Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 30
  1. #1

    Domyślnie Zgrywanie zdjęć do komputera-metoda

    Witam!
    ----------------------------
    Napstrykane zdjęcia aż kuszą, aby natychmiast je obejrzeć w komputerze. I tu pytanie - jak zgrywacie fotki? Kabelek, czy karta do czytnika. Gniazdko w Nikonie jest strasznie delikatne i trzeba nieźle uważać przy łączeniu. Gumowa zaślepka zaś wymaga dłuższej chwili, aby ją ładnie "umiejscowić". Prościej kartę wsunąć do czytnika. Tylko żonglowanie kartą też nie wydaje mi się zbyt bezpieczne.
    Brakuje mi bezprzewodowego połączenia aparatu z komputerem - ma to jakiś Nikon? Tak by było najprościej. Pstryk w menu i leecą fotki do kompa.
    --------
    Jak wstawić avatara na forum /jest jakiś haczyk?/ robię tak jak w instrukcji i nic.
    Tutaj jest... podpis

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez amirez Zobacz posta
    Brakuje mi bezprzewodowego połączenia aparatu z komputerem - ma to jakiś Nikon? Tak by było najprościej. Pstryk w menu i leecą fotki do kompa.
    Ma nikon D2Xs... O cene nie pytaj

  3. #3

    Domyślnie w sprawie zgrywania

    Najbezpieczniejszym rozwiązaniem dla aparatu jest zewnętrzny czytnik. Sam kiedyś zgrywałem kabelkiem do momentu kiedy w kompie kolegi USB było źle podłączone i uszkodziło mi wejście w aparacie (zero komunikacji z PC). Od tego momentu pozostał tylko czytnik zewnętrzny i zero problemów. Ocywiście należy zachować trochę ostrożności przy wyjmowaniu i wkładaniu (jak w życiu) karty.
    mado

  4. #4

    Domyślnie Chciałbym, ale się boję

    Wychodzi na to, że masz zdjęcia uwięzione w aparacie na zawsze, bo ani kabelka nie podłączysz, ani karty nie wyjmiesz...

    Faktycznie, gumiana zaślepka jest taka sobie. W ogóle jej nie ruszam.
    Pstryk drzwiczki, wyjąć kartę, do czytnika, Nikon Transfer, nazwy pliku, IPTC, zrobione.
    Nie zastanawiaj się, tylko wyjmuj kartę, do czytnika i zlewaj na komputer!

    Któreś kulpiksy mają jakieś tam WiFi, ale to dla mnie zbyt skomplikowana technologia.

    P.

    [dodatek]: komputer kartę w czytniku traktuje jak dysk - możesz sobie oglądać w eksploratorze, przesuwać kopiować "ręcznie" (choć podobno nie zaleca się). Próbowałem kiedyś zrzucać przez kabelek zdjęcia z kulpiksa 5400 moich szanownych starszych i strasznie mi się coś kiełbasiło. Do czytnika i już.
    Ostatnio edytowane przez PaSkal ; 11-02-2007 o 15:33
    Fiat Lux

  5. #5
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 773

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez amirez Zobacz posta
    żonglowanie kartą też nie wydaje mi się zbyt bezpieczne.
    jest bezpieczne i ma kilka plusów. szybkość - z zewnetrznego czytnika jest szybciej
    a dwa - wysyłanie pobiera dużo prądu.
    Ani razu nie zgrywałem zdjęc z ostatniego body! a dawniej tylko dla sprawdzenia w d70.
    Można robić zdjęcia z komputera - po kablu. Do stosowania w studio. Też bierze mnóstwo prądu.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  6. #6

    Domyślnie

    Z tym bezpiecznym wyjmowaniem karty to bym polemizował - mój prawie 3 letni d70 miał już wymianiany port czytnika kart. Zawsze wyciągam karte i wkładam do czytnika to i miało być może prawo po tylu wymianach karty. Gdybym podłaczał kabelek do body to pewnie musiałbym wymienić to gniazdo.
    Pozdrawiam

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez irekka Zobacz posta
    Z tym bezpiecznym wyjmowaniem karty to bym polemizował - mój prawie 3 letni d70 miał już wymianiany port czytnika kart. Zawsze wyciągam karte i wkładam do czytnika to i miało być może prawo po tylu wymianach karty. Gdybym podłaczał kabelek do body to pewnie musiałbym wymienić to gniazdo.
    bo masz karty cf. karty sd sa bezpieczniejsze pod wzgledem mechanicznym
    podpis nieczytelny

  8. #8

    Domyślnie

    Podziękowania za rady i pomoc. Do tej pory robiłem na wszelki wypadek raz tak, raz tak /kabelek, czytnik/. Generalnie czytnik jest o wiele wygodniejszy. Przy w miarę delikatnym traktowaniu karta też powinna wytrzymać długo takie operacje
    Pozdrawiam i miłej niedzieli!
    Tutaj jest... podpis

  9. #9

    Domyślnie

    Karty sd wydaja się takie kruche i delikatne - czy są "bezpieczniejsze pod względem mechanicznym" ? Kontakt nie na zasadzie wielopinowego gniazda z wystającymi drutami moze być mniej awaryjny - bo pewnie o to Ci chodziło.
    Pozdrawiam

  10. #10
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    11 2006
    Miasto
    Gdańsk/Toruń
    Posty
    18

    Domyślnie

    Ja posiadam kiepski czytnik i robię to przez kabel, bo przesyła 2-3 razy szybciej (SD). Gdybym miał porządny czytnik to bym robił to za pomocą czytnika (pomijając ten z aparatu ). Poza tym po kablu nie zdarzyło mi się jeszcze, aby coś zgrało się nie tak, a za pomocą czytnika w kompie kilka razy.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •