Close

Strona 1 z 12 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 114
  1. #1

    Domyślnie Nikon SB-700 czy SB-900

    Stoję ostatnio przed przed dylematem zakupu i waham się między modelem SB-700 i SB-900.

    Wiem, że model SB-700 może sterować jedynie 2 grupami lamp, a SB-900 trzema. Czy dwie SB-700 można używać zdalnie w grupie A i B, podczas gdy jedną SB-900 umieścić w grupie C, a czwartą sterować całością?

    Czy w tych lampach mając je niepodpięte do aparatu mogę ręcznie wyzwolić błysk przy pomocy przycisku i czy w takim wypadku możliwa jest zmiana mocy błysku?

    Czy mogę tych lamp używać w trybie zdjęć seryjnych i czy będzie wtedy działać breaking?

    Czy moc SB-700 jest wystarczająco duża, czy lepiej kupić SB-900 (moglibyście podać przykład co mogę tą mocą oświetlić)?

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Lukdz Zobacz posta
    |
    [...]
    Czy w tych lampach mając je niepodpięte do aparatu mogę ręcznie wyzwolić błysk przy pomocy przycisku i czy w takim wypadku możliwa jest zmiana mocy błysku?
    Możesz to zrobić wybierając moc błysku z 1/128, 1/32 i 1/128.

  3. #3

    Domyślnie

    Ja korzystam z sb-900 i do tej pory nie miałem z nią problemów. To solidna konstrukcja. W zależności do czego lampa ma służyć ja bym polecał sb-900.
    Aparat fotograficzny. moje inspiracje i GPLUS
    "...świat opisują liczby, gdy znajdziemy wszystkie dane z odpowiedniego zbioru, pojawi się wzór..."

  4. #4

    Domyślnie

    Powiem tak: SB700 mam od początku maja. Może to krótki okres ale w okresie tym ani razu mnie nie zawiodła. Gdzie inni nie dawali rady wbudowaną ja dawałem. Lampę wybierałem nie tylko pod względem ceny ale pod względem gabarytów. Zadałem sobie pytanie: czy dam rade wykorzystać wszystkie opcje SB900 i czy warto mi dokładać?
    (I Tobie tez polecam zadać sobie to pytanie). U mnie odpowiedź była następująca: Nie bo do amatorskiego pstrykania i do wykonania 2 - 3 ślubów w roku (jako asystent) daje rade więc po co przepłacać. Jedyną rzeczą którą zmienił bym w tej lampie jest pokrowiec jakoś bardziej pasuje mi ten z SB900 albo z Canona 580
    D60|L100|18 - 55 f3.5 - 5.6G|35 f1.8G|SB700| i sporo chęci

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bartek1218 Zobacz posta
    (...) Gdzie inni nie dawali rady wbudowaną ja dawałem.(...)
    To chyba żadne odkrycie. Myślałem, że chociaż ja porównasz do innej zewnętrznej lampy.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bartek1218 Zobacz posta
    Zadałem sobie pytanie: czy dam rade wykorzystać wszystkie opcje SB900 i czy warto mi dokładać?
    AMEN!

    I na tym powinniśmy zakończyć ten temat...

  7. #7

    Domyślnie

    Jakiś czas temu zdałem sobie sprawę że właśnie 80% tych fjuczerów nie wykorzystuję + moje problemy z sabinami i 800setka zmieniła właściciela na korzyść Metza. I o dziwo 50tka też błyska Także wedle potrzeb. JA używam tylko TTL jeśli na sankach, poza sankami tylko Manual wyzwalane po radiu. I tylko te 2 funkcje są mi potrzebne. Więc po co przepłacać ? Mam jeszcze co prawda 900 ale nie wiem czi i jej niedługo na kolejną 50tkę Metza nie zamienię

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marcinez Zobacz posta
    To chyba żadne odkrycie. Myślałem, że chociaż ja porównasz do innej zewnętrznej lampy.
    No w sumie mogłem bo miałem również styczność z właścicielem Di622 i właścicielką Di866 i z ich strony słyszałem same narzekania tak więc wybór jest prosty.
    D60|L100|18 - 55 f3.5 - 5.6G|35 f1.8G|SB700| i sporo chęci

  9. #9

    Domyślnie

    Ostatecznie kupiłem SB-900. Do sklepu jechałem z mieszanymi uczuciami, ale sprzedawca mnie przekonał. Czy to dobry wybór okaże się później. Na pewno futerał na całość jest dużo lepszy niź w SB-700.

    Co do:
    Cytat Zamieszczone przez Lukdz Zobacz posta
    Wiem, że model SB-700 może sterować jedynie 2 grupami lamp, a SB-900 trzema. Czy dwie SB-700 można używać zdalnie w grupie A i B, podczas gdy jedną SB-900 umieścić w grupie C, a czwartą sterować całością?

    Czy mogę tych lamp używać w trybie zdjęć seryjnych i czy będzie wtedy działać breaking?
    1. Taki zestaw będzie działał.
    2. Tak.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Lukdz Zobacz posta
    Czy moc SB-700 jest wystarczająco duża, czy lepiej kupić SB-900 (moglibyście podać przykład co mogę tą mocą oświetlić)?
    Mam SB-700.
    W pokoju ok. 20 metrów kwadratowych z jasnymi ścianami pełna moc wystarcza mniej więcej na F5.6 i 200ASA gdy odbijam od ścian.

Strona 1 z 12 12311 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •