Close

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 38
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Trick Zobacz posta
    Czyli, że jak? Jakoś inaczej lampę w sanki wpiąłeś?
    Podpinasz szynę za 25 zeta. do tego obowiązkowo markowy kabel marki w tym przypadku ...C. Czyli to wygląda mniej więcej jak na zdjęciu z neta:
    ja widać na pierwszym planie- lampa lezy na aparacie bokiem. Trochę OT bo mam takie skłonności, ale mówiąc w dużym skrócie myślowym, to może jest problem z łapaniem kresek wspomagania AF przez punkty AF w aparacie, co sugeruje przesunięcie względem osi aparatu lampy, albo wadę układu oświetlenia. Albo przesunięty moduł AF, albo w tych obiektywach inaczej przebiega światło wspomagania Oo.. takie pomysły rodem z NASA
    Ostatnio edytowane przez Ideologia N ; 12-09-2011 o 21:00

  2. #22

    Domyślnie

    A ja tak głupio zapytam - czy AF bardziej wariuje w gdy celujesz w żółty/pomarańczowy/czerwony obiekt? Nie ta puszka bo D700 (ale moduł AF ten sam) - ale obserwacje mam podobne jeśli chodzi o ciepłe sztuczne i słabe oświetlenie i właśnie czerwone/pomarańczowe obiekty. Ciekawe czy ten moduł/oprogramowanie nie ma jakiegoś babola (mniejsza czułość na czerwienie?), który może objawiać się także słynnym już problemem AF przy wspomaganiu z Sabiny.
    Nie wiem, nie znam się - nie bierzcie mnie na poważnie.

  3. #23

    Domyślnie

    Coście się tak uparli na te wspomaganie z lampy? Czytacie w ogóle posty w temacie, w których się wypowiadacie drodzy koledzy?

    Zolty - już wcześniej zauważyłem sporadyczne problemy z celnością AF, kiedy w kadrze dominuje kolor czerwony, nie tylko w Nikonie, zatem nie wiązałbym tego z moim problemem.
    Coś czuję, że bez wizyty na Podstępu raczej się nie obejdzie, może oni coś zdziałają.
    ... na nic sprzętu kupa gdy fotograf (_._) ...

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nowart Zobacz posta
    Coście się tak uparli na te wspomaganie z lampy? Czytacie w ogóle posty w temacie, w których się wypowiadacie drodzy koledzy?

    Oczywiście że nie czytali, to przecież normalka na tym forum że posty są strzelane zza winkla bez przeczytania co zostało już nadmienione...

  5. #25

    Domyślnie

    Oj nie tylko na tym forum... nie polecam w każdym razie Korexu pod tym względem. Sry za OT.

  6. #26

    Domyślnie

    Nowart - masz puszkę/szkła na gwarancji? Jeśli nie szkoda Ci pieniędzy na kuriera to polecałbym serwis w Niemczech, a dokładnie w Dusseldorfie. Regulacja w 24-70/2.8 zajęła im kilka dni - po tygodniu wszystko miałem w rękach i co ważniejsze naprawione. Tyle że do Niemiec wysyłasz na swój koszt, a i "powrotny" to 42 EUR do zapłacenia. Ja wolałem wydać pieniądz zamiast (potencjalnie) czekać na ekspertyzę z Podstępu, która powie mi że:
    a. ten typ tak ma i test za pomocą 50/1.8 w odległości 2m nic nie wykazał
    b. nie mogą nic zrobić z braku sprzętu i muszą wysłać do... tak, do Dusseldorfu który jest chyba głównym serwisem Nikona w Niemczech.

    Mam tylko jedno zastrzeżenie - puszka po powrocie miała syfa na matrycy wielkości małej muchy który dał się wydmuchać.

    https://www.nikonrepair.net/login.php?lang=pl


    A do problemu ze wspomaganiem AF z SB wróciłem bo ten cholerny wzorek jest czerwony - a na ten kolor moduły AF jakoś dziwnie reagują.
    Amen w temacie wspomagania.
    Ostatnio edytowane przez Zolty ; 13-09-2011 o 16:18
    Nie wiem, nie znam się - nie bierzcie mnie na poważnie.

  7. #27

    Domyślnie

    U mnie było to samo (D3s plus 85/1.4), wyłączyłem wspomaganie lampy - pomogło, jest OK.
    Z6, Z50

  8. #28

    Domyślnie

    Moim zdaniem wspomaganie lampy nie ma nic wspólnego z problemem o którym piszecie.
    Uzywam nagminnie wspomagania lampy i jest tak samo jak bez. Trzeba szukać w innym miejscu.
    FiX-owe Nikony
    http://zoltyserwisfotograficzny.info
    niezależne opinie klientów o serwisie "N"

  9. #29

    Domyślnie

    Dla mnie ta zależność też wydawała się bez sensu, testowałem zmiany po kilka razy i za każdym razem było to samo. Ze wspomaganiem spory BF, bez - wszystko OK. No na zdrowy rozum - niby czemu? Ale odkąd odłączyłem na stałe problem zniknął. Zauważyłem to po raz pierwszy przy wieczornym oświetleniu lamp ulicznych, ale potem w studiu podczas prób, przy ciągłym 5600K było to samo. Aha, no i lampa była na wyzwalaczu radiowym TTL i to czy prążki wspomagania były lub też nie w kadrze nie miał żadnego wpływu na błąd. Tym bardziej dziwne... (D3s, 85/1.4, SB-900)
    Ostatnio edytowane przez Topol ; 07-10-2011 o 21:53
    Z6, Z50

  10. #30

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •