Close

Zobacz wyniki ankiety: W tym tygodniu głosuję na zdjęcie numer:

Głosujących
198. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • 1

    103 52,02%
  • 2

    9 4,55%
  • 3

    30 15,15%
  • 4

    27 13,64%
  • 5

    13 6,57%
  • 6

    16 8,08%
  • 7

    0 0%
Strona 7 z 7 PierwszyPierwszy ... 567
Pokaż wyniki od 61 do 67 z 67
  1. #61

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    głosowanie zakończone - czas na komentarz.
    zdj 2 - jak dla mnie najlepsze w tym tygodniu, głosowałem na to. Brawa dla Holki. Jedyny minusik - czerwone po lewej jest za blisko krawędzi zdjęcia. A tak - bardzo dobre zdjęcie. Też z tych które by zyskało w duzym formcie na ścianie.

    Muszę przyznać że masz bardzo oryginalny gust, bo imho to kompletnie nic ciekawego. Ot kurki pstryknięte z małą GO.
    Za to ta para dzieciaków, gdyby autor miał trochę cierpliwości i szczęścia, byłoby rewelacyjne. Byłoby, gdyby choć jedno pokazało buźkę i pani w tle poszła sobie dalej. No ale to tylko moje zdanie.
    Szary, cichy człowiek.

  2. #62

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    zdj 1 - dobre, ale bez rewelacji. Bo jest takie jakieś bez tematu. Technicznie OK.
    Ja też się mocno zastanawiam, kim są te postacie we mgle (napewno autor w swoim czasie nam to wyjaśni) i w jakich okolicznościach ta fota powstała? Ale czasami zdjęcie, którego temat nie jest wyłożony "kawa na ławę" i każdy widz może sobie nad nim podumać, jest IMHO właśnie ciekawsze. W tym wypadku, jak i przy zdj. 5.
    Nikoś D90 + MB-D80 + Nikkor 16-85 VR + Nikkor 70-300 VR + Cosina 100 macro + SB-600 + Velbon Sherpa 600R
    Moja racja jest mojsza, niż Twojsza. Moja racja jest najmojsza!

  3. #63

    Domyślnie

    Mój typ w tym tygodniu to 6-ka. Dlaczego? Bo widzi mie się to jak zakazany owoc albo tęsknota za wielkim światem połączona z brakiem możliwości na zmianę. Daje coś do myślenia.
    just follow your dreams
    |D50|Nikkor 18-70/3.5-4.5|Nikkor VR 70-300/4.5-5.6|Soligor 100/3.5 macro|SB-800|

  4. #64
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 773

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez andrzej_laskowski Zobacz posta
    Muszę przyznać że masz bardzo oryginalny gust, bo imho to kompletnie nic ciekawego. Ot kurki pstryknięte z małą GO.
    Za to ta para dzieciaków, gdyby autor miał trochę cierpliwości i szczęścia, byłoby rewelacyjne. Byłoby, gdyby choć jedno pokazało buźkę i pani w tle poszła sobie dalej. No ale to tylko moje zdanie.
    Gdyby dzieciaki były odwrócone. Ale nie były. Oceniam zaprezentowane zdjęcie. Wiele razy we wcześniejszych komentarzach pisałem - ze byłoby fajniej gdyby... np było lepsze światło itd. Ale nie stawia się zdjęcia (przynajmniej ja) wyżej za to jakie ono by mogło być.
    A kurki - ładny kolor, kompozycja OK. Dobra fotografia - choć o niczym. W tym tygodniu nie było jednak niczego ciekawszego. IMHO.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  5. #65

    Domyślnie

    Ja tam głosowałem w tym tygodniu na jedynkę i nie żałuję, łagodne przejścia tonacji, wiele planów, co do uwag do zdjęcia nr dwa, to trzeba napisać, że przecież takie zdjęcie jak to z psem to też łatwo zrobić, wystarczy się znaleźć we właściwym miejscu i czasie, wykadrować, przekształcić na cz-b... słowem prostota

    Stworzenie zdjęcia dwóch zaworów wydaje się proste, bo tak sobie tkwią i wystraczy podejść i sfotografować... żadna sztuka... na zdjęcie jednak trzeba chwilę popatrzeć zanim wyda się jakiś surowy werdykt, i tak właśnie patrząc zrozumiałem, ze istotny tutaj jest drugi plan, zagadnienie rozmycia pierwotnego kształtu przedstawionego na planie pierwszym, zniekształcenie zaworu ilustrujące dylematy naszego widzenia, dla mnie jest to ciekawe (nie bardzo ciekawe) studium. Wypowiedź Jacka_Z jest dla mnie poniekąd potwierdzeniem mojej opini.

    Dla mnie dotyk dziecka jest czymś prawie magicznym i tak patrzę na zdjęcie nr 3, mogą być tyłem, może i lepiej, bo wiem, że o ten dotyk chodzi... Proste dziecięce przyleganie dziecięcej dłoni do ciała drugiego dziecka... bliskość, bezpretensjonalność, ciepło, siła... takie są moje skojarzenia. Kadrowi i kolorystyce nie mam nic do zarzucenia


    Zdjęcie kropli niestety jest dla mnie za ciężkie... kropla już się ma do spadania nabrzmiała własnym ciężarem... może do kogoś przemawiać... do mnie nie, zwłaszcza, że kilka takich kropli widziałem bardzo fajnych...


    Piątka dla mnie ma ten sam problem co czwórka, strasznie ciężkie i ostre te cegły, za dużo ich, nie potrafię się zdecydować, czy one przywalają chłopca, czy on/ona zza nich wygląda. Trochę za szeroki kadr, dziwnie pracuje światło (wydobywa zbytnio twardość cegieł, przez co zdjęcie traci na tajemniczości), ale pewnie są tacy, którzy inaczej na nie patrzą, a moja opinia jest w tym przypadku bardzo osobista

    Szóstka, czuję o co w niej chodzi, ale trochę mi tego w niej brakuje, a może po prostu przeszkadza mi skośny płot, może brakuje mi jakiegoś człowieka w okolicy samolotu, a może właśnie o ten brak chodzi... nie do końca potrafię rozkminić to zdjęcie, choć jakoś jest mi bliskie...

    Niechluj ze mnie, mam na myśli tę czerń w górnym prawym rogu Cały tydzień wstydziłem się za to, choć i tak przypuszczałem, że zdjęcie wzięciem to się cieszyć nie będzie... Nieostrość jest efektem rozmycia gaussowskiego, ale wiem, że nie jest ona zbyt popularna

  6. #66

    Domyślnie

    gratuluję anonimowemu zwycięzcy (mój syn mówi anonimowanemu )
    chciałem głosować na jedynkę, ale wydała mi się za smutna
    to takie moje osobiste odczucie, chwilę tuż przed kliknięciem ankiety

  7. #67
    Oszczędny w słowach Awatar Keyser Soze
    Dołączył
    09 2004
    Miasto
    Oborniki Wlkp./Albion - Morecambe
    Posty
    85

    Domyślnie

    ...a' propos , to zastanawiam sie czy psiak z jedynki jest bardziej ukrainski czy kazachski
    gratulacje dla zwyciezcy...
    pozdrawiam, pshemo

    Minolta XD7 / D70

    "How do you shoot the Devil in the back? What if you miss?"

Strona 7 z 7 PierwszyPierwszy ... 567

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •