Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11
  1. #1

    Domyślnie NIKON SB-24,czy warto ?

    Mam okazje (czy to okazja to tez pytanie ) kupic lampke SB-24 za 250zl. sprzedajacy twierdzi ze lampa jest 10letnia,ale w 100% sprawna. teraz pytanie o zywotnosc takiej lampy,czy 10letni dziadek posluzy mi jeszcze jakis czas ?
    Jesli chodzi o uzytkowanie,to wiem ze lampa nie ma ttl oczywiscie i wszystko bede musial tez ustawiac recznie.niestety nie stac mnie sb-600 nawet wiec szukam czegos tanszego na poczatek. jak sadzicie,warto kupic tak stara lampe? czy moze jakis inny model ktory w podobnej cenie mozna dostac. w zasadzie zalezy mi na czyms co bedzie mialo mozliwosc odcyhalania palnika przynajmniej w gore.. moze sb-400 troche drozsza ale nowasza bedzie lepsza ?
    Ostatnio edytowane przez kemyr ; 09-02-2007 o 14:23
    FX

  2. #2

    Domyślnie

    To jest dział SPRZEDAM/ZAMIENIĘ więc to chyba nieopowiedni dział na zadawanie pytań...Jeśli chcesz kupować to już lepiej do SB400 dołożyć.
    D200+słoiki

  3. #3
    Zbanowany
    Dołączył
    03 2006
    Miasto
    Pogranicze
    Posty
    1 402

    Domyślnie

    Po pierwsze to nie ten dział, a po drugie, to o którą lampę pytasz: SB24 czy SB28 ???

    Pozdrawiam

  4. #4

    Domyślnie

    Przecież napisał, że o SB24
    D200+słoiki

  5. #5

    Domyślnie

    wybaczcie pomylilem dzialy :/
    FX

  6. #6
    Zbanowany
    Dołączył
    03 2006
    Miasto
    Pogranicze
    Posty
    1 402

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez hcman Zobacz posta
    Przecież napisał, że o SB24
    A widziałeś, że post był edytowany? Poprawił na 24...
    Moderator, do pracy, proszę to przenieść do właściwego działu! Za co Wam płacimy?

    Pozdrawiam

  7. #7

    Domyślnie

    dokladnie,prosze o teleportacje do odpowiedniego dzialu
    FX

  8. #8
    puchbeary
    Gość

    Domyślnie

    Bierz Sb24 - siłą błysku sb400 nie dorasta jej do piet. Poza tym masz możliwość ustawienia głowicy w pionie i w poziomie a w sb400 tylko w pionie. Nauczysz się ustawień manualnych albo będziesz robił w automacie lampy i będzie gites.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kemyr Zobacz posta
    Mam okazje (czy to okazja to tez pytanie ) kupic lampke SB-24 za 250zl. sprzedajacy twierdzi ze lampa jest 10letnia,ale w 100% sprawna. teraz pytanie o zywotnosc takiej lampy,czy 10letni dziadek posluzy mi jeszcze jakis czas ?
    Jesli chodzi o uzytkowanie,to wiem ze lampa nie ma ttl oczywiscie i wszystko bede musial tez ustawiac recznie.niestety nie stac mnie sb-600 nawet wiec szukam czegos tanszego na poczatek. jak sadzicie,warto kupic tak stara lampe? czy moze jakis inny model ktory w podobnej cenie mozna dostac. w zasadzie zalezy mi na czyms co bedzie mialo mozliwosc odcyhalania palnika przynajmniej w gore.. moze sb-400 troche drozsza ale nowasza bedzie lepsza ?
    ta lampka jest naprawde dobra - mocna i w miare szybko się ładuje. O ile nie przeszkadza Ci brak iTTL i konieczność ręcznych nastaw to myślę, że warto zaryzykowac te 250 zł (oczywiścei sprawdź czy działa).
    Mam taka lampę i uzywam jej z f801s ale siedziała także na innych korpusach. między innymi na d70 trzeba wyczuć sprawę i w trybie a troche poeksperymentować i napewno dasz radę ja "obróciłem: w ten sposób całe targi motoryzacyjne i wierz mi, że po kilku próbach już wszystko pokumasz i będziesz zawsze ustawiał ją tak samo sprawnie.
    ja za moja dałem rok temu 370 zł i jestem zadowolony, sądzę więc że nie masz co załowac tych 250

  10. #10

    Domyślnie

    no jak mimo tego ze ma 10lat polecacie.. to chyba sie zdecyduje.. ostanie pytanie: bo wlasnie przeczytalem ze sb-26 ma opcje wyzwalania zdalnego (nie wiem czy to prawda w ogole)... czy sb-24 rowniez ma taka opcje? jesli nie to ktora z tanszych lamp bedzie mogla bezprzewodowo byc wyzwalana z d70s?
    Ostatnio edytowane przez kemyr ; 09-02-2007 o 16:25
    FX

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •