Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17
  1. #1

    Domyślnie zdjęcia gwiazd Nikonem D40

    Witam wszystkich

    Jutro zapowiada się noc spadających gwiazd. Widok będzie piękny i chciałabym to uchwycić Nikonem D40 obiktyw Nikon AF-S DX 18-55mm f/3,5-5,6 G ED.

    Jak mogę zrobić takie zdjęcia? Jak ustawić aparat i jaki wybrać tryb? Ostatnio chciałam zrobić zdjęcia gwiazd i nie mogłam. Próbowałam różnych trybów.

    Bardzo proszę o pomoc

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez KlaPhotography Zobacz posta
    Jak mogę zrobić takie zdjęcia?

    Pozadny statyw, najlepiej jedz za miasto a przed tym wszystkim poczytaj TO

  3. #3
    Oszczędny w słowach Awatar Paradiso Perduto
    Dołączył
    06 2009
    Miasto
    Stołeczne Królewskie Miasto Kraków
    Posty
    228

    Domyślnie

    podłączę się z moim pytaniem. mam D90. interesuje mnie nakładanie na siebie zdjęć - jest taka funkcja w body.
    z tego co widziałem, jest możliwość nałożenia na siebie tylko dwóch zdjęć w formacie NEF. pytanie: czy da się w body nałożyć na siebie więcej niż dwa zdjęcia? rozumiem, że jeśli nie, to pozostaje mi tylko Photoshop i zabawa na warstwach?
    dla jasności nie interesuje mnie astrofotografia, lecz nakładanie na siebie zdjęć z filtrem ND16

  4. #4

    Domyślnie

    A ja mam takie pytanie. Ma ktoś może jakiś toturial jak zredukować szum nakładając na siebie kilka zdjęć?

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Expel Zobacz posta
    A ja mam takie pytanie. Ma ktoś może jakiś toturial jak zredukować szum nakładając na siebie kilka zdjęć?
    Szum poprzez składanie zdjęć wykonuje się tzw techniką stackingu. Wykonuje się to specjalnymi programami, takimi jak REGISTAX - wpiszcie tę nazwę w google.

    Co do fotografowania meteorów - w tym roku są fatalne warunki, bo Księżyc bliski pełni. Rok temu było idealnie - robiłem to D3 z Zenitarem.

    Polecam też to:
    http://www.fotopolis.pl/index.php?n=...strofotografia
    Nikoniarz-majsterkowicz

  6. #6

    Domyślnie

    @marcin_G
    Masz moze jakies zdjecia?
    Jesli tak mozesz pokazac?

  7. #7

    Domyślnie

    Mam całe mnóstwo
    Proszę bardzo. Zrobione tydzień temu na południe od Rzeszowa, w dolinie Sanu
    D7000 + AF-Nikkor 35/2, Przysłona f/2,8, czas chyba 20", ISO 1100. Absolutnie bez żadnej obróbki, JPEG prosto z korpusu, zmniejszony tylko.

    Jak mogę zrobić takie zdjęcia? Jak ustawić aparat i jaki wybrać tryb? Ostatnio chciałam zrobić zdjęcia gwiazd i nie mogłam. Próbowałam różnych trybów.

    Bardzo proszę o pomoc
    Tak w skrócie:
    - mocujesz aparaturę na statywie
    - ostrość na manual (ogniskujesz w trybie LV)
    - ekspozycja na manual
    - ISO gdzieś między 400 i 1600
    - przymykasz przysłonę o 1 działkę
    - czas migawki na 10" lub więcej i wio!
    Ostatnio edytowane przez marcin_G ; 15-08-2011 o 19:42
    Nikoniarz-majsterkowicz

  8. #8

    Domyślnie

    A ja się dopiero niedawno, na stare lata dowiedziałem, że gwiazdozbiór, który od dzieciństwa nazywałem Gwiazdozbiorem linijki' to pas Oriona. Dziecięciem będąc nawet go sfotografowałem.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  9. #9

    Domyślnie

    Dziecięciem będąc (takim już ciut podrośniętym bo jak pamiętam to już z piwem w ręku) fotgrafowałem (a w zasadzie próbowałem) gwiazdy i księżyc zestawem Zenit XP + Pentacon 28mm f2,8 + Kodak proFoto 400 leżąc na glebie na plecach, i trzymając z ręki czas B. Z tego co pamiętam kilka klatek się udało nawet ehhh łza się kręci w oku na myśl o tamtych czasach (time - 15 lat świetlnych)

  10. #10

    Domyślnie zdjęcia gwiazd Nikonem D40

    Świetlnych...!? M
    "When I was a child I spoke as a child I understood as a child I thought as a child; but when I became a man I put away childish things." I Cor. XIIIi. 11.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •