Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 24
  1. #11

    Domyślnie

    Wczoraj był taki sam temat.
    Ściągnij www.pixelfixer.org i zapomnij o problemie.
    Amatorzy – martwią się o sprzet. Profesjonaliści – martwią się o pieniądze. Mistrzowie – martwią się o światło.

  2. #12

    Domyślnie

    Ale nie wiem czym wy się martwicie. Przecież hoty są nieodłączną częścią zdjęć cyfrowych. Wynikają one z konstrukcji samego przetwornika. Zmapują Ci, a następnego dnia możesz mieć już nowego. Szkoda czasu.
    "Am Anfang schaute ich mich um, konnte aber den Wagen, von dem ich träumte, nicht finden. Also beschloss ich, ihn mir selber zu bauen." F.Porsche

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez velaskez Zobacz posta
    Ale nie wiem czym wy się martwicie. Przecież hoty są nieodłączną częścią zdjęć cyfrowych. Wynikają one z konstrukcji samego przetwornika. Zmapują Ci, a następnego dnia możesz mieć już nowego. Szkoda czasu.
    nie zgodze sie mi zrobili i od 2 lat nie mam ani jednego
    Sabinki dwie, Nikony dwa ,nikkory dwa ,tamrony dwa i ryba

    WWW-makro widoki itd [/COLOR]

  4. #14
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    04 2014
    Miasto
    Grodzisk Maz.
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam
    mam ten sam problemik od niedawna i szukając odpowiedzi skorzystałem z okazji i dołączyłem do NIKONIARZY
    a problemem jest jedna czerwona kropeczka w tym samym miejscu widoczna przy powiększeniach ;(
    Ostatnio edytowane przez NikRaf ; 04-04-2014 o 22:09

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Avaloon Zobacz posta
    Ilość tych niechcianych pixeli najlepiej sobie sprawdzić program deadpixeltest.exe.
    Mnie jakoś ten program... delikatnie mówiąc... nie przekonał. Dlaczego? Jedno i to samo zdjęcie wyeksportowałem do 3 JPEG-ów o różnych nazwach. Wszystkie ustawienia w oknie eksportu były identyczne, podobnie jak w Lr 5. Jedyne co zrobiłem to pierwszy JPEG był bez ramek - obwódek, drugi i trzeci zapisałem z "różnymi" ramkami (utworzonymi z poziomu panelu Effects). Po wyeksportowaniu plików sprawdziłem je następnie programem deadpixeltest.

    Wyniki:
    1. zdjęcie -> 0 martwych pikseli.
    2. zdjęcie -> 267112 martwych pikseli (?).
    3. zdjęcie -> 171179 martwych pikseli (?).

    Jak mam to rozumieć? Pic na wodę? Przecież wszystkei zdjęcia zostały wyeksportowane z formatu NEF do JPEG. Jedyna różnica była w dodaniu ramek (a dokładniej winietek) w panelu Effects.
    Nikon

  6. #16

    Domyślnie

    No i program pewnie białe ramki potraktował jako martwe pixele i ci je skrupulatnie policzył
    D7000 |N18-105|N28-70|N70-210|N10-24|S17-50|SB26x2|SB910| |Soligor2x|Jupiter200|Helios44M5|
    Grecja2013
    klik 1) Zabawa w RAW'ki - weź udział
    klik 2) Zabawa "zadania tematyczne" - weź udział

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Andrzej1974 Zobacz posta
    Mnie jakoś ten program... delikatnie mówiąc... nie przekonał. Dlaczego? Jedno i to samo zdjęcie wyeksportowałem do 3 JPEG-ów o różnych nazwach. Wszystkie ustawienia w oknie eksportu były identyczne, podobnie jak w Lr 5. Jedyne co zrobiłem to pierwszy JPEG był bez ramek - obwódek, drugi i trzeci zapisałem z "różnymi" ramkami (utworzonymi z poziomu panelu Effects). Po wyeksportowaniu plików sprawdziłem je następnie programem deadpixeltest.

    Wyniki:
    1. zdjęcie -> 0 martwych pikseli.
    2. zdjęcie -> 267112 martwych pikseli (?).
    3. zdjęcie -> 171179 martwych pikseli (?).

    Jak mam to rozumieć? Pic na wodę? Przecież wszystkei zdjęcia zostały wyeksportowane z formatu NEF do JPEG. Jedyna różnica była w dodaniu ramek (a dokładniej winietek) w panelu Effects.
    Ten program to kompletne nieporozumienie, kiedyś sprawdzałem nim kilkadziesiąt zdjęć, takie same szopki mi pokazywał, od zera po dziesiątki tysięcy.
    NIKON D3100, NIKKOR 18-55 VR II, 18-105 VR,

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zbyszekD7000 Zobacz posta
    No i program pewnie białe ramki potraktował jako martwe pixele i ci je skrupulatnie policzył
    To po ch...taki badziew polecać? Dla mnie taki soft to dno...
    Nikon

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez NikRaf Zobacz posta
    a problemem jest jedna czerwona kropeczka w tym samym miejscu widoczna przy powiększeniach ;(
    Jeden to nie problem. Od biedy można usuwać na kompie. W moim D80 miałem ponad 150 hot pikseli. Na zdjęciu dekielka można znaleźć nawet wielki wóz. Jeśli Cię to bardzo męczy to wpadnij do Warszawy do serwisu, mapują matryce za darmo i będzie po sprawie. Ja zgodnie z poradą na forum zmapowałem sobie sam i faktycznie pomogło, ale to już na własną odpowiedzialność.

    Zamiast martwić się jednym hot pikselem, lepiej zająć się pozostałymi 12 milionami.

  10. #20
    fagir
    Gość

    Domyślnie

    Ja mam dokładnie ten sam problem, czerwony pixel i też chyba oddam do serwisu.

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •