Close

Strona 2 z 47 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 467
  1. #11

    Domyślnie

    ostatnio to nikkory zaczeły mieć problemy z FF/BF zamiast sigmy
    Naucz się czytać

  2. #12

    Domyślnie

    .....chyba najrozsądniejszym wyjściem będzie poczekać, dozbierać kasy i zakupić nikkora 70-200 VR II
    D4lZ6lS35lS50lS85l

  3. #13

    Domyślnie

    Pytanie czy VR II jest wart doplaty ~2,5-3k zl w porownaniu do uzywanego VR I. Moim zdaniem nie, tym bardziej ze jak sie dobrze rozejrzysz to ustrzelisz VR I z gwarancja sklepu np. pol roczna lub 3 miesieczna (zawsze to lepiej niz uzywka w allegro)
    D300 | N35 1.8 | N17-55

  4. #14

    Domyślnie

    nie widziałem tej sigmy, ale nikonem 70-200 VR I bawiłem się i to było szkło spasowane (chodzi i celność AF) super do korpusów nikona, ciekawe dlaczego sigma miała by być tak dobzre dopasowana pod względem celności AF skoro nie ma żadnego powiązania z formą Nikon poza tym, że ukradła im stabilizację.
    D300s 18-105VR; Tokina 12-24 F/4

  5. #15

    Domyślnie

    Będę wdzięczny jak ktoś napisze jak wygląda sprawa Nikkora 70-200 VRI z winietowaniem przy Fx czy będzie większe od mojego nikkora 80-200 . Dużo do myślenia dał mi suplement testu 70-200 w połaczeniu z Nikonem D3x tam bardzo narzekają na winietowanie - sugerują wręcz że jest to obiektyw stworzony pod DX.
    D4lZ6lS35lS50lS85l

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kriso81 Zobacz posta
    nie widziałem tej sigmy, ale nikonem 70-200 VR I bawiłem się i to było szkło spasowane (chodzi i celność AF) super do korpusów nikona, ciekawe dlaczego sigma miała by być tak dobzre dopasowana pod względem celności AF skoro nie ma żadnego powiązania z formą Nikon poza tym, że ukradła im stabilizację.
    Jest jeszcze kilka rzeczy godnych rozważenia oprócz szybkości i celności AF, a jak z nią rzeczywiście jest w przypadku nowej sigmy to nie ma się komu wypowiedzieć bo obiektyw mało znany w tym również Tobie więc nie rozumiem takich kategorycznych sądów. Mam inną sigmę(17-50 os) i jej szybkość oraz celność są dla mnie bez zarzutu więc bardzo mnie interesuje jak sprawa wygląda u jej dłuższej siostry.

    P.s Z tym kto komu co ukradł, to lepiej poczekać na wyrok sądu, nie uważasz?

  7. #17

    Domyślnie

    apple sie sadzi w samsungiem, nikon z sigma - moda jakas czy co?
    D300 | N35 1.8 | N17-55

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tomas_ok Zobacz posta
    Będę wdzięczny jak ktoś napisze jak wygląda sprawa Nikkora 70-200 VRI z winietowaniem przy Fx czy będzie większe od mojego nikkora 80-200 . Dużo do myślenia dał mi suplement testu 70-200 w połaczeniu z Nikonem D3x tam bardzo narzekają na winietowanie - sugerują wręcz że jest to obiektyw stworzony pod DX.
    Do czego będziesz tego szkła używał? Jeśli do zdjęć ludzi... no to tak raczej mało istotna wada imo (no chyba, że na tle białej ściany). Inaczej pomijalna - przez ponad rok pstrykania nikkorem nie zauważyłem zeby kiedykolwiek mi to jakoś przeszkadzało.

    W krajobrazie czy tam architekturze to może faktycznie przeszkadza... Nie wiem, nie sprawdzałem.

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tomas_ok Zobacz posta
    Będę wdzięczny jak ktoś napisze jak wygląda sprawa Nikkora 70-200 VRI z winietowaniem przy Fx czy będzie większe od mojego nikkora 80-200 . Dużo do myślenia dał mi suplement testu 70-200 w połaczeniu z Nikonem D3x tam bardzo narzekają na winietowanie - sugerują wręcz że jest to obiektyw stworzony pod DX.
    Tam narzekają ale na co??? na winietowanie;
    stosuję taką parę , najpierw z 70-200VRI od ponad roku z VRII i nie stwierdzam winietowania, ani na D3, ani na D3s, ani na D3x.

  10. #20

    Domyślnie

    czy ktos z forum ma Sigme 70-200 OS i moglby sie podzielic wrazeniami i samplami? 70-200 VR II za drogi jak dla mnie...a tez nie wiem czy nie wolalbym kupic 70-200 OS Nowke - niz VRI uzywana....

Strona 2 z 47 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •