Close

Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 51
  1. #11

    Domyślnie

    Nie nadążam już za tymi nowinkami . A może mi ktoś jeszcze powiedzieć, czy taką "cacaną" stację z USB 3.0 podepnę pod komputer z USB 2.0 (to znaczy, że wstecznie działa to ja wiem, ale czy da się jakoś do płyty gł. śledzika albo coś innego podpiąć by to 3.0 było, czy trzeba na nowy komputer zacząć ciułać)?
    Kurcze, smaku mi tylko narobiliście :P

  2. #12
    Zbanowany
    Dołączył
    01 2010
    Miasto
    Piaseczno
    Posty
    904

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Vinci Zobacz posta
    Nie nadążam już za tymi nowinkami . A może mi ktoś jeszcze powiedzieć, czy taką "cacaną" stację z USB 3.0 podepnę pod komputer z USB 2.0 (to znaczy, że wstecznie działa to ja wiem, ale czy da się jakoś do płyty gł. śledzika albo coś innego podpiąć by to 3.0 było, czy trzeba na nowy komputer zacząć ciułać)?
    Kurcze, smaku mi tylko narobiliście :P
    Mozesz taka "cacana" stacje podpiac pod USB 2, ino bedzie to powolne nieco. Nadaje sie to do okazyjnego uzwania jak nie potrzebujesz predkosci. Jesli masz Win7 albo Viste mozesz zawsze zalozyc takie nie "cacane" wyprowadzenie SATA na zewnatrz jak pokazalem nieco wyzej w linku, zalaczyc AHCI w biosie i podlaczac sobie dyski nawet na dzialajacym kompie i miec prawdziwa predkosc dysku, za 10zl

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marszull Zobacz posta
    piekny i dlatego podalem linka
    tylko tam gdzie byl dostepny w Polsce juz go nie ma ;( (a chcialem fakture)
    a teraz nie mam zadnego znajomego ktory by mi to przywiozl z US (bo przy takiej cenie moze byc bez faktury )
    Znalazlem sklep w Belgii, ktory wysyla do Polski (koszt przesylki - 17 euro): http://macupgrade.eu/catalog/newerte...ager-p-42.html
    regulamin

  4. #14
    Zbanowany
    Dołączył
    01 2010
    Miasto
    Piaseczno
    Posty
    904

    Domyślnie

    500zl ??

    Niech mi ktos wyjasni jaki jest sens placenia za gloryfikowana podstawke do HDD tyle kasy jesli wiekszosc nowoczesnych w miare plyt i systemow operacyjnych obsluguja "hot-plugging", wiec wystarczy wyprowadzic SATA na zewnatrz i ma sie to samo (w momencie podlaczenia przez eSATA) lub lepsze (przyjmujac podlaczenie przez cokolwiek innego) ?

  5. #15

    Domyślnie

    Tomek, bo one sa do Mac'a... a wszystko co do Mac'a musi kosztowac odpowiednio

    Wysoka cena sie bierze z quad-interface. Ta sama stacja dokujaca posiadajaca tylko esata kosztuje spoooro mniej.

    EDIT: poprawka, druga wersja jest na USB3.0 - http://macupgrade.eu/catalog/newerte...-s3-p-407.html
    Ostatnio edytowane przez FunBoy ; 23-09-2011 o 17:56
    regulamin

  6. #16
    Zbanowany
    Dołączył
    01 2010
    Miasto
    Piaseczno
    Posty
    904

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez FunBoy Zobacz posta
    Tomek, bo one sa do Mac'a... a wszystko co do Mac'a musi kosztowac odpowiednio

    Wysoka cena sie bierze z quad-interface. Ta sama stacja dokujaca posiadajaca tylko esata kosztuje spoooro mniej.

    EDIT: poprawka, druga wersja jest na USB3.0 - http://macupgrade.eu/catalog/newerte...-s3-p-407.html
    Aha, zszokowala mnie ta cena

    Ja generalnie nie rozumiem tych stacji dokujacych za bardzo, za ta kase mozna kupic dysk i sledzia do SATA No chyba ze ktos ma komputer typu iMac czy Mini, gdzie nie mozna wyprowadzic SATA na zewnatrz

  7. #17

    Domyślnie Pomocy

    Kupiłem stację dokującą ICYBOX model IB-120Stu3-Wh. Po podłączeniu komputer widzi dysk, ale nie widzi go system. Menedżer urządzeń widzi masowe urządzenie magazynujące i określa, że działa ono prawidłowo. Tak samo podłączony dysk jest widoczny w programie diagnostycznym EVEREST i w Norton PartitionMagic. Co mogę zrobić, żeby system zobaczył zawartość dysku? Błagam o pomoc.

    Mój komputer
    Płyta główna:
    Typ procesora Mobile DualCore Intel Core 2 Duo P8600, 2533 MHz (9.5 x 267)
    Nazwa płyty głównej Dell Studio 1555
    Mikroukład płyty głównej Intel Cantiga PM45
    Pamięć fizyczna 3066 MB (DDR2-800 DDR2 SDRAM)
    DIMM1: Hynix HMP351S6AFR8C-S6 4 GB DDR2-800 DDR2 SDRAM (6-6-6-18 @ 400 MHz) (5-5-5-15 @ 333 MHz) (4-4-4-12 @ 266 MHz)
    DIMM3: Hynix HYMP125S64CP8-S6 2 GB DDR2-800 DDR2 SDRAM (6-6-6-18 @ 400 MHz) (5-5-5-15 @ 333 MHz) (4-4-4-12 @ 266 MHz)
    Typ BIOS'u Phoenix (04/23/09)
    Dysk który próbuję podłączyć to WD Caviar SATA 160GB.

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez YorgaPL Zobacz posta
    Co mogę zrobić, żeby system zobaczył zawartość dysku? Błagam o pomoc.
    Przypisać mu literę dysku/ustawić typ partycji obsługiwanej przez system.

  9. #19
    Motorniczy
    Gość

    Domyślnie

    Polecam to: http://www.komputronik.pl/product/10..._Dual_Bay.html

    Na stronie producenta ostatnio zmienili zdjecia produktu ale specyfikacja jest ta sama : http://www.welland.com.tw/html/2bay/580j.html


    MODEL NAME TERA
    MODEL NO. ME-580J

    ITEM DIGEST 3.5" 2-Bay SATA RAID Enclosure
    Supports two 3.5" SATA I/II HDD
    RAID 0 , RAID 1 , JBOD , Individual (Port Multiplier)
    eSATA up to 3Gbps (auto-negotiates to 1.5 Gbps)
    FAN cooling for heat dissipation
    Desktop compact design with key lock


    eSATA na dwa dyski 3,5 cala i czego chciec wiecej ?
    Ostatnio edytowane przez Motorniczy ; 21-03-2012 o 20:10

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez skinny500 Zobacz posta
    Przypisać mu literę dysku/ustawić typ partycji obsługiwanej przez system.
    Nie jestem w tym zbyt dobry. Mógłbyś wytłumaczyć to bardziej łopatologicznie?
    Z góry bardzo dziękuję za pomoc.

Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •