Close

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 38
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nowart Zobacz posta
    Lekka korekta - sytuacja taka ma miejsce tylko w przypadku fotografowania w świetle sztucznym. W świetle dziennym jest wszystko w porządku i trafia z zadaną wcześniej korekcją.
    A jeśli w świetle sztucznym nie masz lampy to jest ok ??
    Może działanie algorytmów AF zależy od WB.

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wlods Zobacz posta
    Nowart takie szkła i taka pucha i jakaś mikroregulacja.Do d700 wpinałem 24-70,70-200,85/1.8 i nigdy żadnej mikroregulacji.Nie kupiłbym tych obiektywów gdybym miał ustawiać mikroregulację.Teraz kupowałem 35/1.8 w fotojokerze,zrobiłem 220 zdjęć trzema egzemplarzami,pojechałem do domu,obejrzałem zdjęcia i dopiero się zdecydowalem.Taki sprzęt i takie problemy,normalnie porażka.Nie potrafię pomóc ale jestem podłamany Twoimi problemami.Myslałem że w tej klasie sprzętu takie sytuacje nie mają miejsca.
    Trochę demonizujesz - mikroregulacja AF w puszce właśnie po to jest aby mieć możliwość dostrojenia swoich szkieł bez żmudnego udziału nie zawsze skutecznego serwisu. Dziwią mnie klienci, którzy testując szkło przed zakupem rezygnują z niego bo trzeba ustawić korektę w body na -5 a na pytanie dlaczego odpowiadają, że "chciałbym mieć szkło , które trafia idealnie bez korekcji". Jakieś totalne fantasmagorie i nieznajomość zagadnienia...
    Poza tym nie porównuj ciemnych szkieł f/2.8 do stałek f/1.4. Ba! Rzekłbym nawet , że nie ma co porównywać szkieł f/1.8 do f/1.4 bo ich AF jest znacznie pewniejszy. Porównywałem niejednokrotnie zwykłą 35/1.8 do 1.4 i niestety ale 1.8 jest nie dość, że lepsza optycznie na pełnej dziurze to i trafia niemal zawsze. Z 35/1.4 jest już różnie.
    Niestety ale teorie o niezawodności AF w Nikonie to wielka fikcja, przynajmniej na ultrajasnych, najnowszych konstrukcjach. Ani to optyczny fenomen na jaki się zapowiadały, ani AF na topowych puszkach nie celuje lepiej niż w Canonie na analogicznych korpusach. Jedyne co Nikonowi wyszło fenomenalnie poza jakąkolwiek konkurencją to 14-24 i nic poza tym.
    Nie twierdzę, że jest źle - to świetny sprzęt, ale do wszelkich zachwytów trzeba podejść z ostrożnością.

    Cytat Zamieszczone przez tomek67 Zobacz posta
    A jeśli w świetle sztucznym nie masz lampy to jest ok ??
    Może działanie algorytmów AF zależy od WB.
    Tak, przy świetle mieszanym bez lampy jest idealnie (oczywiście o ile można tak określić działanie najjaśniejszych, nowych stałek Nikona...)
    ... na nic sprzętu kupa gdy fotograf (_._) ...

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nowart Zobacz posta
    Tak, przy świetle mieszanym bez lampy jest idealnie (oczywiście o ile można tak określić działanie najjaśniejszych, nowych stałek Nikona...)
    A co by było jakbyś na aparacie ustawił WB na światło sztuczne ??
    Jestem informatykiem i w komputerach to często próbuję takich głupich kombinacji.
    Co dziwniejsze to czasem one działają

  4. #14

    Domyślnie

    Nic nie daje, zmienia się co najwyżej na jeszcze bardziej nieprzewidywalny rozstrzał...
    ... na nic sprzętu kupa gdy fotograf (_._) ...

  5. #15

    Domyślnie

    . Jedyne co Nikonowi wyszło fenomenalnie poza jakąkolwiek konkurencją to 14-24 i nic poza tym.
    -chyba bym jeszcze 70-200 vrII dołożył.Może nie jest fenomenalny ale poza konkurencją chyba tak.Nowart nie mialem styczności z nowymi stałkami 1.4.W zoomie Nikona nie ustawialem nigdy mikroregulacji gdyż nie musiałem a i możliwość rozjechania na innych ogniskowych spora.Zdziwilem się że w stałce za 6kzł trzeba to robić i tyle,ogólnie wiem do czego służy mikroregulacja w body,używałem w Tamronie,Sigmie a w Nikkorach odpukać jeszcze nie.

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wlods Zobacz posta
    . Jedyne co Nikonowi wyszło fenomenalnie poza jakąkolwiek konkurencją to 14-24 i nic poza tym.
    -chyba bym jeszcze 70-200 vrII
    chyba... ale 70-200 IS II Canona to tez nie byle jakie szkiełko...

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wlods Zobacz posta
    chyba bym jeszcze 70-200 vrII dołożył.Może nie jest fenomenalny ale poza konkurencją chyba tak..
    Chyba jednak nie. Canonowski IS II jest lepszy pod paroma względami ale odłóżmy to na bok bo zaraz zlecą się systemowe trole i będzie afera
    ... na nic sprzętu kupa gdy fotograf (_._) ...

  8. #18

    Domyślnie

    u mnie d3s świruje jak mam wspomaganie AF w lampie wlączone

  9. #19

    Domyślnie

    Ja mogę dodać cokolwiek to pomoże, że mi nie łapało ostrości jak robiłem fotki C1DII 580EX z tym że miałem lampę przypięta bokiem (w stylu paparazzi). Wiem ,że wtedy to podświetlenie z lampy rzadko łapie punkty AF bo wypada w innych miejscach.

  10. #20

    Domyślnie

    Czyli, że jak? Jakoś inaczej lampę w sanki wpiąłeś?

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •