Close

Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie nikon p7000 - problem z "zaślepką" na obiektywie

    Witam,
    od paru miesięcy jestem posiadaczem nikona p7000. Po wizycie na jednym z europejskich festiwali, gdzie cyknąłem ponad 3k zdjęc, zauwazyłem 2 rzeczy, które mnie niepokoją.

    Po pierwsze, szkło obiektywu jest nieco przybrudzone - nie jest to tylko kurz, tylko jakas plamka - nie mam pojęcia w jaki sposób się tam dostała bo na pewno nie dotknąłem szkła palcem ani niczym innym. Czym mogę to wyczyścić bez uszkodzenia szkła?

    Po drugie - zauważyłem, że przy włączaniu aparatu "zaślepka" (szczerze mówiąc nie znam fachowej nazwey) na obiektywnie nie otwiera mi się do końca, muszą ją ręką "popchnąć" żeby się do końca otworzyła. niby nie jest to nic wielkiego, ale aparat jest względnie nowy i nie powinno sie tak dziać. W sklepie nikona doradzili mi, żebym wysłał aparat do serwisu, ale nie chciałbym się z nim rozstawać na kilka tygodni. Jest jakiś domowy sposób na poprawienie tego? dodam, że aparat nie uległ żadnemu upadkowi, w nic nie uderzył, obchodzę się z nim jak z dzieckiem.

    Podsumowując - jest jakieś inne wyjście niż wysłanie aparatu do serwisu?

  2. #2

    Domyślnie

    Jeżeli jest na gwarancji to nie kombinuj sam, myślę że porostu dostał się tam syf. Co do czyszczenia kup alkohol do optyki i odpowiednią ściereczkę i po prostu delikatnie wyczyść szkło.
    N. D810, D5100, N. 18-70 f3.5-4.5G, 24-70 f2.8, 50 f1.8G, 105 Micro
    SB-800, SB-900. Sy. 500mm f6.3,

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •