Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15
  1. #1

    Domyślnie Zestaw "reporterski" z alledrogo - warto?

    Witam!

    Natknąłem się ostatnio na taki zestaw: link co o tym myślicie? Wiem że może przeglądając kolejny post w stylu "czy warto..." krew was zalewa że to nie można kupić czegoś porządnego ale nie mam jeszcze stałych dochodów i ciężko jest wygospodarować coś na sprzęt, więc moje pytanie czy warto? bardziej pod kątem wyjścia w miasto, podkreślę że jest to dopiero początek mojej zabawy CLS i parasolkami, proszę o wyrozumiałość i pomoc

    Pozdrawiam!!
    || D90 || MB-D80 || Nikkor 18 - 105 VR f/3,5-5,6 || Nikkor 50 f/1,8 || SB-900 || cdn...

  2. #2
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 187

    Domyślnie

    Wygląda solidnie, tzn. lampy reporterskie nie są zbyt ciężkie
    Sam uchwyt też sprawia pozytywne wrażenie. Jedyna uwaga z mojej strony to taka, że cały zestaw odfrunie Ci w siną dal (lub gwałtownie przyziemni ) przy lekkim podmuchu wiatru.
    Musisz wykombinować jakieś mocowanie/obciążenie zestawu.

  3. #3

    Domyślnie

    Myślałem nad taką ewentualnością jak na razie jako obciążnik (stabilizację) będzie robił mój kumpel bo nie ma szans żeby z takim żaglem zostawił moją sabinke bo to jest już szczyt sadyzmu mysłałem nad dorobieniem trzech podpór wysokości ok 1,5m w podobnym układzie jak nogi orginalne ale całość przesunięta o 60 stopni bądź w troche innych proporcjach, co 120 stopni. Coś takiego jak skręconych parę płaskowników śrubami z nakrętkami motylkowymi w taki sposób żeby składało to się w stylu stolarskiej linijki i umocowane na jakimś ringu. Jak by coś to może by była dobra baza do przeróbek...
    Ostatnio edytowane przez mateusz_umcyk ; 30-08-2011 o 21:40
    || D90 || MB-D80 || Nikkor 18 - 105 VR f/3,5-5,6 || Nikkor 50 f/1,8 || SB-900 || cdn...

  4. #4
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 187

    Domyślnie

    Osobiście zrobiłem inny patent (jest gdzieś opisany na Forum): roznitowałem całość (dolna część), obniżyłem kolumnę centralną, zanitowałem powtórnie. Na dolną część kolumny zakładam 10kg hantla od sztangi i zabezpieczam zawleczką.

    EDIT

    http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=149703

  5. #5

    Domyślnie

    Widziałem wcześniej ten wątek, ciekawe rozwiązanie ale póki jest się studentem i nie ma się auta to tachanie + 10 kg po mieście to jest poważne wyzwanie chociaz w ostateczności będzie można się pokusić o takie rozwiązanie chociaż mam nadzieje że uda mi się wymyślić coś lżejszego i mobilniejszego Jak coś opracuje to wrzucę na forum. Czyli uważasz że raczej jak za tą cenę to nie ma się co żadnych rewelacji spodziewać aczkolwiek warto?
    || D90 || MB-D80 || Nikkor 18 - 105 VR f/3,5-5,6 || Nikkor 50 f/1,8 || SB-900 || cdn...

  6. #6
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 187

    Domyślnie

    Wygląda przyzwoicie, aczkolwiek w rękach tego nie miałem. W najgorszym razie masz 10 dni na zwrot towaru

  7. #7

    Domyślnie

    Zamówiłem, jak przyjdzie to wrzucę na forum "recenzję" bo cena jest dobra gdyby zestaw okazał się w miarę dobry.
    || D90 || MB-D80 || Nikkor 18 - 105 VR f/3,5-5,6 || Nikkor 50 f/1,8 || SB-900 || cdn...

  8. #8

    Domyślnie

    Miałem podobny zestaw. Statyw bardzo lekki ale rozsypał się. Uchwyt do parasolki i lampy jest plastikowy, po dokręceniu śruby mocującej statyw uchwyt pękł.
    Najlepiej sprawuje się parasolka.

  9. #9

    Domyślnie

    To mnie pocieszyłeś :/ no nic zobaczymy najwyżej będzie to baza do przeróbek bądź punkt odniesienia przy tworzeniu własnej konstrukcji...
    || D90 || MB-D80 || Nikkor 18 - 105 VR f/3,5-5,6 || Nikkor 50 f/1,8 || SB-900 || cdn...

  10. #10

    Domyślnie

    Mam taki zestaw i jak na razie statywy się nie rozleciały uchwytów również nie udało mi się połamać, jedyne co to jak już Art... zauważył w plenerze będzie fruwało. Jak jesteś niezmotoryzowany zawsze możesz mieć w torbie jakiś solidny worek a w plenerku zawsze znajdzie się coś co można do niego zapakować aby obciążyć statyw.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •