Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12
  1. #1

    Domyślnie Filtr szary LCW Fader ND (NDx2 ~ NDx400) Mark II

    Witam

    Proszę o opinie o tym filtrze. Może ktoś ma takowe cudo, cena dość spora ale i możliwości.
    Trochę obawiam się o jakość aczkolwiek to jest wersja Mark II, podobno dużo poprawiona.
    Na Youtube możliwości wyglądają imponująco. Chciałbym go używać np w mocnym słońcu
    i czasem pod słońce.

    http://www.youtube.com/watch?v=JZ3tr5A2hfU
    http://www.youtube.com/watch?v=KdI27...eature=related

  2. #2

    Domyślnie

    ja tam pochlebnych opinii nie słyszałem od użytkowników, zafarby, czarne plamy w DVF ostatnio jakoś był test raczej kiepsko to wypada też się przymierzałem, ale gówienka nie chce

  3. #3

    Domyślnie

    Chyba kolega akustyk z naszego forum posiada taki filtr!

    Teraz można dostać jeszcze ciemniejszy Fader ND ULTRA mark II od -9 do -12/f
    U nas cena prawie 200 euro!
    :::WEB:::BLOG:::ANALOG:::INSTA:::
    YouTube::: FB:::Strony przyjazne mobilnym!

  4. #4

    Domyślnie

    Ja kupiłem jakiś czas temu, ale do video. W foto jeszcze nie sprawdzałem (może dzisiaj będzie okazja) - jak coś będę miał to wrzuce.

  5. #5

    Domyślnie

    no sęk w tym że jest tyle pozytywnych opinii co negatywnych, że przy maksymalnej skali mamy czarny krzyż to już wiadomo bo tak jest skonstruowany ale zastanawiałem się ostatnio nad filtrem NDx8 który akurat nic by mi nie dał pod ostre światło a znowu kupując ciemny musiałbym go używać też tylko w ekstremalnych warunkach, zdjęć z wielosekundowym naświetlaniem nie robię. Jak to mówią: co do wszystkiego to do niczego... może po prostu kupić NDx8 i dać sobie siana

  6. #6

    Domyślnie

    Używam podobny wynalazek (Heliopan Variograu) do video i to jest to!!! Jednak do zdjęc proponował bym prostsze rozwiązania mimo tego, iż mniej uniwersalne. Jak patrzę, co mi się dzieje używając Variograu przy ustawieniu w okolicach ND2.0, to mnie strach ogarnia
    Ostatnio edytowane przez Pawel92 ; 23-07-2011 o 19:35
    Pozdrawiam
    Paweł

    Moja radosna twórczość

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pawel92 Zobacz posta
    Jak patrzę, co mi się dzieje używając Variograu przy ustawieniu w okolicach ND2.0, to mnie strach ogarnia
    Mamy sie domyslac czy napiszesz jakos szczegolowo ?

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 6868 Zobacz posta
    Mamy sie domyslac czy napiszesz jakos szczegolowo ?
    Dzieje mi się dokładnie to samo, co opisano powyżej, a także w teście w DFV: krzyżowe zaciemnienie kadru powodujące, że zdjęcie można skasować.
    Pozdrawiam
    Paweł

    Moja radosna twórczość

  9. #9

    Domyślnie Filtr szary LCW Fader ND (NDx2 ~ NDx400) Mark II

    Ja sobie odpuscilem. Zdecydowałem sie na zakup B+W x4 x8 x1000 i mam to czego oczekiwałem.
    "When I was a child I spoke as a child I understood as a child I thought as a child; but when I became a man I put away childish things." I Cor. XIIIi. 11.

  10. #10
    Oszczędny w słowach Awatar Paradiso Perduto
    Dołączył
    06 2009
    Miasto
    Stołeczne Królewskie Miasto Kraków
    Posty
    228

    Domyślnie

    kilka tygodni temu sam zastanawiałem się nad tym filtrem (NDx2 ~ NDx400)
    jednak barierą okazała się cena - kupiłem natomiast dwa filtry ND8 (cokin), z działania których jestem zadowolony

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •