Close

Strona 1 z 12 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 114
  1. #1

    Domyślnie Używany D300/D300s

    Witam serdecznie

    Długo zastanawiałem się jaki aparat wybrać. Będzie to moje pierwsze lustro, które mam nadzieje posłuży mi wiele lat. Zastanawiałem się nad nowym D90 jednak po głębszej lekturze na forum myślę, że lepszym rozwiązanie będzie kupienie używanego D300/s. Na allegro jest oferta Nikona D300s z małym przebiegiem http://allegro.pl/nikon-d300s-dodatk...803228984.html. Czy jest to odpowiednia cena za taki aparat i czy warto inwestować w D300, który jest tylko kilkaset złotych tańszy?

    Do tego aparaty chcę dokupić jeszcze:
    Nikkor AF 70-300VR mm F/4.5-5.6G
    Nikkor 35/1.8G
    Jeśli starczy pieniędzy to może coś uniwersalnego jak 18-105 VR

    No to chyba na tyle. Proszę o pomoc i dziękuję.

  2. #2

    Domyślnie

    D300S to puszka godna polecenia, myślę, że nikt z forumowiczów gotowej recepty Ci nie da, skoro nowa 3setka kosztuje ok 4200, to w/g mnie cena jest ok, 800 różnicy można wydać np na lampę, tylko weź pod uwagę że w 300S nie ma programów tematycznych typu krajobraz i portret

  3. #3

    Domyślnie

    czesc BOB
    na tej aukcji gosc jeszcze dodaje torbe ale to juz nie tak wazne jak fakt malego przebiegu i trwajaca gwarancja. Oczywiscie, ze wolabym kupic ze sprwadzonego zrodla (czyt. od kogos z forum) ale narazie jest tylko jednen D300. Moze ktos zniemia swoj aparat i chetnie sprzeda w dobre rece. Problem w tym, ze nie mam jak go sprawdzic a nawet jak to i tak nie wiedzialbym czego szukac. Moze sa jacys pomocni forumowicze z Łodzi lub Trojmiasta co ocenia stan aparatu?

  4. #4

  5. #5
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    07 2011
    Miasto
    Kraków łamane przez Tarnów
    Posty
    24

    Domyślnie

    ja ostatnio kupilem uzywany d300 na forum, dwuletni, 25k przebiegu ale w stanie idealnym co prawda sporo taniej od d300s ktory na allegro masz. I musze powiedziec ze poznawanie tego aparatu to jak druga mlodosc zabawa funkcjami, blokada ekspozycji, itp itd i wszytsko manualnie, do tego stalka i szukam zooma teraz na forum powiem Ci ze taniej kupilem aparat i 35mm ale to juz popytaj na forum czy warto dokladac tyle kasy do "s"

  6. #6

    Domyślnie

    Człowiek ma pozytywne opinie, a moim zdaniem d300s z takim przebiegiem, to dopiero dobrze "dotarty"
    Cena uważam, że też jest ok. Jeśli to jest Twoje pierwsze lustro, to jestem pewien, że w d300s się zakochasz i nawet jak przyjdzie Ci zmienić puszkę, to tą zatrzymasz przy sobie.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Santa Spotty Zobacz posta
    czesc BOB
    na tej aukcji gosc jeszcze dodaje torbe ale to juz nie tak wazne jak fakt malego przebiegu i trwajaca gwarancja.
    Z tą gwarancją to sam sobie dodałeś. Aparat ma prawie dwa lata i żadnej gwarancji. Co nie zmienia faktu iż przebieg jest żaden. Ja jednak (posiadam D300s) na Twoim miejscu kupiłbym nowego D7000 - dla początkującego (a jak pisałeś to będzie Twoja pierwsza lustrzanka) fotografa - moim zdaniem, odpowiedniejszy.
    Ostatnio edytowane przez jo44 ; 04-09-2011 o 18:09

  8. #8

    Domyślnie

    Dziekie za odpowiedzi.
    Chcialem zamiescic ogloszenie w odpowiednim dziale ale niestety nie spelniam wymogow.
    @jo44 dzis poczatkujacy jutro juz nie Jako ze posiadasz D300s to mam pytanie. Czy D300 az tak sie rozni w jakosci zdjec i funkcjach. Filmy sa mi zupenieni nie potrzebne.
    No to chyba pozostaje mi tylko ublagac jakiegos forumowicza z Łodzi zeby przetestowal go dla mnie przed kupnem.

  9. #9

    Domyślnie

    Nie kupuj d7k, kupuj d300s. Może między d300, a d300s nie ma wielkich różnic ale parę jest i pomimo tej samej matrycy podobno eska mniej szumi. Poza tym d300 pewnie będzie Ci trudno kupić z tak małym przebiegiem.

  10. #10
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    07 2011
    Miasto
    Kraków łamane przez Tarnów
    Posty
    24

    Domyślnie

    hmm moim zdaniem? roznice jakie kojarze i widze na stronie: d300s/d300 gniazda pamieci cf,sd/cf seryjne(i tak zelzy od kart itp) 7/6 20 waga 840/825 no i filmy cos pominalem? a jakos zdjec sobie popatrz na pixel peeper albo niech ktos da sample z tego samego albo przepatrz forum

Strona 1 z 12 12311 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •