Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Aparat

  1. #1

    Domyślnie Aparat

    Cześć. Jak nie ten dział to odrazu przeraszam. ALe mam dylemat i to straszny:
    Coś ciągnie mnie troszke do fotografi, narazie mam minolta e500 nie mam tam ustawien manualnych. Myśle coś o jakieś hybrydzie Fuji S9600 lu Panas FZ-50. Ale też patrze na cene nikon D50 to tylko 200zl wiecej kosztuje. Nie wiem co wybrać. Pomozcie przy wyborze. Jak patrze na to forum to takim jakimś dziwnym slangiem dla mnie to wszystko brzmi, jakieś np. FF czy inne skroty. Dla mnie to czarna magia. Co lepiej jakaś hybryde czy np. nikon D50
    CO do zdjec bo pewnie sie zapytacie: to myśle robić jakieś krajobrazu, jakieś fotki portretowe znajomym na imprezkach, jakies moze czasem koncertowe

  2. #2

    Domyślnie

    zajrzyj do Najczęstsze zadawane pytania tutaj duzo się wyjaśni

    musisz sobie odpowiedzieć czy chcesz później inwestować w fotografię
    Żeby pokryć ogniskowe fz-50 misisz dokupić jakiś teleobiektyw do zestawu d50kit

    Zalety lustrzanki to w stosunku do hybrydy:
    szybkość działania
    lepszy AF
    mniejsze szumy
    wymienne obiektywy

    Poszukaj i poczytaj na forum, bo dużo było o tym

  3. #3

    Domyślnie

    myśle poważniej o fotografi, robić z czasem odbitki w formacie 20x30 lub 30x45. Chce wejść w temat fotografi. Narazie to praktycznie nic nie wiem. Ale myśle coś nad kupieniem sobie lustra albo d50 lub d70s, nad zakupieniem jakiś książek do fotografi i uczyć się na standardowym obiektywie, robić bardzo dobre zdjęcia robić i później pomyśle może o jakiś innych obiektywach do tych zastosowań co interesują mnie, a interesuje mnie fotografia krajobrazu, znajomym czyli portretowe.

  4. #4

    Domyślnie

    no ja powiem tak. Jezeli kupisz lustrzanke to nie ma bata (!) na nastepnodniowe plany w sprawie dodatkowych mega kosztow typu obiektyw, lampa, a to jakis filtr, a to wezyk a to cos tam... Z porzadnych hybryd polecam Sony R1. Nie wiem czy majac hybryde ma sie ciagla wewnetrzna potrzebe dokupywania (i za razem udoskonalania) sprzetu Slowem: lustrzanka - studnia bez dna, hybryda nie wiem
    TATA ROBI ZDJĘCIA czyli fotoblog młodego taty
    Pozdrawiam Piotrek

  5. #5

    Domyślnie

    no wiem że to narazie studnia bez dna. Ale jak się kupi obiektywy te ktore potrzeba, a mi jak cos to portretowe i krajobraz. Wiec pozniej juz obiektywow nie potrzeba.
    A jak jest z jakoscia zdjec na standardowym obiektywie z Nikon D70s lepsze bedzie robil fotki jak hybryda czy podobne? Jak to bedzie z jakoscia + 18-70D

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez michal13031986 Zobacz posta
    Ale jak się kupi obiektywy te ktore potrzeba, a mi jak cos to portretowe i krajobraz. Wiec pozniej juz obiektywow nie potrzeba.
    z tym sie nie zgodze. Nowych obiektywow zawsze potrzeba A co do jakosci to za bardzo nie mam porownania. Sadze ze przy dluuugim zoomie (hybryda) jakosc bedzie na poziomie najtanszych obiektywow. A w podobnym zakresie co 18-70 to porzegladaj strony z testami i sam ocen jakosc zdjec.
    Np tutaj http://www.steves-digicams.com/hardware_reviews.html
    TATA ROBI ZDJĘCIA czyli fotoblog młodego taty
    Pozdrawiam Piotrek

  7. #7

    Smile

    [QUOTE=cyrusvirus;215206]z tym sie nie zgodze. Nowych obiektywow zawsze potrzeba QUOTE]

    Co prawda,to prawda.Kupiłem aparacik jakieś 2 miesiące temu "w kicie" i już myślę o jakims zoomie,przydałaby się lampa no i jakaś stałka-może nikkorek 50/1,8.A co będzie dalej....???nawet boję się myśleć.Nie wspominając już o UV-kach, i jakimś polarku.Z hybrydą masz spokój. Raz a dobrze - tylko pytanie jak dobrze, może prawie dobrze, a jak Wiesz prawie robi czasami WIELKĄ RÓŻNICĘ. Decyduj.

    Pozdrawiam.

  8. #8

    Domyślnie

    a moze poprostu kupić sobie jakaś w miare dobrą hybryde. Wycisnac z niej max nauczyć się naprawde super foty robić. Wtedy jak bedzie dalej ciagnac do fotografi to pomyśleć o Lustrzance

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez michal13031986 Zobacz posta
    a moze poprostu kupić sobie jakaś w miare dobrą hybryde. Wycisnac z niej max nauczyć się naprawde super foty robić. Wtedy jak bedzie dalej ciagnac do fotografi to pomyśleć o Lustrzance
    I to chyba najlepszy pomysł (choć kosztowny)
    D300s,T17-50,SB-800

  10. #10

    Domyślnie

    To którą hybryde uważacie za w miare dobra:
    Panas FZ-50, Fuji S9600, Canon S3
    Z tego co przeglądałem to fuji ma małe szumy fajnie zdjęcia robić. Więc moze na niego się skusze, co sądzicie o tym
    P.S wiem że to foum jest Nikona ale potrzebuje od was pomocy

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •