Close

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 42
  1. #1

    Domyślnie AF Nikkor 24 mm f/2.8 D - proszę o zdjęcia nim zrobione.

    Nosilem sie z zakupem jakiegos dobrego zooma lub teleobiektywu. Niestety nie mam prawie 5 tys pln na nowego Nikkora 80 - 200 f/2.8 ED a uzywane w dobrym stanie to fikcja.

    Zatem zastanawiam sie nad zakupem Nikkora 24 mm f/2.8 D, który bedzie wykorzystywany glównie do krajobrazu, od czasu do czasu do reportazu. Co sadziecie o tym obiektywie? czy warto wydac 1900 pln na niego (NOWY)?

    P.S.
    Nikkora 80 - 200 f/2.8 ED kupie jak nazbieram na nowego Czyli za baaardzo dlugo ALE KUPIE!!!!!! Bo to jedynie sluszny obiektwy!
    | Nikon D70s | Nikon F80 | AF Nikkor 50 mm f/1.8 D | AF Nikkor 180 mm f/2.8 D IF - ED | CF Extreme III | Lowepro Nova 3 |

  2. #2

    Domyślnie Re: Nikkor 24 mm f/2.8 D

    Cytat Zamieszczone przez st_luk
    Nosilem sie z zakupem jakiegos dobrego zooma lub teleobiektywu. Niestety nie mam prawie 5 tys pln na nowego Nikkora 80 - 200 f/2.8 ED a uzywane w dobrym stanie to fikcja.
    czemu?
    ja mam uzywany i za zadna kase nie oddam

    Cytat Zamieszczone przez st_luk
    Zatem zastanawiam sie nad zakupem Nikkora 24 mm f/2.8 D, który bedzie wykorzystywany glównie do krajobrazu, od czasu do czasu do reportazu. Co sadziecie o tym obiektywie? czy warto wydac 1900 pln na niego (NOWY)?
    dobre szklo
    ale za 1900 kup 80-200 zas 24/2,8 ok 1 tys max
    Cytat Zamieszczone przez st_luk
    P.S.
    Nikkora 80 - 200 f/2.8 ED kupie jak nazbieram na nowego Czyli za baaardzo dlugo ALE KUPIE!!!!!! Bo to jedynie sluszny obiektwy!
    co prawda to prawda, ale nie obawiaj sie uzywanego sprzetu ...
    Pozdrawiam
    Jacek
    _____________

  3. #3

    Domyślnie

    nie opłaca sie
    znaczy za 1900 Nie dał bym wiecej jak 1200 -1000 zyli
    ja kupiłem używany i bardzo jestem zadowolony, może nie jestem perfekcjonistą ale na mojej 24 mimo kilku plamek z przodu i RYSY z TYŁU (a to podobno dyskwalifikuje obiektyw) zrobiłem wiele naprawdę udanych fotek - były powiększane, publikowane i nawet pocztówki z nich porobiłem GEneralni dawno już mi się obiektyw zwrócił!
    W testach wychodzi (a praktyka potwierdza) iz jest to rewelacyjny szeroki obiektyw i niezależni producenci w tej ogniskowej raczej niczym nie zachwycają.
    popieram tez jmj - nie bój sie używanych, ja wszystko mam kupione okazyjnie po różnych komisach - niektóre rzeczy w dość kiepskim stanie a mimo to po drobnym serwisie działa bez zarzutu!
    http://plfoto.com/35575/autor.html --- moje folio na plfoto

  4. #4

    Domyślnie

    Chlopaki dzieki za info W sumie nie boje sie sprzetu uzywanego bo uzywany tolko uzywanego niewlasciwie... Wiadomo ze 80 - 200 f/2.8 ED to perfekcyjne szklo i malo kto sie z takim rozstaje bez zalu. Wiec albo cos w nim nie trybi, albo jest juz wychlechtany (wyeksplowatowany), albo rzecziywiscie komus szajba odwalila i sprzedaje w idealnym stanie (czyli taki jaki mnie interesuje) za okolo 2 tysiace.
    Stad moje obawy. Na razie szukam tej 80 - 200 poprosilem nawet o pomoc Arkadiusza Gole (Znajomego fotorpeortera z Dziennika Zachodniego), byc moze uda sie cos zalatwic od sprawodzonego czlowieka.

    Licze na to i wierze!!!
    Powiedzialem sobie ze niespoczne póki nie kupie tego obiektywu. Jeli zas okaze sie ze póki co ciezko o obiektyw w stanie nieskazitelnym to skusze sie na nowego Nikkora 24 mm f/2.8 D. Wiem, wiem, mam zboczenie na punkcie nieskazitelnosci sprzetu który uzywam Ale nic na to nie poradze. Albo sie trafi w super stanie uzywka albo bede skaldal miesiac po miesiacu pare zlotych na nówke
    | Nikon D70s | Nikon F80 | AF Nikkor 50 mm f/1.8 D | AF Nikkor 180 mm f/2.8 D IF - ED | CF Extreme III | Lowepro Nova 3 |

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez st_luk
    Powiedzialem sobie ze niespoczne póki nie kupie tego obiektywu. Jeli zas okaze sie ze póki co ciezko o obiektyw w stanie nieskazitelnym to skusze sie na nowego Nikkora 24 mm f/2.8 D. Wiem, wiem, mam zboczenie na punkcie nieskazitelnosci sprzetu który uzywam Ale nic na to nie poradze. Albo sie trafi w super stanie uzywka albo bede skaldal miesiac po miesiacu pare zlotych na nówke
    powodzenia!
    Pozdrawiam
    Jacek
    _____________

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jmj
    Cytat Zamieszczone przez st_luk
    Powiedzialem sobie ze niespoczne póki nie kupie tego obiektywu. Jeli zas okaze sie ze póki co ciezko o obiektyw w stanie nieskazitelnym to skusze sie na nowego Nikkora 24 mm f/2.8 D. Wiem, wiem, mam zboczenie na punkcie nieskazitelnosci sprzetu który uzywam Ale nic na to nie poradze. Albo sie trafi w super stanie uzywka albo bede skaldal miesiac po miesiacu pare zlotych na nówke
    powodzenia!
    Jeszcze alternatywnie do 80 - 200 jestem w stanie skusic sie na Nikkora 180 mm f/2.8 D IF - ED. ZObaczymy, czas pokaze Na pewno podziele sie z Wami moimi wrazeniami
    | Nikon D70s | Nikon F80 | AF Nikkor 50 mm f/1.8 D | AF Nikkor 180 mm f/2.8 D IF - ED | CF Extreme III | Lowepro Nova 3 |

  7. #7

    Domyślnie

    180/2,8 tez bardzo dobre szklo i wbrew pozorom nie jest konkurencja dla 80-200 ...
    Pozdrawiam
    Jacek
    _____________

  8. #8

    Domyślnie

    Z moich wiadomości wynika że optycznie AF Nikkor 180 mm f/2.8 jest klasą samą w sobie - REWELACJA!
    Niestety ale chyba przyjdzie mi na tą rewelację poczekać. Poza tym bardziej na chwilę obecną przyda mi się 24 f/2.8 - głównie krajobrazy, widoczki, etc.


    O AF Nikkor 24 mm f/2.8 D też poczytałem i również utkwiłem się w przekonaniu o rewelacyjności tego szkła - również najwyższa półka Proszę jego użytkowników o opinie na temat jakość zdjęć nim wykonanych.
    Chętnie - nawet BARDZO - obejrzę jakieś zdjęcia nim zrobione. Mogę liczyć na pomoc?

    Z góry dziękuje i pozdrawiam
    | Nikon D70s | Nikon F80 | AF Nikkor 50 mm f/1.8 D | AF Nikkor 180 mm f/2.8 D IF - ED | CF Extreme III | Lowepro Nova 3 |

  9. #9

    Domyślnie

    --> st_luk

    >O AF Nikkor 24 mm f/2.8 D też poczytałem i również utkwiłem się w przekonaniu o >rewelacyjności tego szkła - również najwyższa półka Proszę jego użytkowników o opinie >na temat jakość zdjęć nim wykonanych.

    Kilka uwag o stalkach Nikona w tym zakresie. Mam w domu w tej chwili trzy: 24/2.8 AF (nie D), 28/2.8 AF (nie D) i 28/2.8 AF-D. Zrobilem porownania bezposrednie (rowniez do 50/1.8 D) i wiele zdjec. Wnioski sa takie:

    1. 24/2.8 AF (nie D) - ostre szko, zblizone ostroscia do 50/1.8D i 28/2.8D (przy okazji obala sie mit o gorszej jakosci 28-ski, nowa wersja jest bardzo dobra). Niestety pieknie lapie flare. Od wszytskiego. Nawet jak skierujesz na swietlowke to flara jest. Dla mnie dyskwalifikacja. Nie mam wersji D do porownania.

    Dodatkowo, jak dla mnie, ten obiektyw podpiety do D70 jest malo uzyteczny. Ani szeroki, do widoczkow za czesto zbyt waski. Ani waski, do ogolnej fotografii czesto za szeroki (tutaj 28-ska D i 50-ka D to swietna para). Myslalem, ze moge ten obiektyw uzyc, jako uniwersalny do obu rzeczy - nie da sie, nie chce tak pracowac

    2. 28/2.8 AF (nie D). Ostrosc slaba. Kontrast slaby. Kolor slaby. Aberacja spora.

    3. 28/2.8 AF-D. Zdecydowana poprawa w stosunku do starszej wersji. Nie mam specjalnych uwag co do jakiosci uzyskiwanego zdjecia. Jest bardzo dobrze. Nie zauwazylem znaczacych roznic w porownaniu do 50/1.8 D

    Pozdrawiam,

    K.Polak

  10. #10

    Domyślnie

    Kurcze ja tez mam juz dobra chwile nikkora 24 bez D i jestem z niego bardzo zadowolony. Kontrast, ostrosc i ogolnie plastyka obrazu bardzo ladna. Zanim go kupilem porownywalem z nikkorem 20 tez bez D i ten wypadl sporo gorzej, natomiast nie mialem okazji pracowac na 28 pewnie troche sie zniechecilem bardzo slabymi opiniami o tym szkle. natomiast co do samej ogniskowej to 24 daje z D70 okolo 35 czyli ogniskowa ktora ja przynajmniej bardzo lubie - zwlaszcza do widoczkow. Wielu fotografow uwaza tez taka ogniskowa (35mm) za bardziej uniwersalna od standardowego 50.
    Pozdrawiam Karol

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •