Close

Strona 13 z 63 PierwszyPierwszy ... 3111213141523 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 121 do 130 z 628
  1. #121

    Domyślnie

    Hej,

    No to używam już tego xps'a (l502x) od 48h więc podzielę się spostrzeżeniami z tego okresu.

    1) Matryca (FHD FHD B+RGLED TL) - jeżeli dla kogoś 1920x1080 na 15,6" jest ok, to ta matryca jak na laptopa jest genialna (oczywiście wg mojej opinii). Jest świecąca, to prawda, ale nie bardziej niż w moim poprzednim vaio. Więc dla mnie nie jest to problem. Oddaje kolory bardzo fajnie, nie dopatrzyłem się żadnych większych problemów. Oczywiście zdaje sobie sprawę z tego że ogólnie laptop i obróbka foto to raczej nie. Ale ja jestem niepokorny i nieubłagany i tak właśnie pracuję od dobrych 3 lat (dotychczas na vaio). Tutaj (na tym xpsie) jest tylko lepiej (niż na vaio).

    2) Wykonanie - nie budzi zastrzeżeń w kwestii technicznej. Fajnie rozłożone porty ( w vaio wszystkie USB po prawej to jest porażka). Jednak nie jest to najładniejszy laptop. 15z którego miałem na chwilę, był zdecydowanie przyjemniejszy dla oka.
    Klawiatura, touchpad itd - bez zarzutu, no może poza jednym - nie mam dostępu do klawiatury numeryczne z klawiszem Fn. W sony był i używałem go w blenderze. Za to głośniki w tym XPSie to jest jakiś kosmos - nie słyszałem jeszcze, żeby laptop tak grał. Rewelacja! Aha, i jeszcze fajne są podświetlane klawisze

    2) Wydajność - jak dla mnie "urywa łeb".

    Podsumowując - jestem zadowolony

    Pozdrawiam,
    Tomek
    TymancjO /Tomasz Tomanek/
    głównie |D800|D700|80-200/2.8|85/1.8|17-35/2.8|
    "...to jest moja wina, i moge ja zwalić na kogo chcę!" Homer Simpson

  2. #122

    Domyślnie

    Mam taki problem z moim nowym xps - chce do niego włożyć ssd nawet zainstalowałem na nim system ale laptopa dostałem z zainstalowanym systemem na dysku hdd i z dodatkowymi programami (roxio, office starter, antywir McAfee subskr. 15 miesięcy) jak zrobić aby te programy przenieś na ssd - niestety nie mam instalki na płycie od producenta
    A7II, X-E1, LX-100, był E-M5 i Nikon

  3. #123

    Domyślnie

    Można skolnować partcje przenosząc ja na ssd, chyba w sąsiednim wątku (wszystko o ssd) było o tym pisane, albo były linki. Można tez bodajże mając service tag dostać DVD instalacyjny windy z dell'a.

    Pozdrawiam,
    Tomek
    Ostatnio edytowane przez tymancjo ; 23-10-2011 o 11:55
    TymancjO /Tomasz Tomanek/
    głównie |D800|D700|80-200/2.8|85/1.8|17-35/2.8|
    "...to jest moja wina, i moge ja zwalić na kogo chcę!" Homer Simpson

  4. #124
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    09 2010
    Miasto
    Starachowice/Kielce
    Posty
    153

    Domyślnie

    Można również napisać do Dell'a i poprosić o przesłanie płyty recovery czy instalacyjnej - do konkretnego modelu. Jest to opcja płatna.

  5. #125

    Domyślnie

    i jak tam wrażenia z 17" fhd? bo jakoś cicho się zrobiło.
    TymancjO /Tomasz Tomanek/
    głównie |D800|D700|80-200/2.8|85/1.8|17-35/2.8|
    "...to jest moja wina, i moge ja zwalić na kogo chcę!" Homer Simpson

  6. #126

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tymancjo Zobacz posta
    i jak tam wrażenia z 17" fhd? bo jakoś cicho się zrobiło.
    Też bym się z chęcia czegoś dowiedział , ja się ślinię na takiego, miał ktoś może styczność z tym lapkiem ?
    D610. F801s. N28-70/2,8. N50/1,4D. N55/1,8micro. N85/1,4. N70-200/2,8VR. Sb800. LP mini trekker

  7. #127

    Domyślnie

    ja jeszcze nie jestem w pełni zadowolony - sprzęt już działa jednak mam problem z zawieszaniem się tak na 1-2 minuty pod Firefox oraz zdarzyło się kilka razy przy uruchamianiu windowsa. Mam włozony na systemowy dysk ssd ocz vertex 3.

    Co do samego laptopa to rozdzielczość matrycy jest świetna, poznałem też w końcu jak wygląda efekt śnieżenia. Po tygodniu już tak nie poraża. Laptop zostanie skalibrowany wtedy będę wiedział jak mają się kolory, bo na dzisiaj jest słabo i niebiesko. Kąty wreszcie normalne i w zakresie kręcenia głową jakie mogę wykonać na fotelu są idealne - znaczy nie trzeba mieć wzroku idealnie prostopadłego jak w poprzednim laptopie. Podświetlenie klawiatury to poezja zwłaszcza jak ktoś jest nocnym markiem. Klawiatura wygodna chyba najbardziej z tych co teraz posiadam. Kultura pracy pozostawia wiele do życzenia tzn. są momenty że laptop jest bezgłośny ale są momenty że włącza się wiatrak od razu z duża prędkością i jest sporo szumu - wcześniejszy lenovo na najwyższych obrotach był o 1/3 przynajmniej cichszy. Używam po raz pierwszy win 7 i wydaje mi się że XP jest znacznie szybszy i płynniejszy w uzytkowaniu, chociaż 7 + ssd to zdecydowanie poprawa, szybsze otwieranie programów itp ale ja wolę jak cos od razu mi się otwiera niż robi to z efektami ale dłużej. Oryginalnie XPS był z dyskiem hdd 7200 obr i tam było strasznie głośno i system działał flegmatycznie, znacznie mniej płynnie niż na XP uzywanym przez 3 lata. Jeszcze nie wgrałem wszystkich programów (używam ok 30 programów cad i graficznych) wiec będę miał porównanie jak to wszystko chodzi i jaką wydajność ma procesor. Bardzo mi się podoba rozmieszczenie portów - wszytko z tyłu. Teraz musiałem uważac na transmiter wirles do myszki bo nonstop o coś zaczepiałem jak wkłałem /wyciągałem z torby. Na plus mogę zaliczyć jakość dźwięku, jest super poza basami jak na laptopa - kombinuję żeby coś podłączyć dla wzmocnienia niskich tonów.
    Teraz najwazniejsze - doznałem szoku jak przypiąłem do monitora zewnętrznego. Na starym laptopie obraz był klarowny (karta GF ) ale w porównaniu do jeszcze starszego komputera i ATI był znacznie gorszy. Tutaj jest znacznie znacznie gorzej i nie piszę o kolorach bo będę dopiero kalibrowane. Mam nadzieje że kalibracja pomoże. Kabel ten sam, złącze HDMI niby to samo w obu laptopach a obraz z nowego laptopa gówniany. Mam nadzieje że da się poprawić.

    Robert_P proponuję ci jednak w wersji z matrycą FullHD jest znaczna różnica - teraz kupiłem do firmy klika laptopów 17 1600x900 i mogę stwierdzić że FullHD to zupełnie inna jakość. Jeśli miałbym brać z HD+ to może jakiegoś ASUSA, dużo wyższa kultura pracy i ok 1700zł w kieszeni. Jednakże dla nas najlepszym kompromisem wydaje się być XPS w parze z FullHD i mimo kilku dosyć ważnych uwag (wiatrak, głośny oryginalny dysk, dyskusyjny design, wielkość) jest fajnym zestawem do pracy, multimediów, filmów.
    A7II, X-E1, LX-100, był E-M5 i Nikon

  8. #128

    Domyślnie

    Masz rację , nie zauważyłem że to nie jest HD . Znalazłem TUTAJ w HD i dużym dyskiem lecz bez ssd i chyba zaraz klikam do kosza
    D610. F801s. N28-70/2,8. N50/1,4D. N55/1,8micro. N85/1,4. N70-200/2,8VR. Sb800. LP mini trekker

  9. #129

    Domyślnie

    Dzięi za opinie.

    O! to widzę, że lbo jestes bardziej krytyczny odemnie albo ta moja 15" zachowuje się lepiej niż 17".
    U mnie też wiatrak jak się odpala to go słychać znacząco mocniej niż w vaio, jednak robi to gdy dośc mocno przyciskam kompa (LR - export ze skalowaniem pod wielkośc pliku, Blender+CUDA i takie tam)

    Nie podpinałem jeszcze pod monitor zewnętrzny, tylko pod TV i tutaj było całkiem OK, choć obraz na starcie był mniej kontrastowy niz z vaio, ale to juz załatwiło ustawienie TV.

    Pozdrawiam,
    Tomek
    TymancjO /Tomasz Tomanek/
    głównie |D800|D700|80-200/2.8|85/1.8|17-35/2.8|
    "...to jest moja wina, i moge ja zwalić na kogo chcę!" Homer Simpson

  10. #130

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Robert_P Zobacz posta
    Masz rację , nie zauważyłem że to nie jest HD . Znalazłem TUTAJ w HD i dużym dyskiem lecz bez ssd i chyba zaraz klikam do kosza
    Jeszcze jedna porada jeśli możesz kup z systemem - będziesz miał wsparcie i pomoc Della. Dopłata nieduża a komfort spory. Dodatkowo kilka fajnych programów + Antywir i podstawowy pakiet office.
    A7II, X-E1, LX-100, był E-M5 i Nikon

Strona 13 z 63 PierwszyPierwszy ... 3111213141523 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •