Close

Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 74
  1. #1

    Domyślnie Obiektyw do fotografowania dzieci

    Mój znajomy prosił mnie o radę (myśląc, że wiem na ten temat więcej) na zakup dobrego, jasnego obiektywu do Nikona (może nawet ze stabilizacją), którym miałby fotografować swoje pociechy. Domyślam się, że powinien być to jakiś stałoogniskowy, ale jaki?
    Ponieważ słabo się na tym znam, będę wdzięczny za wszelkie sugestie, w cenie powiedzmy do 1000 zł.

  2. #2

    Domyślnie

    Jeśli stałka, to postawiłbym na 35/1.8 (przy matrycy DX)
    Coraz więcej sprzętu (D70s pozostał), tylko ciągle czasu i umiejętności mało

  3. #3

    Domyślnie

    było było było.
    napisz jakiego ma nikona
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pinio Zobacz posta
    Jeśli stałka, to postawiłbym na 35/1.8 (przy matrycy DX)
    lub 85 1,8
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ADAS Zobacz posta
    lub 85 1,8
    Tylko poniżej 1000zł będzie ciężko.

    Piotrasz, sprecyzuj bardziej potrzeby - portret, czy szersze plany.
    Coraz więcej sprzętu (D70s pozostał), tylko ciągle czasu i umiejętności mało

  6. #6

    Domyślnie

    Nikon D3100. Jego córa ma ok. 1 roku i głównie chodzi mu o robienie jej ładnych fotek. Przeglądałem różne obiektywy stałoogniskowe w tej cenie. Przepraszam za mogące wydać się niektórym głupie pytanie, ale jaka będzie różnica w jakości zdjęć, przy ogniskowych 25, 50 i 85 mm?

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez piotrasz Zobacz posta
    głównie chodzi...o robienie...ładnych fotek.
    Nic dodać, nic ująć.
    Ot cała esencja fotografii...

  8. #8
    Photoartbox
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez piotrasz Zobacz posta
    Przepraszam za mogące wydać się niektórym głupie pytanie, ale jaka będzie różnica w jakości zdjęć, przy ogniskowych 25, 50 i 85 mm?
    Nie tylko niektorym Jakie pytanie taka odpowiedz: najlepsze jakosciowo beda z 25-ki bo to pewnie Zeiss (Nikkor ma 24mm). A tak na powaznie, to w gre wchodza tylko 35-ka i 50-ka, bo 85 z silnikiem, kosztuje majatek. 50 mm bardziej do zdjec portretowych i na zewnatrz a 35mm bardziej uniwersalne.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez piotrasz Zobacz posta
    Nikon D3100. Jego córa ma ok. 1 roku i głównie chodzi mu o robienie jej ładnych fotek. Przeglądałem różne obiektywy stałoogniskowe w tej cenie. Przepraszam za mogące wydać się niektórym głupie pytanie, ale jaka będzie różnica w jakości zdjęć, przy ogniskowych 25, 50 i 85 mm?
    Jeden zrobi ładną fotkę każdym obiektywem, a inny ładnej fotki nie zrobi żadnym
    Coraz więcej sprzętu (D70s pozostał), tylko ciągle czasu i umiejętności mało

  10. #10

    Domyślnie

    Przez skórę czuję, że przynajmniej połowa tych dzieckowych zdjęć będzie we wnętrzach.

    Proponuję kupić lampę.

    posiadam plecaczek a w nim kliszaczek, tudzież teczkę a w niej cyfróweczkę | moje 500px

Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •