Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    07 2011
    Miasto
    Świętochłowice
    Posty
    2

    Domyślnie Nikon D60/35mm 1.8 czy Nikon D90/kit 18-55?

    Obecnie posiadam Nikon D60 z obiektywem kitowym 18-55VR. W najbliższym czasie wybieram się na małe zakupy i tu pojawia się dylemat, mianowicie:
    1. pozostać przy N D60 i obiektywie kitowym, i dokupić stałkę 35mm?
    2. sprzedać N D60 (body), kupić N D90 (body) i pozostać przy kitowym, a zakup stałki przełożyć na później?

    Mój dylemat ma związek m.in. z tym, iż przeczytałem gdzieś, że Nikon zaprzestaje produkcji modelu D90. I tu moje pytanie w szczególności do osób bardziej zorientowanych w rynku. Przez jak długi czas można będzie nabyć nowy egzemplarz modelu D90 po zakończonej produkcji. Jak to było do tej pory z innymi modelami Nikona? Chodzi mi o to czy jesteście w stanie ocenić jaki jest stan magazynowy w takim przypadku? Jak to było w przypadku innych modeli, które już nie są produkowane?

    Mam nadzieję, że opisałem sytuacje wystarczająco klarownie.
    Z góry dziękuję za wszelkie rady.
    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    podobno
    d90 nie robia od zeszlego roku
    spiesz sie
    ... ucze sie patrzec i widziec...
    i duqa z tego...

  3. #3

    Domyślnie

    kup obiektyw i rób zdjęcia, a za iles czasu kupisz sobie d7000 za 2500 zł ;p
    bedziesz miał jasne fajne szkło z wystarczajaca matryca, d90 da ci wyzsze uzywalne iso ale dalej bedziesz mial ciemno z kitem, wiec jedno wychodzi,ale.. jasne szkło to więcej frajdy ze zdjęć.

  4. #4

    Domyślnie

    Zdecydowanie 35mm i zobaczysz wtedy jak zmienią się Twoje zdjęcia. D60 to naprawdę świetny aparat, nawet na iso 1600, a z 35-tką prawie kieszonkowy.
    Pozdrawiam Alter

  5. #5

    Domyślnie

    zostaw aparat kup 35 albo nową 50 zależy jaką ogniskową wolisz do tego kiedyś na pewno nikon wypuści 85 1,8 afs i zestaw bajka do aparatów bez silnika
    D60 N18-200VR, N35 1.8, Helios 58 2.0, T90, MZ 48, SB 400

  6. #6
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    07 2011
    Miasto
    Świętochłowice
    Posty
    2

    Domyślnie

    Czyli uważacie, że większą różnicę odczuję po zmianie szkła na 35 niż po zmianie body na D90 i postaniu przy kitowym szkle? Zaznaczam, że body i tak zamierzam zmienić ze względu na m.in. zbyt niskie, używalne ISO w D60 (jednak zanim to zrobię troche czasu upłynie).

  7. #7

    Domyślnie

    a ja Ci powiem tak: zmien body na d90 - zyskasz wiekszy komfort pracy, a nastepnie najszybciej jak sie da sprzedaj kita i kup 35mm f/1.8 - z drugiej reki kupisz pewnie za 500-600zl - a wiec duzo nie bedziesz musial dolozyc. latwiej dolozyc do 35mm niz do d90

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •