Close

Strona 88 z 109 PierwszyPierwszy ... 3878868788899098 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 871 do 880 z 1085
  1. #871
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    10 2016
    Miasto
    Białobiel
    Posty
    164

    Domyślnie

    Mam do Was prośbę, właśnie przyjechał do mnie 180/2.8D ED. No i nie jestem do niego przekonany, czy on ma tak obrazować, czy jest walnięty? Jak go zakładam, to obraz widziany przez wizjer jest lekko żółty, a ze światłem z boku traci zupełnie kontrast. Przykładowe zdjęcia zrobione w idealnych warunkach - słońce za moimi plecami i postać prawie cała w cieniu.
    Link do dropboxa: https://www.dropbox.com/sh/r4wehlrqh...jgTgdSo5a?dl=0
    1/1000, F4, ostrzone na oko
    Ostatnio edytowane przez _Pawel ; 24-05-2018 o 14:04

  2. #872

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez _Pawel Zobacz posta
    Mam do Was prośbę, właśnie przyjechał do mnie 180/2.8D ED. No i nie jestem do niego przekonany, czy on ma tak obrazować, czy jest walnięty? Jak go zakładam, to obraz widziany przez wizjer jest lekko żółty, a ze światłem z boku traci zupełnie kontrast. Przykładowe zdjęcia zrobione w idealnych warunkach - słońce za moimi plecami i postać prawie cała w cieniu.
    Link do dropboxa: https://www.dropbox.com/sh/r4wehlrqh...jgTgdSo5a?dl=0
    1/1000, F4, ostrzone na oko
    Zdecydowanie coś masz nie tak z powłokami. Obraz może i jest lekko ocieplony, ale nie żółty, a i z kontrastem nie ma problemu co widać po zdjęciach w tym wątku.

  3. #873
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    10 2016
    Miasto
    Białobiel
    Posty
    164

    Domyślnie

    Dzięki wielkie, robię zwrot.

  4. #874
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    10 2016
    Miasto
    Białobiel
    Posty
    164

    Domyślnie

    Obiektyw wyjechał, mam nadzieję, że bez kłopotów odzyskam kasę.
    Żeby pokazać skalę problemu, zrobiłem wczoraj jeszcze jedno porównanie, jedno okno z tyłu, drugie, przez które swieciło słońce - z prawej:

    180/2.8, 1/2000 i F4

    50/1.8G, 1/2000 i F4

  5. #875

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez _Pawel Zobacz posta
    Obiektyw wyjechał, mam nadzieję, że bez kłopotów odzyskam kasę.
    Żeby pokazać skalę problemu, zrobiłem wczoraj jeszcze jedno porównanie, jedno okno z tyłu, drugie, przez które swieciło słońce - z prawej:

    ]

    przeciez zdjecie 2551 jpg i 2551 nef to jest jedno i to samo zjecie i w obu wypadkach w jpg .

    roznica nie wynika z tego , ze obiektyw jest uszkodzony , tylko sa wywolane na calowicie roznych nastawach.
    zdj jpg jest zoltawe , o prawidlowym kontrascie , zdjecie o nazwie nef jest zimniejsze, mniej kontrastowe - to sa rozne nastawy warunkow wolania raw.

    na podstawie tego zdjecia nie powiedzilabym nigdy ze obiektyw jest uszkodzony.

    nie wiem, czy nie odeslales prawidlowo pracujacego obiektywu.

    juz na marginesie - nawet jesli obiektyw dawalby zoltawy zafarb , to w zaleznosci od nastaw WB moze on byc calkowicie skompensowany albo i nie.
    Czy na jpegu zobaczysz zazolcenie zalezy od rodzaju WB . Zobaczysz prawidlowo tylko wowczas jesli nastawisz recznie dokladnie taka wartosci temeratury barwowej w WB jaka mialo zrodlo swiatla. A tego na pewno nie zrobiles. W kazdym innym przypadku zafarb bedzie skutkiem nastawy WB , nie wlasnosci obiektywu.

  6. #876

    Domyślnie

    Wiem, że obiektyw dawał zafarb przez wizjer.
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  7. #877

    Domyślnie

    To wygląda na grzybek na którejś soczewce.

  8. #878

    Domyślnie

    Jak kupowałem ww. obiektyw, podpytywałem właśnie tu, ponadto przed zakupem sporo fotek szkła dostałem, a bezpośrednio po zakupie Kolega Timi (znający doskonale to szkło, bliska lokalizacja) znalazł dla mnie czas i spotkaliśmy się - przestrzelił i obejrzał .. Zawsze, jeśli będziesz mieć dalej kłopot ze zwrotem (odsyłki obustronne) warto pogadać z kimś kto ma to szkło, spotkać się, dać przestrzelić na 1dnym body itp.
    Kiedyś, kiedy kupowałem N35-70/2.8 miałem ze sobą lupkę zegarmistrzowską (zakładaną na oko) i przy oddalaniu i przybliżaniu obiektywu oglądałem niemalże każdą soczewkę. Ogólnie dało to pogląd na stan pyłków i nalotów na szkle. Zawsze to jakiś punkt wyjścia. Nie wiem czy rozpozna się kłopoty z powłokami.
    Natomiast kiedy nie było raczej możliwości zwrotów, umawiałem się na oględziny i zakup w serwisie, nie koniecznie N. Polska. Tam zapadły moje decyzje. Sprzedający nie miał z tym żadnego kłopotu..mimo, że obiektyw jechał z Madrytu.

    @ _Paweł - jeśli oczywiście był czas, być może warto było również dać to szkło użytkownikowi z doświadczeniem, który sądzę, że (potencjalny) grzybek by wyłapał.

    Daj znać jaki będzie efekt działań.
    Jeśli byłby to kłopot z grzybkiem, powłokami lub kwestie trudne do usunięcia (np. bez wymiany elementów na nowe/inne), może być przydatne poznanie nr tego obiektywu...skoro raz był na sprzedaż..

    Nie mniej - zdecydowanie powodzenia.
    Ostatnio edytowane przez vincent1313 ; 27-05-2018 o 19:37
    FF: D3 | 2x F-801s | N35-70 f/2.8 | N50 f/1.8D | N85 f/1.4D | N105 f/2.0D DC | N180 f/2.8D | YN685 | SB25 | Sekonic L-758D
    MF: Fuji GX680 + 180 f/3.2; 250 f/5.6; 80 f/5.6

  9. #879
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    10 2016
    Miasto
    Białobiel
    Posty
    164

    Domyślnie

    Dostałem dzisiaj fotki zrobione innym egzemplarzem, wystawionym do sprzedaży na naszym forum. Być może warunki są nieporównywalne, ale szkło zachowało się normalnie. Żadne z moich szkieł się tak nie zachowuje, jak odsyłane 180, BA!, pożyczony stareńki 105/2.5 po prostu zrobił robotę. Tak, jak napisał Kojocisko - już samo spojrzenie w wizjer wzbudziło u mnie podejrzenia., bo zrobiło się żółto. Nie zaprzeczam, że może się nie znam i może tak powinno być, ale w takim wypadku to szkło nie dla mnie.
    Jak już pozytywnie zakończę sprawę, dam Wam info, co to za szkło.

  10. #880

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez _Pawel Zobacz posta
    BA!, pożyczony stareńki 105/2.5 po prostu zrobił robotę.
    Bo to legenda, nie szkło Miałem i tęsknię za nim...

Strona 88 z 109 PierwszyPierwszy ... 3878868788899098 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •