Close

Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy ... 3456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 51
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez manfred Zobacz posta
    Ten wynalazek ma swoje zasilanie. No niestety PC wywaliłem i zdjęcia obrabiam na stacji laptop MSI i7. Jest mi po prostu lepiej. Całkowicie jestem zdecydowany na zakup hub tylko nie wiem czy to coś pomoże.

    Póki co teraz kopiowanie idzie na prędkości 75 MB/s.
    To działa Ci ten wynalazek czy nie? 75MB/s to jest prędkość bardzo ok.

    A co do stacji dokującej na laptopa zamiast huba - to kup taka jak pasuje do twojego laptopa - jeżeli ma dedykowane.

  2. #42
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 038

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez adming Zobacz posta
    To działa Ci ten wynalazek czy nie?
    Jeżeli wsadzę jeden dysk do stacji dokującej to z zewnętrznego drugiego dysku podpiętego do laptopa przekopiuję zdjęcia z jednego na drugi. Natomiast jak do stacji dokującej wsadzę dwa dyski i chcę kopiować z jednego na drugi to wtedy znika cała stacja.

  3. #43
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 038

    Domyślnie

    Cieszę się strasznie

  4. #44
    Sith Hospodar Impaler Awatar Dex
    Dołączył
    01 2007
    Miasto
    Alpy Transylwańskie
    Posty
    5 176

    Domyślnie

    Pobawie się w górnika

    Zastanawiam się nad Unitek Y-3026 i LogiLink 2xHDD lub nad konwerterem. Chciałbym podpiąć pod lapka dysk 2,5" jak i 3,5".
    @manfred zainwestowałeś w coś innego niż ten dotychczasowy?

  5. #45
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 038

    Domyślnie

    Jade na tym co mam. Program do kopiowania plików działa tak więc nie ma potrzeby zmieniać

  6. #46
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 773

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez manfred Zobacz posta
    Dajesz słowo że nie chiński wynalazek Unitek Y 3026 będzie działał na usb 3.0? I co ciekawsze 500 gb dyski działają bez problemu a jak włożę 1 TB to się robi cyrk.Unitek Y-3026
    Ja mam dokładnie ten sam model Uniteka, w nim często sa 2 dyski po 2 TB, po USB 3.0 wszystko mi hula. Tzn Total Commander mi pokazuje kopiowanie około 50 kilobajtów/s gdy przenosi (kopiuje) dużo małych plików, do 80 gdy ciągnie duże pliki. Kopiowanie z dysku w Uniteku 3026 na drugi dysk w tym samym Uniteku.

    Cytat Zamieszczone przez manfred Zobacz posta
    Jeżeli wsadzę jeden dysk do stacji dokującej to z zewnętrznego drugiego dysku podpiętego do laptopa przekopiuję zdjęcia z jednego na drugi. Natomiast jak do stacji dokującej wsadzę dwa dyski i chcę kopiować z jednego na drugi to wtedy znika cała stacja.
    Coś dziwnego. Ja pracuję na obu dyskach normalnie. Uwaga - wiele aplikacji na Win10 trzeba uruchamiać jako administrator, bo inaczej nie chcą wykonywać działań na plikach. Albo wykonują, tylko trzeba więcej razy akceptować operacje.

    Cytat Zamieszczone przez Dex Zobacz posta
    Pobawie się w górnika

    Zastanawiam się nad Unitek Y-3026
    Ja tez górnik, jak widać
    Polecam ten model.
    Zresztą mam tez inny model Uniteka, na jeden dysk, za to po eSATA.
    Czasami mam taką konfigurację, że mam 2 dyski z obudowy 3026 na USB 3.0 i jeden dysk z drugiej obudowy po eSATA.

    Nie wiem daczego, ale ostatnio to eSATA mi chodzi zdecydowanie wolniej. Ale to od pewnego czasu, kiedyś chodziło błyskawicznie.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  7. #47

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Nie wiem daczego, ale ostatnio to eSATA mi chodzi zdecydowanie wolniej. Ale to od pewnego czasu, kiedyś chodziło błyskawicznie.
    Sprawdź czy masz aktualne sterowniki.

  8. #48
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 773

    Domyślnie

    OK, sprawdzę, ale dlaczego zwolniło na tych sterownikach co były?
    No tak, może to Win10 zrobił coś samemu ..
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  9. #49

    Domyślnie

    Jaki masz chipset?
    Z Windows 10 bardzo kiepsko chodzi Z77. Po wybudzeniu z uśpienia nie działa jako USB 3.0
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + T 17-35, N 24-70/2.8, N 28/1.8G, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  10. #50
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 773

    Domyślnie

    USB 3.0 mi śmiga. Od jakiegoś czasu mam problem z wolnym eSATA.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy ... 3456 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •