Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Nikon d3000

  1. #1

    Domyślnie Nikon d3000

    Witam Jeżeli był już taki temat bardzo przepraszam ale używam telefonu i nie dałem rady wejść na komputer
    chodzi mi o to że to mój pierwszy nikon wcześniej miałem zwykłe cyfrówki ostatnia z Sony.
    i mam problem .
    Glówny to:
    Kiedy chce robić zdjęcie to w cyfrówce zawsze na ekranie wyświetlał mi sie obraz tutaj niestety nic mi sie nie wyświetla jest ciemno.
    jakim ustawieniem to sie zmienia mam polskie menu ale i tak mam lipe bo nic nie rozumiem.
    i drugie jak najlepiej ustawic aparat.
    czyli co miec wlaczone a co wylaczone.

    prosil bym jezli juz byl taki temat prosze o link

  2. #2
    Ostatnio edytowane przez wasilewk ; 30-06-2011 o 12:06
    D700 + N24-70 + N80-200D ED + N70-300VR, SB-900

  3. #3
    Oszczędny w słowach Awatar hegazi
    Dołączył
    08 2010
    Miasto
    Dolny Śląsk
    Posty
    40

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Americano Zobacz posta
    tutaj niestety nic mi sie nie wyświetla jest ciemno.
    Bo to lustrzanka bejbe i musisz się przyzwyczaić, że trzeba filować przez okienko a jak lubisz podglądy to możesz wymienić na nowszy model ... taki z podglądem, filmowaniem, etc.

    Jeśli kupiłeś lustro po to żeby nauczyć się fotografować to zacznij od jakiejś lektury o fotografii, poszperaj w internecie , bibliotece, księgarni. Aparat nie apteka i nie ma jakichś określonych ustawień, recept na udane zdjęcie - każdy ma swoje preferencje. Jeśli zaś nabyłeś ten aparat po to bo tak jest fajniej to przekręć gałę na zielone pole i strzelaj foty do woli.

    Poznaj podstawy.
    D3000 + (AF-S 35mm 1.8 + AF-S 18-55mm 3.5-5.6VR) / NISSIN Di622

  4. #4

    Domyślnie

    Dokładnie tak, jak poprzednik prawi.
    Patrzysz przez wizjer ("przez ta mała szybka ociec" :P)
    Gdyby Ci przyszło od razu do głowy zmieniać na nowszy model, dla wyświetlacza (Live view) to się trochę wstrzymaj.
    Zrobiłem ze trzy zdjęcia na kuzyna D3100 na LV. I uznałem, że nadaje się głównie do tego, żeby go wyłączyć (tj. LV a nie aparat). Ewentualnie do kadrowania w sytuacjach, gdy nie da się fizycznie zaglądać w wizjer.
    Choć jak jest w wyższych modelach to nie wiem.

    Przyzwyczajenie się do wizjera zajmuje ze 30 sekund.

    i drugie jak najlepiej ustawic aparat.
    czyli co miec wlaczone a co wylaczone.
    Najlepiej jest mieć włączony aparat. Reszta to kwestia sytuacji.
    To jak pytanie, na jakim biegu najlepiej jeździć Audi A3.

  5. #5

    Domyślnie

    Witam. Podpiąłem się i nie chcę rozwijać tego tematu bo to co piszę, jest raczej informacyjnie. Ostatnio spotkałem znajomego który używał lustrzanki Nikona i powiedział mi, że pomimo iż jego aparat ma szklany pryzmat, to on w wizjerze słabo widzi obraz jak i wskazania cyfrowe, bo w poprzednim jego modelu (D50) to wszystko było OK. NIE USTAWIŁ POD SIEBIE KOREKCJI DIOPTRYCZNEJ W WIZJERZE. Męczył się tak coś koło roku. Cała operacja po zdjęciu muszli ocznej trwała około minuty. Radzę dokładnie czytać instrukcję.
    Nikon D70s, Nikon D200, Nikkor AF-S 18-70, Nikkor 50 1,8/D, SB-400.

  6. #6
    Oszczędny w słowach Awatar hegazi
    Dołączył
    08 2010
    Miasto
    Dolny Śląsk
    Posty
    40

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cinspire Zobacz posta
    Najlepiej jest mieć włączony aparat.
    Dokładnie, nie da sie powiedzieć : włącz to a wyłącz tamto bo ja preferuję zdjęcia miękkie raczej a ty możesz woleć ostre jak diabli. Najlepiej to rób w NEFach i kombinuj w LightRoom lub innym tego typu sofcie to uzyskasz zamierzony cel.
    D3000 + (AF-S 35mm 1.8 + AF-S 18-55mm 3.5-5.6VR) / NISSIN Di622

  7. #7

    Domyślnie

    dziekuje za wszystkie posty
    instrukcje mam z PDF z linku za ktory bardzo dziekuje:>
    wszystko sobie powoli czytam
    a ze bylem nastawiony ze musi byc na ekranie obraz wiec szukalem
    ale juz nawet dobrze mi sie cyka zdjecia
    i mam jeszcze jedno pytanko tego nie znalazlem w instrukcji
    na obiektywie mam
    VR i opcje on i off co to jest
    i powyzej tego mam
    do wyboru A lub M
    z gory dziekuje za odp

  8. #8

    Domyślnie

    vr -stabilizacja, A ostrzenie automatyczne, M - manualne. To wszystko jest w instrukcji. Najpierw ją przeczytaj, i dopiero wtedy pytaj!
    Ostatnio edytowane przez Staff ; 02-07-2011 o 13:28

  9. #9
    Oszczędny w słowach Awatar hegazi
    Dołączył
    08 2010
    Miasto
    Dolny Śląsk
    Posty
    40

    Domyślnie

    Zrób sobie zdjęcie np na 1/20s z włączonym i wyłączonym VR, zobaczysz różnice. Polecam www.google.pl i nie pisze tego złośliwie ale wszelkie zagadnienia są doskonale opisane na różnych stronach. Sam korzystałem z milion razy swego czasu. Uwierz mi że to studnia nieskończonej wiedzy, właśnie internet.
    D3000 + (AF-S 35mm 1.8 + AF-S 18-55mm 3.5-5.6VR) / NISSIN Di622

  10. #10

    Domyślnie

    VR najlepiej włącz i tak zostaw. Chyba, że robisz ze statywu, to wtedy wyłączaj.
    Choć ja zazwyczaj o tym wyłączaniu nie pamiętam (tu mam jak Joe MacNally, szkoda, że póki co tylko to :P) i nie ma jakiejś tragedii.

    Ostrość jako zupełny amator na A (automatycznie). Jak zaczniesz bardziej się w to bawić, to będziesz w zależności od potrzeb przełączał na M, żeby samemu ustawić ostrość (automat to wiadomo automat i może mieć inną wizję niż Ty).
    W kicie brakuje genialnej opcji M/A ale da się z tym spokojnie żyć.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •