Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 24
  1. #11

    Domyślnie

    Moim zdaniem w tej cenie lepiej kupić Heliosa 81N - kopia 50/2 a rysuje ślicznie
    Cena - 90-110zł
    Naucz się czytać

  2. #12
    Rozmowny Awatar JackDaniels
    Dołączył
    04 2011
    Miasto
    Wycieraczka między Europą a Azją.
    Posty
    291

    Domyślnie

    Dzięki! Mam sentyment do Nikkorów...
    Wie ktoś może jak jest z ostrzeniem 'naleśników' na f/1.8, i jak bokeh wygląda?

    PS. Ja tego ciastka chcę do streeta wykorzystać + FM2, skromny komplet, a i w razie nagłej ewakuacji, ciach do kieszeni, i w nogi
    PPS. Jeśli mogę za ok 150 PLN mieć placka, to jak dla mnie sprawa jest oczywista...przy ok 100 za Helka...

  3. #13

    Domyślnie

    Witam. Ja ten pomysł zrealizowałem w zeszłym roku. Małe body + mały obiektyw. Wypróbowałem kilka (3-4) sztuki i wybrałem 50/1,8 E. Dałem za bardzo dobry stan, prawie fabryczny 250 PLN. Teraz konkluzje. Lepiej mieści się w kieszeni niż te większe. Nie mam wielkich paluchów, więc dobrze się kręci. Ostrzy średnio na pełnej dziurze (w porównaniu z 35/2D i 50/1,4D). Pod światło też gorzej się sprawdza (stare powłoki). Rozmycie tła... dla mnie do polubienia, ale bez zachwytów. Ja bym mu dał 4-, no ale to obiektyw jak powiedziałem do kieszeni i na ulicę. A zresztą dwie stówy można wydać na zabaweczkę. Przez chwilę myślałem o Voigtlanderze 40mm f/2.0, ale to już by była zbyt duża fanaberia.
    FM3a, F6, F100, D700, kilka obiektywów

  4. #14
    Rozmowny Awatar JackDaniels
    Dołączył
    04 2011
    Miasto
    Wycieraczka między Europą a Azją.
    Posty
    291

    Domyślnie

    Rozmycie tła... To lubię! Pod światło chyba da radę, jeśli mam UV HAZE MRC B+W, filtr powłokami nadrobi...czy też nie? I jak powiedziałeś, za ok 100-200 PLN-ów, można zabawkę do kieszeni kupić. Na 45mm i tak nie mam, a zanim będę miał, to te dwie stówy popłyną...

  5. #15

    Domyślnie

    Coś nie tak z tym rozmyciem tła?
    Filtrów nie używam, więc nic na ten temat nie powiem.
    Zrobiłem tym obiektywem podpiętym do D700 trochę portrecików w łagodnym świetle zastanym i bardzo mi się spodobały. Są jakieś takie... retro
    Jak któryś z moich znajomych kupi Voigtlandera, to spróbuję i dam znać co i jak w porównaniu.
    Pozdrawiam
    FM3a, F6, F100, D700, kilka obiektywów

  6. #16
    Rozmowny Awatar JackDaniels
    Dołączył
    04 2011
    Miasto
    Wycieraczka między Europą a Azją.
    Posty
    291

    Domyślnie

    Ja właśnie lubię bokeh !!!

  7. #17
    FM3a, F6, F100, D700, kilka obiektywów

  8. #18

    Domyślnie

    Odkopię. To to będzie działało z Nikonem EM oraz z D600 ?

    https://www.olx.pl/oferta/nikon-seri...9-IDtQMN3.html

  9. #19

    Domyślnie

    Będzie. Tylko strasznie drogo. Były dwa wypusty tego szkła. Różniły się obudową, ta z ogłoszenia ze srebrnym pierścieniem jest nowsza.
    Może ceny się zmieniły, ale ze cztery lata temu starszą wersję można było kupić poniżej stówy, a taką nowszą nieco powyżej. To szkło nie jest jakieś wybitne optycznie.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  10. #20

    Domyślnie

    Dzięki za info. A jaką inną 50 tkę z bagnetem F, działającą z takim EM i d600 bys polecił ?

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •