Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie pytanie odnosnie partycji

    Witam
    Poniewaz moj stary dysk padl i w ramach gwarancji dostalem nowy naszlo mnie pytanko odnosnie podzialu dysku (1TB) na partycje (mysle o maksymalnei dwoch). W czym rzecz - stary dysk byl podzielony na dwie partycje, dzialal milo, az w koncu zaczely sie pojawiac bad sectory. Z jednej partycji bylem w stanie zgrac 100 % danych, z drugiej juz nie bardzo - do czego zmierzam - czy podzial na partycje ma jakikolwiek wplyw na bad sectory, czy po prostu tak sie zlozylo, ze zaczely sie sypac akurat na powierzchni talerza do ktorej byla przypisana ta nieszczesna druga partycja ?

  2. #2

    Domyślnie

    nie ma wplywu, to, ze jedna partycja miala bady a druga nie, to tylko polozenie partycji na przestrzeni dyskowej.....

  3. #3

    Domyślnie

    nie ma znaczenia.

    co do dysków, regularnie wymieniam na nowy i przy okazji większy (czyli mniej wiecej do 1-2 lata), czekanie na bad sectory w mojej branży nie jest wskazane...
    ;]

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Greg77 Zobacz posta
    nie ma wplywu, to, ze jedna partycja miala bady a druga nie, to tylko polozenie partycji na przestrzeni dyskowej.....
    no tak wlasnie myslalem, ale dzieki za upewnienie mnie

    Cytat Zamieszczone przez Aeon88 Zobacz posta
    co do dysków, regularnie wymieniam na nowy i przy okazji większy (czyli mniej wiecej do 1-2 lata), czekanie na bad sectory w mojej branży nie jest wskazane...
    a ja po prostu mam kopie zapasowe waznych rzeczy i tez sie nie przejmuje badami

  5. #5
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    06 2006
    Miasto
    Dolny Śląsk
    Posty
    173

    Domyślnie

    Witam.

    Chciałbym zapytać czy w przypadku zewnętrznego dysku 2TB jest różnica czy posiada on jedną bądź więcej partycji? Dysk jako magazyn na zdjęcia, muzykę, dokumenty. Jaki najlepiej zastosować system plików ( w sensie FAT, NTFS itd.; kieszeń posiada tylko USB 2.0 jeśli to istotne), dysk będę podpinał pod komputer z systemem Win XP (w przyszłości planuję też Linux).
    Pozdrawiam

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez piorut Zobacz posta
    Witam.

    Chciałbym zapytać czy w przypadku zewnętrznego dysku 2TB jest różnica czy posiada on jedną bądź więcej partycji? Dysk jako magazyn na zdjęcia, muzykę, dokumenty. Jaki najlepiej zastosować system plików ( w sensie FAT, NTFS itd.; kieszeń posiada tylko USB 2.0 jeśli to istotne), dysk będę podpinał pod komputer z systemem Win XP (w przyszłości planuję też Linux).
    Zrób jak uważasz. Ja nie dzieliłem, bo nic mi to nie daje.

    Jaki system plików FAT czy NTFS? - w dzisiejszej epoce tylko NTFS (FAT to ja używałem może z 10 lat temu, kiedy nie było tak dużych dysków i nie używało się kilkunasto gigabajtowych plików).

    Kieszeń wypadało by wymienić na USB3 ... bo przy USB2 to transfery są na poziomie 30 MB/s (na USB3 praktycznie tyle, ile dysk pozwala, czyli średni 100 MB/s to nie problem na dobrym dysku).
    Ostatnio edytowane przez Kyle ; 22-10-2011 o 09:03

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •