Close

Strona 81 z 109 PierwszyPierwszy ... 3171798081828391 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 801 do 810 z 1085
  1. #801

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez emet_b Zobacz posta
    zaczynam żałować, że nie wyłączyłem subskrypcji tego wątku.
    Fajne szkło, cholera... .
    Ja myślałem, że jednak będzie u mnie przelotem, ale jednak już zostaje. Jest fantastyczne

  2. #802

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    No i się chyba zakochałem w tym szkle... To znaczy ma FF, ale po skorygowaniu wydaje się być bardzo ostra na 2.8. Pięknie rozmywa tło i separuje. Do tego ze sprawnym śrubokrętem nie jest wolna, choć oczywiście są szybsze śrubokręty (80-200). Okazuje się też, że mam wersję New, a nie D. Wyglądają identycznie, różnią się tylko tabliczką i pierścieniem przysłony. Ciekawe jakie są inne różnice. Ktoś wie? Z tego co się orientuję, to D przekazują info do body o odległości, czyli jak mam lampę z TTLem, to wie jak błyskać. Dobrze myślę? Jeszcze jedna rzecz mnie zastanawia, bo w sumie kiedyś mając to szkło, nawet nie popatrzyłem... Przysłona jest poza optyką od tyłu... Nie widziałem nigdy takiego czegoś


    Przy zdjęciach kolegi @timi te liście są śmieszne, do tego @Robson_zg pewnie zaraz na mnie nakrzyczy, no ale na razie innych nie wytworzyłem... No jest jeszcze LPR


    ... choć on jaszcze przed ostatecznym ustawieniem korekty w aparacie. Wydaje mi się, że jak na szkło 2.8 z 90 lat jest mega ostro @hydra_ulik a jak Twoje wrażenia?
    Przesłona w taki sam sposób (na zewnątrz systemu optycznego) jest ulokowana w N300/4 d ed i chyba też N300/4 af-s. Miałem oba ale ten starszy dłużej więc lepiej pamiętam. W ogóle konstrukcyjnie 180/2.0 wydaje się być zmniejszoną kopią 300/4 d ed.
    pozdrowienia!
    Nie pomoże sprzętu kupa, jak fotograf d...a...

  3. #803
    Gaduła Awatar timi
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Golub-Dobrzyń
    Posty
    1 597
    Wpisów
    3

    Domyślnie

    +20 i jest bdb. Program niby pokazywał by zrobić +25 ale niestety korekta na tyle już nie sięga. Zdjęcia tylko na fb Made of dreams i głownie portrety , bo moje sa troszeczkę z innego szkła. Aczkolwiek gdybyśmy w tych samych warunkach zestawili 180 i 200 2.0 nie sadze by znalazł się ktoś kto jest w stanie jednoznacznie określić które zdjęcie jest z którego szkła

  4. #804

    Domyślnie

    Timi, dawaj, fullres, obydwa szkła w pełni otwarte, albo 200 2.0 przymknięty do f2.8 - bez problemu rozpoznam

  5. #805

  6. #806
    dawniej hydra.ulik Awatar hydra_ulik
    Dołączył
    01 2011
    Miasto
    Wioska obok Szczecina
    Posty
    524

    Domyślnie

    Po mojemu to szkło jest świetne. Jeśli daje radę w złapaniu takich małych trolli, w warunkach bojowo-ogrodowych, to przy scenach statycznych jest rewelacyjne. Ja, polecam

    1

    2
    Pozdrawiam kolektyw. Grzesiek
    --------------------------------------
    Aparat, obiektywy...

  7. #807

    Domyślnie

    to szkło naprawdę daje się lubi od pierwszego strzału!
    "Nie chcieć to znaczy chcieć nie chcieć." Mundek

  8. #808

  9. #809

    Domyślnie

    wymieniłem 135/2 dc na to szkło i dużo bardziej mi pasuje.
    To szkło albo się kocha, albo nie rozumie.




    "Nie chcieć to znaczy chcieć nie chcieć." Mundek

  10. #810

Strona 81 z 109 PierwszyPierwszy ... 3171798081828391 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •