Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13
  1. #1

    Question Statyw do 300zł

    Temat powracający jak bumerang, czyli jaki sprzęt do pewnej sumy... W moim przypadku chodzi o statyw (z głowicą). Maksymalna kwota to 300 (w szczególnych przypadkach 350zł, ale nie więcej)...
    Wiem, powiecie 'dozbieraj do Manfrotto', ale powyższa kwota to maksymalna suma jaką chcę na obecną chwilę wydać na statyw.

    Dlatego pytanie: co w tej kwocie będzie najlepsze?

    Sprzęt

    D80 + Nikkor 18-70 i Sigma 28-300mm, lampa.
    Być może będę chciał podpiąć do tego (mojej konstrukcji) głowicę do zdjęć panoramicznych, która też troszkę waży, dlatego udźwig (z lekkim zapasem) powiedzmy 4kg.
    Ja mam troszkę powyżej 170cm wzrostu (to pewnie się przyda do określenia wysokości statywu).

    Do czego mi statyw potrzebny?
    Do wszystkiego Wiem, że takie rzeczy tylko w Erze, ale cóż.. Jestem raczej amatorem, który póki co woli wydać kasę na lepszy obiektyw zamiast na statyw, jednak ten za 50zł z MM troszkę się połamał, a coś trzeba mieć..
    Tak więc statyw uniwersalny - troszkę w terenie, troszkę w domu, może od czasu do czasu panorama (ale na osobnej głowicy).

    No i też pytanie do posiadaczy obydwóch typów głowic - kulkowej i 3d - która bardziej uniwersalna? Pewnie 3d lepiej utrzyma tą sigmę 300mm (bez vr), a kulkowa szybsza w użyciu.. Jednak powiedzmy że na szybkości mi nie zależy

    Podsumowując:
    Jaki statyw?
    Jaka głowica?
    A może jaki komplecik?

    Co wpadło mi w oko:
    Slik PRO 330DX
    GoldPhoto YH324C + YH410
    Velbon Sherpa 250 / 600 / 800R
    nawet jakaś frotka się znalazła, ale bez szczegółów jaka :/

    Im więcej oglądam, tym mniej wiem..
    Wiem już tylko ile chcę wydać i jakiego sprzętu będę używał...

  2. #2

    Domyślnie

    Powiem Ci tak. 2,5 roku temu kupowałem dla dziewczyny na 18 urodziny statyw. Oglądałem różne modele. Velbony, Goldphoto, Benro...nawet takie po 500 zł...aż w końcu zdenerwowany ich chybotliwością kupiłem za 350 zł Manfrotto 718b Digi. W porównaniu do Velbona za 500-600 zł był niczym skała jeśli chodzi o stabilność. Może głowica nie powala...ale przynajmniej trzymasz w ręku coś co nie wygląda jakby się miało rozlecieć za rok. Po tamtych doświadczeniach wolę zbierać dłużej i być bez statywu niż kupować coś innego niż Manfrotto.

  3. #3

    Domyślnie

    Zbiłeś mnie z tropu, bo tak naprawdę, to ten GoldPhoto mnie najbardziej przekonywał, liczyłem tylko na potwierdzenie (bez sugestii z mojej strony), a tymczasem tak skrajna opinia...

    Tak więc przeglądam tanie frotki...
    Manfrotto MN7303YB z głowicą kulkową + do tego jakaś tańsza głowica 3d (bo w opisach sklepów jest różnie, niby 'z głowicą kulkową', a w treści pisze, że trzeba dokupić głowicę), choćby właśnie ten YH410 czy Silka, koniecznie z szybkozłączką (najlepiej tanią do dokupienia)

    Seria 390 z frotki odpada (o ile jest prawdą to co wyczytałem) - ma stałą głowicę kulkową, a mimo wszystko chcę mieć możliwość wymiany głowicy...

    Już nic nie wiem

  4. #4

    Domyślnie

    Nie mogę już edytować :/

    Benro a-350ex + bh-0 - co powiecie o takim zestawie? Albo inne Benro?

  5. #5

    Domyślnie

    Używam Slik 340 DX (mniejsza wersja tego 330)i nie narzekam a może lepiej do tej pory nie narzekałem. Brałem go w góry, i nad jeziora (raczej stabilne podłoże). Zestaw D200+ N 28-85 3.5-4.5 lub N 70-210 4.5-5.6 Po zakupie cięższego obiektywu kilka zdjęć wyszło mi zwyczajnie poruszonych (co prawda nie robionych z wężykiem i z drewnianego mostku). Będę to obserwował. Jak masz do wydania 300 zł to wydaj te 300 zł. Po jakimś czasie sam będziesz wiedział co dla Ciebie ważne (jaka głowica, jaki ciężar etc.)i czy potrzebujesz statywu z wyższej półki a wtedy większą motywację żeby zbierać na taki statyw docelowy. Nie wiem czy tylko Manfrotto potrafi robić statywy (tak samo jak nie tylko Atomic potrafi robić narty ), zwłaszcza te kupowane na pierwszy raz. Moje doświadczenia ze Slikiem też są jak na razie pozytywne (ale nie wykluczam, że kiedyś stanę się posiadaczem jakiejś frotki z włókien). Osobiście nie jestem zwolennikiem szkoły "lepiej dozbierać" jeżeli potrzebujesz czegoś teraz a nie za rok (ja tam niestety nie zawsze jestem taki cierpliwy ). No i napisz jaki masz aparat i obiektyw bo ciężar zestawu też ma znaczenie.
    D700, BC1 i cała masa różności
    FB

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mancur Zobacz posta
    No i napisz jaki masz aparat i obiektyw bo ciężar zestawu też ma znaczenie.
    Tak jak w pierwszym poście:

    D80 (~650g) + Nikkor 18-70mm (~400g) + Sigma 28-300mm (~630g) + Lampa Nissin Di622 (~400g)


    Ale dzięki za podpowiedź Z GoldPhoto chyba zrezygnuje - wyczytałem, że nie sprzedają już oficjalnie w Polsce, w związku z czym nie ma serwisu,..
    Ostatnio edytowane przez husky83 ; 19-09-2011 o 20:51

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez husky83 Zobacz posta
    Tak jak w pierwszym poście.
    jakoś mi umknęło
    D700, BC1 i cała masa różności
    FB

  8. #8

    Domyślnie

    A ja przynajmniej w końcu zważyłem każdy element zestawu

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ragandbones Zobacz posta
    ... wolę zbierać dłużej i być bez statywu niż kupować coś innego niż Manfrotto.
    Święte słowa !

    Husky83:
    Ja ma trzy statywy, bo tych 2-ch pierwszych szkoda mi wyrzucić, ale chyba tak zrobię.
    Została frotka 055XPROB i od roku mam spokój ze statywami. (Pewnie niższy byłby tańszy, ale ja taki potrzebuję).
    Ja wiem: każdy chce się przekonać na własnej skórze, ale piszesz, że jeden Ci się już połamał. Czego jeszcze chcesz ?
    Może taki, co to jest lekki, nie łamie się - ale zdjęcia wychodzą "nieostre" ? I nawet wężyk nie pomaga ?

    Nie każdy przywiązuje się do swoich rzeczy - ja bardzo. Dlatego o nie dbam - ale byle czego nie kupię, bo do badziewia trudno się przyzwyczaić i je polubić. Za to nerwy trochę oszczędzone.

    Może na razie kup monopod, np. Velbon RUP-4 lub RUP-42 i do niego głowicę kulową. Na razie popróbujesz, zobaczysz - wyrzucić nie wyrzucisz, bo zawsze się przyda.

    Widocznie nie potrzebujesz jeszcze mocno stabilnego trójnoga, skoro masz na razie małe ciśnienie na niego. Zaczekaj, aż przyjdzie czas - to nie łapanie pcheł.

    Pzdr.
    D700 + N24-70 + N80-200D ED + N70-300VR, SB-900

  10. #10

    Domyślnie

    Jeśli koniecznie chcesz coś kupić, to w tej cenie ja bym wybrał to: http://fotozakupy.pl/statyw/velbon-s...okrowiec,6961s
    Sam się nad nim zastanawiałem, oglądałem i jest naprawdę przyzwoity. Dosyć ciężki ale za to i całkiem stabilny z dobrym zakresem wysokości.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •