Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 38
  1. #1

    Domyślnie D3s, jasne stałki i Back Focus z lampą

    Mam mały ale irytujący problem. Przy szkłach 35 i 85 (oba 1.4) i zapięciu sb700 aparat dostaje świra i ustawia przeważnie jakiś 5cm BF, często jest kompletne mydło i ostrość nie wiadomo gdzie.
    Generalnie mam wrażenie, że po zapięciu lampy aparat jakby przestał zwracać uwagę na wprowadzone korekcje AF w body (35 na minus 11, 85 na minus 16). Z lampą muszę zjeżdzać z korekcją o ok 10 pkt w dół, choć i wtedy z celnością jest różnie i nieprzewidywalnie...
    Ma ktoś jakieś pomysły ?
    ... na nic sprzętu kupa gdy fotograf (_._) ...

  2. #2

    Domyślnie

    Moze to tem sam problem co z SB900, wylaczyc wspomaganie w lampie i sprobowac czy dalej sa problemy
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!
    Blog

  3. #3

    Domyślnie

    ja bym zaczął od update'u firmware, ktoś opisywał podobny problem i pomogło

  4. #4

    Domyślnie

    Nic nie pisałem o wspomaganiu lampy bo go nigdy nie używam zatem ten znany bug u mnie odpada.
    Firmware mam 1.01 więc chyba najnowszy...
    ... na nic sprzętu kupa gdy fotograf (_._) ...

  5. #5

    Domyślnie

    Ja mam coś podobnego, ale z S5pro, S30/1.4 i SB-800

  6. #6

    Domyślnie

    Ok, tylko taka sytuacja z flagowym modelem Nikona i co najśmieszniejsze topowymi szkłami systemowymi jest już chyba lekką parodią...
    ... na nic sprzętu kupa gdy fotograf (_._) ...

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nowart Zobacz posta
    Ok, tylko taka sytuacja z flagowym modelem Nikona i co najśmieszniejsze topowymi szkłami systemowymi jest już chyba lekką parodią...
    BTW Flagowym modelem jest D3s (czyli ten szybszy) a nie D3x (ten z większa matrycą) ? Czy oba naraz?

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ideologia N Zobacz posta
    BTW Flagowym modelem jest D3s (czyli ten szybszy) a nie D3x (ten z większa matrycą) ? Czy oba naraz?
    Oba na raz.
    Flagowy reporterski ->d3s
    Flagowy studyjny ->d3x
    Nikon d700+Mb-d10/D800 + MB-d12|Zenitar 16 2.8|N16-35 4 vr|Sigma 70-200 F2.8 II EX DG MACRO HSM|2xSB-800|YN 560|Samyang 85 1.4 AE UMC|Naneu Urban Gear u120

  9. #9

    Domyślnie

    Lekka korekta - sytuacja taka ma miejsce tylko w przypadku fotografowania w świetle sztucznym. W świetle dziennym jest wszystko w porządku i trafia z zadaną wcześniej korekcją.
    ... na nic sprzętu kupa gdy fotograf (_._) ...

  10. #10

    Domyślnie

    Nowart takie szkła i taka pucha i jakaś mikroregulacja.Do d700 wpinałem 24-70,70-200,85/1.8 i nigdy żadnej mikroregulacji.Nie kupiłbym tych obiektywów gdybym miał ustawiać mikroregulację.Teraz kupowałem 35/1.8 w fotojokerze,zrobiłem 220 zdjęć trzema egzemplarzami,pojechałem do domu,obejrzałem zdjęcia i dopiero się zdecydowalem.Taki sprzęt i takie problemy,normalnie porażka.Nie potrafię pomóc ale jestem podłamany Twoimi problemami.Myslałem że w tej klasie sprzętu takie sytuacje nie mają miejsca.

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •