Close

Strona 11 z 42 PierwszyPierwszy ... 91011121321 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 415
  1. #101

    Domyślnie

    Punkt 2 byłby idealny, ale wymagałby zatrudnienia 2 modelek aktowych przydzielanych jednocześnie dla grupy 4 fotografów. Nie wiadomo wtedy czy mieliby oni robić jedną modelkę przez 4 godziny, czy się wymienić po 2 godz. No i podniosłoby to mocno koszty pleneru (chociaż mnie to nie boli).
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + T 17-35, N 24-70/2.8, N 28/1.8G, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  2. #102

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez TOP67 Zobacz posta
    Punkt 2 byłby idealny, ale wymagałby zatrudnienia 2 modelek aktowych przydzielanych jednocześnie dla grupy 4 fotografów. Nie wiadomo wtedy czy mieliby oni robić jedną modelkę przez 4 godziny, czy się wymienić po 2 godz. No i podniosłoby to mocno koszty pleneru (chociaż mnie to nie boli).
    sam nie robiłem do tej pory aktów, ale nie wyobrażam sobie inaczej pracy z dziewczyną; 4 fotografów mających różne pomysły na pozy, światło, miejsce itp. - to się chyba nie uda

  3. #103

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wilk325 Zobacz posta
    sam nie robiłem do tej pory aktów, ale nie wyobrażam sobie inaczej pracy z dziewczyną; 4 fotografów mających różne pomysły na pozy, światło, miejsce itp. - to się chyba nie uda
    To może się udać. 4 fotografów + modelka, to najlepszy wariant, jeśli chodzi o akt. Więcej nie da rady.

    Przy pozostałych opcjach, z doświadczenia wiem, że 5 fotografów i jedna modelka w plenerze przez pół dnia to nie jest problem. Gorzej w studio.

    5 połówek dnia + 6 połówka w czwartek? Pewnie będą osoby które przyjadą wczesniej, powiedzmy ok 14-15. To moze być ta 6 połówka! Ja mogę przyjechać wcześniej.

    Z poprzednich zlotów wiem, że można zorganizować też fotografowanie nocne z modelką, ale raczej tylko w studio, bo komary są niesamowite.

    Jacku, Tadziu, co Wy na to?
    Mam wpłacać kaskę?

  4. #104

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pinokio Zobacz posta
    To może się udać. 4 fotografów + modelka, to najlepszy wariant, jeśli chodzi o akt.
    Jacku, Tadziu, co Wy na to?
    Mam wpłacać kaskę?
    Marek, ja to jestem uczestnik i obserwator;
    Jacek jest organizatorem więc on decyduje tylko i wyłącznie.

  5. #105

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pinokio Zobacz posta

    Przy pozostałych opcjach, z doświadczenia wiem, że 5 fotografów i jedna modelka w plenerze przez pół dnia to nie jest problem. Gorzej w studio.
    może być i więcej fotografów na jedną modelkę ... i tak dadzą sobie radę - ale od początku założenia były całkiem odmienne
    a jak spakujesz 5 fotografów i modelkę do jednego auta - o czym była wcześniej mowa?


    Cytat Zamieszczone przez pinokio Zobacz posta
    5 połówek dnia + 6 połówka w czwartek? Pewnie będą osoby które przyjadą wczesniej, powiedzmy ok 14-15. To moze być ta 6 połówka! Ja mogę przyjechać wcześniej.

    nie bierz tego osobiście
    ale to miało być PRO i miało wyglądać zdecydowanie inaczej ... tym bardziej, że cena jest grubo ponad dwa razy wyższa niż w Kręglu
    jeśli ma się to tak rozrastać i z jakości pójdziemy na ilość to ja dziękuję!
    Ostatnio edytowane przez Bartek - NinoVeron ; 02-08-2011 o 14:54
    NinoVeron |==========[> | IG | Flickr | BLOG | MM | FB
    "na co sprzętu qpa gdy fotograf d..."

  6. #106

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pinokio Zobacz posta
    5 połówek dnia + 6 połówka w czwartek? Pewnie będą osoby które przyjadą wczesniej, powiedzmy ok 14-15. To moze być ta 6 połówka! Ja mogę przyjechać wcześniej.
    To nie tak. Wszyscy musieliby przyjechać w czwartek przed południem (łącznie z kompletem modelek, wizażystek i stylistką). Jeśli tylko szósta grupa byłaby wcześniej z jedną modelką (zapewne aktową), to w rezultacie mieliby oni 6 sesji, a reszta tylko 5.

    O ile sam pomysł przyjazdu wcześniej mi się podoba (zależnie od godziny, w której można się zakwaterować), to w tym czasie powinien być czas wolny. Można wtedy podjechać na wrzosowiska i wypatrzyć miejscówki ew. popstrykać kilka fotek jeśli byłaby jakaś modelka.
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + T 17-35, N 24-70/2.8, N 28/1.8G, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  7. #107
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wilk325 Zobacz posta
    ...Kryterium jakie bym przyjął i za którym się opowiadam to:
    2. akt - 1 dziewczyna + max 2 fotografów
    Mamy jedną modelkę aktową, wg założeń grupa pracuje z tą modelką jak z każda inną - tzn 4 fotografów. Sposób podziału pracy w grupie to jej wewnętrzna sprawa, ja tylko sugerowałem pewien sensowny (mając jakieś doświadczenie) schemat. Druga modelka aktowa - zaproponowana nie weszła do składu, była droga, a i tak byście musieli podnieść swoje składki.
    Jest oczywiście możliwość, by były 2 modelki aktowe pracujące razem, w jednej grupie i wtedy by wypadało 2 fotografów. No ale to by była dodatkowa modelka i to nie powiększająca ilości grup (fotografów), więc trzeba by było dorzucić co najmniej kilkadziesiąt, raczej bliżej 100 zł.

    Cytat Zamieszczone przez TOP67 Zobacz posta
    Punkt 2 byłby idealny, ale wymagałby zatrudnienia 2 modelek aktowych przydzielanych jednocześnie dla grupy 4 fotografów. Nie wiadomo wtedy czy mieliby oni robić jedną modelkę przez 4 godziny, czy się wymienić po 2 godz. No i podniosłoby to mocno koszty pleneru (chociaż mnie to nie boli).
    Dokładnie to powyżej napisałem.

    Cytat Zamieszczone przez wilk325 Zobacz posta
    sam nie robiłem do tej pory aktów, ale nie wyobrażam sobie inaczej pracy z dziewczyną; 4 fotografów mających różne pomysły na pozy, światło, miejsce itp. - to się chyba nie uda
    Praca przy sesji aktu jest taka sama jak przy ubranej modelce. Na akty będzie tyle samo czasu co na zdjęcia ubrane innych modelek.
    Jak mówiłem podział pracy grupy to jej sprawa - mozna się podzielić na prace we 2 przez 2 godziny, a reszta czasu wolna.

    Cytat Zamieszczone przez pinokio Zobacz posta
    .
    5 połówek dnia + 6 połówka w czwartek? Pewnie będą osoby które przyjadą wczesniej, powiedzmy ok 14-15. To moze być ta 6 połówka! Ja mogę przyjechać wcześniej.

    Mam wpłacać kaskę?
    Nie wpłacaj, zobaczymy co z wpłatami, frekwencją.
    By była rotacja 6 grup musiałyby pracować w czwartek po południu wszystkie 6 grup. Nierealne by się tam komplet stawił o godz 15, bo niektórzy będa jeszcze w czwartek pracować.

    Cytat Zamieszczone przez TOP67 Zobacz posta
    To nie tak. Wszyscy musieliby przyjechać w czwartek przed południem (łącznie z kompletem modelek, wizażystek i stylistką). Jeśli tylko szósta grupa byłaby wcześniej z jedną modelką (zapewne aktową), to w rezultacie mieliby oni 6 sesji, a reszta tylko 5.
    Znowu mnie uprzedziłeś
    Ja pisze to samo by było wiadomo, że to stanowisko organizatora.

    Cytat Zamieszczone przez bartos Zobacz posta
    może być i więcej fotografów na jedną modelkę ... i tak dadzą sobie radę - ale od początku założenia były całkiem odmienne
    a jak spakujesz 5 fotografów i modelkę do jednego auta - o czym była wcześniej mowa?


    ale to miało być PRO i miało wyglądać zdecydowanie inaczej ... tym bardziej, że cena jest grubo ponad dwa razy wyższa niż w Kręglu
    jeśli ma się to tak rozrastać i z jakości pójdziemy na ilość to ja dziękuję!
    Zostajemy przy opcji 4 fotografów fotografuje jedną modelkę. Wasze wypowiedzi sa jednoznaczne i tak zostanie.
    Mozna jedynie zwiększyc ilość grup i zarazem ilość modelek, ale nie ma jak podzielić modelki aktowej.
    W tych kosztach da się po prostu "podwoić" plener przy 2x16 czyli 32 uczestników. 8 modelek, w tym 2 aktowe, w konsekwencji 4 stylistki, 2 fryzjerki.
    W tym przypadku każdy z uczestników by fotografował połowę modelek, resztę by widział jedynie przy posiłkach. Ta opcja ma nawet plusy, fotograf by się mógł na jakiś dzień wymienic z kimś innym w grupie, o ile obydwaj by stwierdzili, że pasuje mu modelka przypadająca temu drugiemu.
    Zapewniam was, że macie różne gusta, więc takie sytuacje mogły by mieć miejsce. Z rozmów po Kręglu wywnioskowałem, że inne modelki były dla poszczególnych osób najlepsze czy najsłabsze.

    Cytat Zamieszczone przez TOP67 Zobacz posta
    O ile sam pomysł przyjazdu wcześniej mi się podoba (zależnie od godziny, w której można się zakwaterować), to w tym czasie powinien być czas wolny. Można wtedy podjechać na wrzosowiska i wypatrzyć miejscówki .
    Dokładnie. Trzeba poznać okolice, zaplanować sobie kilka dni, gdzie się będzie chciało robić akty itd..
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 03-08-2011 o 01:10
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  8. #108

    Domyślnie

    Pozwole sobie wrzucic dwa grosze.
    Osobiscie jestem za opcja 2 plenery (dwie daty), 16 fortografow i pozostac przy zalozeniu ze warsztaty maj abyc PRO.
    32 osoby 8 osiem modelek, oj duzy balagan mam przed oczami ale ja to wszystko poukladane lubie
    Sprzętowy onanizm prowadzi do twórczej impotencji

  9. #109

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nazir_altamar Zobacz posta
    Pozwole sobie wrzucic dwa grosze.
    Osobiscie jestem za opcja 2 plenery (dwie daty), 16 fortografow i pozostac przy zalozeniu ze warsztaty maj abyc PRO.
    32 osoby 8 osiem modelek, oj duzy balagan mam przed oczami ale ja to wszystko poukladane lubie
    No właśnie. Jakby frekwencja wypaliła, czy jest szansa na drugi plener przesunięty o tydzien lub dwa?

  10. #110
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nazir_altamar Zobacz posta
    32 osoby 8 osiem modelek, oj duzy balagan mam przed oczami ale ja to wszystko poukladane lubie
    Dostępność modelek, praca itd byłaby identyczna z opcją 16 fotografów i 4 modelki. Identyczna. Żaden bałagan. Niby dlaczego miałby być bałagan?
    Minus takiej sytuacji jest tylko jeden. 8 grup by się lokowało na tych samych miejscówkach co 4 grupy. Gdyby nie było pogody to byłby problem mieć tyle grup we wnętrzach.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

Strona 11 z 42 PierwszyPierwszy ... 91011121321 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •