Close

Strona 47 z 47 PierwszyPierwszy ... 37454647
Pokaż wyniki od 461 do 467 z 467
  1. #461

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Schwefel Zobacz posta
    nie badałem czy OS pracuje minutę, dwie czy cały czas.
    Ale to przecież jakiś absurd z tym czasem działania...

  2. #462

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Schwefel Zobacz posta
    Sigma 17-50, 17-70 niezależnie od systemu Nikon/Pentaxa (D7100, K-5) działa jak tak piszę. Wyłączenie OSa nic nie zmienia bo mechanizm utrzymuje nieruchomo soczewkę...
    Blokowanie soczewki a działanie stabilizacji to chyba jednak nie to samo, nie uważasz? Mam, miałem 2 Sigmy z OSem i nie potwierdzam tego co napisałeś.

  3. #463

    Domyślnie

    Sprawdziłem sobie dodatkowo jak to jest z tym mechanizmem utrzymującym soczewkę. Na S17-50 po podłączeniu do D7100 i zapuszczeniu prądu lub wciśnięciu spustu przyłożyłem ucho do obiektywu i przez dokładnie 1 minutę słyszę szum pracującej stabilizacji po czym soczewka stabilizująca z hukiem opada i luźno obija się po obiektywie. W Sigmie 70-200 OS nic takiego się nie dzieje. Również jeśli chodzi o prądożerność to S17-50 wcina baterię dużo szybciej niż pozostałe moje obiektywy ze stabilizacją. Bez porównania. Pozdrawiam.

  4. #464

    Domyślnie

    Witam, pozwolę sobie odświeżyć wątek który i tak bardzo długo żyje. Czy nadal jest sens kupowania N70-200 VR1 w dniu dzisiejszym? Sigma przez wielu jest wychwalana to fakt. Nikon z kolei ma na pewno celny i powtarzalny AF nawet do 99 procent. Jest też teraz tańszy. Mam po prostu jednego na oku w idealnym stanie (przynajmniej z zewnątrz). Ktoś doradzi ponownie?
    Wszelkie skojarzenia i powiązania z innymi wypowiedziami w tym wątku mogą być przypadkowe i nikogo nie chciałem urazić.

  5. #465

    Domyślnie

    Tutaj zdania jak zwykle będą podzielone- nowy vs. używany. Sigma ma lepsze rogi, pierścień zooma kręci się "odwrotnie. Nikkor szybszy (nawet z wyłączonym limiterem), solidniejszy, przyciski AF-Lock... Sam musisz wybrać co dla Ciebie istotniejsze i jakie masz priorytety.

  6. #466

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Sam musisz wybrać co dla Ciebie istotniejsze i jakie masz priorytety.
    No i tu mam właśnie problem. Ale dzięki za szybką reakcję. Masz może któryś z tych obiektywów? Pytam bo tego Nikona mialem w ręku przez pół godziny i na razie zwróciło moją uwagę zachowanie stabilizacji. Ciut głośno w porównaniu z moim N70-300, taki głośniejszy szum ma. Nie ma stuków, trzasków czy innych dźwięków. Po prostu działa ale dwa razy głośniej.
    Wszelkie skojarzenia i powiązania z innymi wypowiedziami w tym wątku mogą być przypadkowe i nikogo nie chciałem urazić.

  7. #467

    Domyślnie

    Cześć, może mi ktoś napisać jak działa kompensacja wstrząsów w wizjerze w 70-200 2.8 OS, czy jest tak samo jak w 17-50 czyli FP pływa sobie zauważalnie czy jest inaczej?
    Z góry dzięki.

Strona 47 z 47 PierwszyPierwszy ... 37454647

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •