznaczasz w puszce. O ile pamiętam są 2 oddzielne f-cje do ustawienia. Jedna do obracania zdjęć na wyświetlaczu, druga do zapisywania informacji o pozycji w EXIF'ie. Musisz zaznaczyć tą drugą. W LR nic nie ustawiałem, żeby się poprawnie zdjęcia wyświetlały.

    Edit:
    http://www.dpreview.com/reviews/nikond700/page12.asp
    Setup menu > auto image rotation

    http://www.dpreview.com/reviews/nikond700/page10.asp
    Playback menu > rotate tall
    Ostatnio edytowane przez Grzybu ; 22-09-2011 o 10:59

  6. #6

    Domyślnie

    dzięki grzybu za odpowiedź na temat , chyba coraz mniej osób chce pomóc a więcej popisac się swoja mądrością i wiedzą w stylu komentarza "rtfm" .
    oczywiście zaznaczałem juz wcześniej obie pozycje w body... potem w kompie można odwrócić zdjęcie automatycznie wg. exif ale w specjalnym programie... a lightroom chyba nie ma włanie takiej opcji..

  7. #7
    Gaduła Awatar ku6i
    Dołączył
    01 2007
    Miasto
    Górny Śląsk/Kraków
    Posty
    1 485

    Domyślnie

    Człowieku, milionom ludzi to działa, tylko Tobie nie...

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Leszekel Zobacz posta
    ...oczywiście zaznaczałem juz wcześniej obie pozycje w body... potem w kompie można odwrócić zdjęcie automatycznie wg. exif ale w specjalnym programie... a lightroom chyba nie ma włanie takiej opcji..
    U mnie nawet ViewNX początkowo widzi na karcie zdjęcia nieodwrócone, choć w aparacie wszystko ustawione ok. Ale jak już je ściągnie na HD, to są już tak jak trzeba (poprzekręcane te, które były bokiem).

    Pzdr.
    D700 + N24-70 + N80-200D ED + N70-300VR, SB-900

  9. #9

    Domyślnie

    Nie rozumiecie, on chce żeby mino wyłączonej opcji obracania w body lightroom wiedział że zdjęcie jest pionowe nie poziome.
    Do tego jest potrzebny specjalny interface, dostępny już w Q3 2030
    no chyba że jest się
    Jedi.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Leszekel Zobacz posta
    ...Chodzi mi o ustawienia programu lightroom lub body d700.
    dzięki
    Ja tak wyczytałem.
    D700 + N24-70 + N80-200D ED + N70-300VR, SB-900

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •