Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23
  1. #1

    Domyślnie nikon d7000 do filmowania slubów

    Witam , potrzebuję uwag fachowców którzy filmuja lustrzanakmi , chce w to wejsc narazie na probe , poniewaz posiadam optyke do pelnej klatki fajnie by było kupic apart który rowniez filmuje ale nikon wypuscil tylko z najnowszych apartatów d7000 , myslde o kupnie go i uczeniu sie na nim bo za nim pojawi sie d 800 z funkcja filmowania to te nie wiem kiedy nastapi a cena pewnie bedzie 10-11 tys . To w sumie zastanawiam sie czy taniej by nie bylo kupic canona 5dmk2 ktory filmuje rewelacyjnie tzn. jakosc obrazu jest ciekawsza od nikona d7000
    Jesli ktos podal by roznice i wady tego aparatu to z góry dzieki ... narazie to co w sieci widzialem trudno ocenic , mam wrazenie ze np : canon 7d lepiej filmuje od d 7000
    Z6 x 2, 70-200 Nikkor 2.8 II, 20 1.8 G , 28 1.8 G, Sigma art 35, Nikkor Z 50

  2. #2

    Domyślnie

    Filmowanie N7k możesz sobie spokojnie darować tym aparatem.

  3. #3

    Domyślnie

    dlaczego? @Fatman udowodnił możliwości tego aparatu w kwestii filmowania i ja uważam że spisał się bardzo dobrze, zarówno aparat jak i kamerzysta
    x-pro2 + xt-10 | 23 2.0 + 35 1.4 + 50 2.0 <3
    www.ma-foto.pl

  4. #4

    Domyślnie

    Można wiedzieć dlaczego można sobie darować filmowanie tym aparatem?

    Edit: Widzę, że zostałem uprzedzony
    Jest 10 rodzajów ludzi, ci co rozumieją arytmetykę binarną i ci co jej nie rozumieją.

  5. #5

    Domyślnie

    Zabawa, jeżeli już, to ze statywem. Konieczność mikrofonu dodatkowego plus piórka na niego. Przy nawet delikatnym wietrze robi się nieprzyjemnie. Słychać w zasadzie głos filmującego.

  6. #6

    Domyślnie

    Mikrofon zewnętrzny jest koniecznością praktycznie przy każdej lustrzance filmującej tak jak statyw lub jakiś steadicam. Jedyną wadą D7k jest brak 30/50/60 fps (fullhd), bo jakość obrazu jest powalająca nawet przy zastosowanym iso 3200 i więcej. Zresztą Fatman doskonale pokazuje co można wyciągnąć z tego aparatu
    Jest 10 rodzajów ludzi, ci co rozumieją arytmetykę binarną i ci co jej nie rozumieją.

  7. #7

    Domyślnie

    aparat ma służyć do ujeć tzw. przebitek , nie filmowania wesela , wiem również ,że bez osprzetu to wogóle jest ciezko , bawiłem sie natomiast canonem 60d i jestem pod wrazeniem , mam nadzieje ze pod wzgledem jakosci obrazu bedzie podobnie .
    Z6 x 2, 70-200 Nikkor 2.8 II, 20 1.8 G , 28 1.8 G, Sigma art 35, Nikkor Z 50

  8. #8

    Domyślnie

    Filmowanie ślubów d7000 może być trudne (mało czasu na ustawienia ekspozycji - w d7000 nie można robić tego w LV), dodatkowo brak odchylanego ekranu = brak niektórych ujęć.

    "Jedyną wadą D7k jest brak 30/50/60 fps (fullhd)" - trochę przesada, kinowe filmy kręcone są w 24p - PS: i nie ma to nic wspólnego z pojęciem fullhd

    W każdym razie spokojnie można używać d7000 zamiast kamery HD, oczywiście po zakupie mikrofonu

  9. #9

    Domyślnie

    Powiem tak, jakbym miał sobie kupić jakaś kamere back-up'a to zdecydowanie byłby to aparat, ze wzgledu na dużą matryce pozwalającą przy odpowiednich szkłach uzyskac minimalną głebie ostrości.
    Czesc osób mowi, ze filmy z aparatu na telewizorze fullhd nie wygladaja rewelacyjnie, jednak ogladajac krotka relacje z takiego rozbudowanego kompaktu za 1,5tys zł, byłem zaskoczony...jakość świetna! Wiec co dopiero aparaty droższe z lepszą optyką!

    Mi wpadł w oko canon 600d ze względu na "digital video zoom" pozwalający zachowując rozdzielczość przybliżyć 10x (crop)! Jak na filmach ogladałem, to tak do 6-krotnego zbliżenia jest żyleta, późnie to już różnie i raczej gorzej.

    Ale jak mówie jako back-up i tylko do nagrywania z boku mnie ze statywu - chodzi mi tu o przyrode, zdecydowanie bardziej wolę pracować z profi kamerą, która ma piękny i inteligentny autofocus W teledyskach, aż tak nie liczą się z kosztami, więc kupują dobry zestaw z osprzętem od którego oczy bolą. Takie dodatki kosztują również pare łaaaadnych tysi tylko po to, aby dobrze ustawiać ostrość.

    Jedyny problem, to ograniczenie do 20min..przyznam się, że boję się spalenia matrycy. Co by było z nią po np. 1,5h nagrywaniu non-stop?

    Wiec raczej odemnie nie usłyszysz konkretnej odpowiedzi! Sam bedziesz musiał ją podjąć biorąc pod uwage, cel, budżet i charakter pracy tegoż sprzetu!

  10. #10

    Domyślnie

    ja posiadam nikona d7000 troszke juz bawie sie ta fotografia i mam tez inne body ale uwazam ze to swietny sprzęt. Swietne iso to mnie najbardziej interesowalo w nikonie bo wczesniej było raczej kiepsko. Moja nową pasja jest filmowanie i dlugo sie zastanawialem nad canonem i prawie też sie na niego przesiadłem. Wiem że wiecej zwolennikow ma canon i wiadomo kazdy trzyma się swego ma to swoje plusy i minusy. Jestem dosc obiektywny pod tym wzgledem i canon to swietna firma ja nie przesiadłem sie jednak ze wzgledow szkieł ale kto wie co bedzie w przyszłości. Jednak wracajac do nikona to d7000 wedłóg mojej opini to swietna maszynka ale zeby to wszystko było profesjonalne nie wystarczy sama puszka i jakies tam szkła, a potrzebujemy slidcamere, stabilizacje, solidny statyw, jasne szkła najlepiej stałki i followfocus. A to wszystko kosztuje no i wtedy nawet nikon d7000 sprawdza sie siwetnie co juz pokazały pewne grupy filmowe. Wklejam Ci tez linka do mojego slubnego klipu gdzie miejscami trzepie jak diabli ale to inna sprawa zobacz czy zadawala Cie ta jakosc. Aha on byl nakrecony w ustawieniach na vivid bez obrobki kolorystycznej bo wtedy nie potrafilem jeszcze wiec mozna powiedziec ze golas z puchy tylko pociety. pozdro

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •