Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24
  1. #1
    Rozmowny Awatar JackDaniels
    Dołączył
    04 2011
    Miasto
    Wycieraczka między Europą a Azją.
    Posty
    291

    Domyślnie Nikkor Nikon 50mm f/1.8 Series E Pancake

    Witam!

    Która wersja jest lepsza, szkło idzie do FM2. I jaka jest rozsądna cena za takie szkło, stan bdb, org. dekle.




  2. #2
    Gaduła Awatar NBA
    Dołączył
    09 2007
    Miasto
    Jarocin, Wielkopolska
    Posty
    3 760

    Domyślnie

    Cenę porównaj na E-Bay. Optycznie mz oba szkła dadzą ten sam efekt. Wg mnie różni je data produkcji.

  3. #3
    Rozmowny Awatar JackDaniels
    Dołączył
    04 2011
    Miasto
    Wycieraczka między Europą a Azją.
    Posty
    291

    Domyślnie

    Co do e-baja, to wiem. Tylko nie wiem np. czy 200$ to cena z bajki, czy taka w miarę ok. Ten ze srebrnym pierścieniem jest pevnie metalowy, a ten z czarnym, to co, plastik?

  4. #4

    Domyślnie

    Plastik. Ale to nie to samo co masz w szklach produkowanych teraz. Uzywal 28 z serii E i jedyna wada to taka, ze pierscien ostrosci chodzi dosc luzno

  5. #5
    Rozmowny Awatar JackDaniels
    Dołączył
    04 2011
    Miasto
    Wycieraczka między Europą a Azją.
    Posty
    291

    Domyślnie

    To się zgodzę, że co innego niż obecnie, chodzi o to że lubię wiedzieć co kupuję.
    I jeszcze takie info, dość istotne, które znalazłem.
    Dwa poprzednie ostrzą od 0.60, a ten model od 0.45 :




    Będzie super jak ktoś jeszcze mi cenę rozjaśni. Jaka jest granica przyzwoitości za taki obiektyw...

  6. #6

    Domyślnie

    Optycznie to jest to samo, różnią się jedynie powłokami antyodblaskowymi. Jeśli bierzesz Nikona Series E (post #1), to wyłącznie wersję z chromowanym pierścieniem - jako nowszą, z lepszymi powłokami. Post #5 pokazuje Nikkora Ai-s z początku lat '80 - wybór pewnie nieco lepszy. Normalna cena to 150-250 zetów.

  7. #7

    Domyślnie

    Ceny 50 E series śledzę od dość dawna. To szkło nie jest warte więcej niż 100-150 PLNów, serio, serio. Na naszej giełdzie poszło kilka miesięcy temu za 80 zeta.
    Osobiście, nie dałbym powyżej 200 PLNów nawet za fabryczną nówkę.
    I to szkło nigdy nie było naleśnikiem. Jest krótkie, to fakt, ale pancake to nazwa nadana przez użytkowników. 45/2.8 jest jeszcze krótsze.

    Zwykła 50/1.8 też nie jest specjalnie długie.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  8. #8
    Rozmowny Awatar JackDaniels
    Dołączył
    04 2011
    Miasto
    Wycieraczka między Europą a Azją.
    Posty
    291

    Domyślnie

    45/2.8 to GN? Brak floty na to szkło...Chyba że znów jakieś ceny z kosmosu znalazłem, ok 300$, i wiecej...;(
    To jak w tym wypadku, zapominamy o wymiarach, wypadają w zderzeniu 50 'pancake' i 50 standart. Chodzi mi dokładnie o to, co byś wybrał zamiast naleśnika (tego co ostrzy od 45), z 50 standart, światło między 1.4/1.8. Głównie ze względu na zdjęcia, no i budowę.
    Ostatnio edytowane przez JackDaniels ; 26-06-2011 o 21:00

  9. #9

    Domyślnie

    Po kilku latach używania 50/1.4 Ai wybrałbym 50/1.4 Ai-s (jest nieco wygodniejszy). Myślę, że spokojnie da się upolować egzemplarz niewiele droższy od powyższych 50/1.8.

  10. #10

    Domyślnie

    Osobiście jakoś nie lubię ogniskowej 50 mm. Mam co prawda AF 50/1.4, której też używam z FM2 czy F3 oraz 55/2.8 Micro, ale oba szkła sporadycznie zapinam do puszek. Kiedyś bardzo chciałem kupić pięćdziesiątkę E-series, ze względu na wymiary właśnie, ale odpuściłem. Choć jak trafię egzemplarz w cenie ~100 PLNów, to możliwe, że w chwili słabości zrealizuje zachciankę
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •